11. únor 2013

Žákovské týmy se střetly se Zlínem

Žáci o víkendu pokračovali v přípravě na jarní část. Tentokrát se všechny týmy utkaly s kolegy ze Zlína. Zvítězit se podařilo pouze čtrnáctce. Naopak týmy U15 i U12 prohrály a třináctka remizovala.

U15

FC Tescoma Zlín U15 - MFK OKD Karviná U15 1:0 (0:0) (hráno v Otrokovicích)

Sestava Karviné: Jóba - Kondziolka, Poštulka, Dostál, Hujo - Všetička - Chloň, Lingr, Ligocký, Bolec - Wenglorz.

Trenér Jan Laslop: „Konfrontace se silným družstvem Zlína nám bohužel nevyšla. Díky nemocem jsme na zápas odjeli pouze s jedenácti hráči a v sestavě jsme museli improvizovat, což bylo na hřišti znát. Domácí, přestože byli lepším týmem, tak si v první půli prakticky nevypracovali žádnou šanci. Naši hráči se snažili chodit ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků, ale díky nepřesnostem jsme domácího gólmana moc neohrozili. Do druhého poločasu domácí prostřídali šestici hráčů a začali se dostávat do šancí, které jim však výborně likvidoval brankář Jóba. Ten kapituloval až v 63 minutě. Kluky musím i přes porážku pochválit, i když měli za sebou týdenní soustředění, tak dokázali až do poslední minuty bojovat a snažit se vstřelit branku. Zvlášť však musím pochválit již zmiňovaného Jóbu a neúnavně bojujícího Lingra.“

U14

MFK OKD Karviná U14 - FC Tescoma Zlín U14 2:1 (0:0)

Branky Karviné: 40. Kvapil, 43. Kostorz

Sestava Karviné: Lipták (36. Jedynak) - Hejda (50. Vrba), Cieslawski, Mrozek (36. Kožusznik), Swaczyna (36. Štromp) - Piecha (36. Sembol), Kvapil (36. Parchanský), Feik (55. Motyčka), Macko, Pawlowicz (36. Kostorz) - Hruška.

Trenér Martin Špička: „Začátek utkání nás nezastihl v optimální formě. Soupeř měl lepší pohyb po hřišti a dobře kombinoval. Postupem času se hra vyrovnávala a začali jsme si vypracovávat brankové příležitosti.Ve druhé půli se nám podařilo během tří minut dvakrát skórovat Kvapilem a Kostorzem navíc po hodině hry neproměnil Piecha pokutový kop. Zlínu se těsně před koncem utkání podařilo akorát snížit.“

U13

FC Tescoma Zlín 13 - MFK OKD Karviná U13 8:8 (3:3) (hráno v Luhačovicích)

Branky Karviné: Ostáš 3, Brzóska 2, Dobeš, Kaczmarczyk, Stawicki

Sestava Karviné - I. poločas: Kux - Madej, Biják, Mrázek, Soušek, Seriš, Ostáš, Brzóska, Ponča, Dobeš. II. poločas: Skocz - Zorychta, Klimek, Bystroň, Stawicki, Kretek, Urban, Saňka, Wasniowski.

Trenér Zbyšek Gazda: „Z naší strany to byl velmi dobrý zápas proti těžkému soupeři, s kterým se v soutěži nepotkáváme. Na hráčích byla během zápasu vidět také únava, protože jsme právě v Luhačovicích měli soustředění. I přesto zvládli toto utkání velmi dobře po všech stránkách. Jen více takových soupeřů."

U12

MFK OKD Karviná U12 - FC Tescoma Zlín U12 2:5 (1:1)

Branky Karviné: 22. Kobza, 45. Kubiena

Sestava Karviné: Novák (37. Kunz) - Toroň, Štromp (37. Klepek), Mendlík (37. Zach) - Kubiena (37. Coufal), Holzer (37. Streit), Kobza (37. Jurčák) - Zielina (37. Holoubek).

Trenér Lumír David: „Ve druhém přípravném zápase jsme narazili vůbec poprvé na Zlín. Celé utkání byla hra z naší strany jako na houpačce. Dobré momenty střídaly slabé, ovšem někteří hráči nebyli ochotni plnit to, co jsme si před utkáním řekli. Proto jsme také nezvládli závěr utkání. Ještě za stavu 2:1 jsme nevyužili jasné příležitosti. Místo poklidného závěru a navýšení náskoku v posledních patnácti minutách se naše hra úplně rozpadla a třikrát jsme inkasovali. Výsledek, i když pro mě není důležitý, neodpovídá průběhu hry. Ale i z tohoto si vyberu pozitiva u některých hráčů, kteří mě dnes překvapili. Naopak také musíme odstranit chyby, které stále děláme.“