2. květen 2011

U12 deklasovala vedoucí Kopřivnici.

Víkendovými zápasy pokračovaly dorostenecké a žákovské soutěže. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhla U12, která porazila vedoucí Kopřivnici vysoko 6:1. Přinášíme Vám výsledkový servis.

Hlučín - MFK OKD Karviná U19 5:1 (3:1)

Branka MFK OKD Karviná: 13. Kovařík

Sestava MFK OKD Karviná: Švrčina - Maryniok (46. Dančík), Škorič, Talián, Timp - Graňák (56. Kupczak), Marek (65. Gorniok), Legierski, Egri (46. Kostka) - Kovařík, Kurušta

V tomto utkání jsme předvedli nejhorší výkon jarní části sezóny. Hráli jsme zbytečně ustrašeně, nedařila se kombinační hra, někteří hráči měli velké problémy s kvalitou terénu, herními dovednostmi a v neposlední řadě propadali také v osobních soubojích. První gól jsme dostali po přímém kopu, kterému předcházel sled několika našich nepřesností. Vyrovnat se nám podařilo ve 13. minutě Kovaříkem, který s přispěním soupeřova obránce dokázal umístit míč do brány po pohotové střele z hranice pokutového území. Druhý gól jsme obdrželi po odpískání pokutového kopu ve 38. minutě, který viděl svým ostřížím zrakem jen pan rozhodčí. Poločas jsme ukončili ve 45. minutě gólem do naší brány po přímém kopu, kdy Kurušta špatně odkopl a Marek v obležení čtyř hráčů protivníka špatně trefil míč hlavou a Hlučínští lehce doklepli míč do naší svatyně. V druhém poločase jsme si sice vytvořili územní převahu, ale nebyli jsme schopni z ní vyprodukovat brankovou příležitost. Za zmínku stojí akorát projektil Legierského ze 30 metrů, který brankáři soupeře vyprášil rukavice. Naopak hráči Hlučína využívali naší otevřenou obranu k rychlým brejkům, které v 50. a 86. minutě dokázali proměnit v góly a určit tak konečný výsledek utkání na 5:1.

.

TJ Vítkov - MFK OKD Karviná U18 2:3 (2:1)

Branky MFK OKD Karviná: 45, 76. a 80. Bilas

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal - Gorniok, Mleziva, Dančík, Bizoň (46. Owczarzy) - Bartoň, Lukosz (85. Třaskalík), Maljar, Galocz - Nowak, Bilas

Zápas jsme začali ve vlažném tempu. Soupeř využil našich dvou hrubých chyb, na kterých se podíleli naši obránci. Od 25. minuty jsme protivníka začali přehrávat ve všech fotbalových činnostech. Ve 45. minutě jsme po akci Bartoně a důrazu Bilase snížili na 2:1. Ve druhé půli jsme si připravovali jednu šanci za druhou, soupeř jen bránil a zakopával míče, hrál agresivně až sprostě za podpory fanatických domácích příznivců. V této vyhrocené atmosféře jsme zápas otočili díky mimořádnému výkonu hráče Bilase, který vstřelil hattrick.

.

FC Hlučín - MFK OKD Karviná U17 1:0 (0:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Káňa, Cienciala (72. Dančík), Helvín, Berešík (58. Malatinský) - Hanzel, Roman, Blaho, Gizara - Uher (52. Hruška), Ryšavý

Po celou dobu utkání jsme byli aktivnější a kombinačně lepší, ale díky špatné koncovce jsme se připravili o bodový zisk. V první půli se nejprve Romanova střela do břevna odrazila před brankovou čáru, pak Ciencialovu a Romanovu hlavičku zlikvidoval domácí brankář a na stejném hráči ztroskotal ve vyložené šanci také Ryšavý. Ve druhé půli byl náš tlak ještě větší, ale zásluhou nepřesností ve finální fázi a malému důrazu jsme branku nevstřelili. Největší šanci měl Blaho, který z deseti metrů přestřelil prázdnou bránu. Hanzel v dobré pozici trefil pouze boční síť a Ryšavý dvakrát deset metrů před brankou špatně trefil centrovaný míč. A tak se soupeř po Káňově hrubé chybě v 74. minutě ujal vedení, které udržel až do konce. Momentálně se trápíme v koncovce, chybí nám klid a sebevědomí. Nemáme dravé a vítězné typy hráčů, kteří vezmou v kritických momentech utkání zodpovědnost na sebe a rozhodnou.

.

Vítkov - MFK OKD Karviná U16 1:3 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 54. Kolek, 65. Wenglorz, 73. Fukala

Sestava MFK OKD Karviná: Mato - Wenglorz, Kloda, Onderka, Šipula - Siekiera, Derík, Vala, Fukala – Sivák (40. Gabrysiak), Kolek

Další zápas v řadě jsme zvládli především díky bojovnému výkonu a velice dobré dvacetiminutovce. Pochvalu zaslouží opět výborně hrající Siekiera, útočník Gabrysiak, záložník Derík a brankář Mato.

.

MFK OKD Karviná U15 - FC Vítkovice 1:1 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: 3. Moskál

Sestava MFK OKD Karviná: Mušec (36. Chmiel) - Kurz, Malík, Leibl, Jadamík - Tomeček (25. Puškáč), Kamiňski, Molnári, Puchel - Moskál (65. Reis), Chnúrik

Po špatném výkonu jsme získali pouze bod. Sice jsme začali utkání výborně, když po třech minutách hry překvapil gólmana hostí Moskál střelou z pětadvaceti metrů, ale to bylo na dlouhé minuty z naší strany vše. Navíc jsme hned v 9. minutě inkasovali po rohovém kopu díky naší nedůslednosti. Po obdržené brance se naši hráči začali utápět v nepřesnostech, dlouhém vodění míče a malém pohybu, což mělo za následek, že jsme soupeře nepřehrávali. V druhé půli byla naše aktivita už větší, ale ani to nestačilo na vstřelení druhé branky, i když jsme si nějaké příležitosti vypracovali.

.

MFK OKD Karviná U14 – Kopřivnice 6:0 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná: 30. a 63. Karkoschka, 64. a 66. Řapek, 42. Mikulec, 45. Červený

Sestava MFK OKD Karviná: Sliva - Ženíšek, Stallmach (36. Mikulec), Matějek (45. Karkoschka), Lichtblau (36. Budina) - Čermák, Hilbert (50. Molnári), Kolek (50. Červený), Malyjurek (50. Galusek) - Řapek, Putyera

.

MFK OKD Karviná U13 - FC Vítkovice 1:0 (0:0)

Branka MFK OKD Karviná: 45. Štěrba

Sestava MFK OKD Karviná: Ciupa (30. Jóba) - Všetička, Zeisberger (30. Kondziolka), Dostál, Popek - Štěrba, Bolec (45. Poštulka), Lingr, Chloň (45. Hujo) – Michailidis (30. Berešík), Egri

Chtěli jsme potvrdit výkon z minulého utkání, ale bohužel se nám to nepovedlo. I když jsme vyhráli, tak nemůžu být spokojený s předvedenou hrou. Vítězství 1:0 se rodilo velmi těžce, chyběla nám větší odvaha v souboji jeden na jednoho, pohyb bez míče a důraz v zakončení. V prvním poločase jsme si vypracovali tři stoprocentní šance, ale bez efektu. V druhém poločase soupeř vycítil šanci, že může uspět a rázem byl z utkání boj kdo z koho. Po centru zleva neudržel brankář hostí míč a Štěrba ho se štěstím dopravil do brány. Za bojovnost si kluci zaslouží pochvalu.

.

MFK OKD Karviná U12 – Kopřivnice 6:1 (3:0)

Branky MFK OKD Karviná: 38. a 46. Swaczyna, 14. Janík, 20. Pecha, 25. Macko, 55. Hejda

Sestava MFK OKD Karviná: Lipták (30. Kula) - Sembol (30. Motyčka), Cieslawski, Király, Szotkowski (40. Szafarczyk) - Hejda, Feik (40. Egermajer), Kvapil, Swaczyna (40. Janík) - Macko, Pecha

Další výborný výkon předvedli kluci proti vedoucímu týmu naší soutěže. V utkání jsme neudělali vážnější chybu, která by ovlivnila jednoznačný průběh zápasu, a zaslouženě jsme poslali soupeře, který opět nastoupil s o rok staršími hráči, s debaklem domů. Musím poděkovat všem hráčům za předvedený výkon.