11. březen 2013

U19 vyhrála v Kravařích, žáci hostili Púchov a Poláky

Starší dorost U19 zdolal v předposledním přípravném utkání Kravaře na jeho hřišti 3:2. Žákovské celky, konkrétně ty starší, se představily proti Púchovu a oba zápasy vyhrály. Mladší žáci se střetli s Poláky. U13 prohrála s Gliwicemi 3:4, přestože Jan Motloch zaznamenal hattrick a dvanáctka porazila Jastrzębie-Zdrój.

U19

SK Kravaře - MFK OKD Karviná 2:3 (2:1)

Branky Karviné: 58. a 75. Uher, 29. Ryšavý

Sestava Karviné: Dočekal - Káňa, Cienciala (45. Badura), Roman, Berešík - Procházka, Tomšů, Šimák (33. Derík), Uher - Ryšavý, Duda.

Trenér Petr Gibala: „Tohle utkání mělo dva odlišné poločasy. První byl svým výkonem tak tristní , že se nedá ani komentovat! Druhý poločas byl diametrálně odlišný. Především, co se týče nasazení, účelnosti osobních soubojů, jednoduchosti a v přesnosti s míčem. To mělo za následek obrat ve výsledku s čímž souvisí více příležitostí v pokutovém území. Především herní projev měl uspokojivé parametry.“

U15

MFK OKD Karviná U15 - FK Púchov U15 2:1 (1:0)

Branky Karviné: 15. Berešík z penalty, 62. Lingr

Sestava Karviné: Jóba (36. Andrle) - Kondziolka, Michalidis, Poštulka, Hujo - Jaworski (36. Chloň), Lingr, Štěrba, Brevčinský (36. Banot) - Berešík, Wenglorz.

Trenér Jan Laslop: „Zasloužené vítězství, které mělo být díky vytvořeným šancím vyšší, ale koncovka byla naší slabinou. Celý zápas jsme měli více ze hry, o čemž svědčí i poměr střel 22:4 a rohů 10:2. První gól padl po čtvrthodině z pokutového kopu, který proměnil Berešík, když byl sám faulovaný. Hostům se podařilo ve druhé půli vyrovnat také z penalty. Vítěznou branku pak vstřelil hlavou Lingr po přesném centru Banota. Kluci zaslouží pochvalu za přístup a nasazení, ale opět musím konstatovat, že přihrávky a řešení určitých situací nebylo ideální a musíme na tom stále pracovat.“

U14

MFK OKD Karviná U14 - FK Púchov U14 6:1 (2:0)

Branky Karviné: 18. a 62. Kostorz, 22. Pawlowicz, 39. Király, 58. Pecha, 67. Kvapil

Sestava Karviné: Jedynak - Feik (36. Sembol), Hruška (36. Király), Mrozek, Szotkowski (36. Motyčka) - Hejda, Macko, Parchanský (40. Vrba), Kostorz, Pawlowicz (36. Štromp) - Piecha (36. Kvapil).

Trenér Martin Špička: „V dalším přípravném utkání jsme narazili na soupeře ze Slovenska, Púchov. Hned od úvodních minut jsme soupeře dostali pod tlak a můžeme jen litovat neproměněných vyložených šancí. Hru jsme měli po celý zápas pod kontrolou. Po změně stran jsme udělali šest změn v sestavě a potěšující je, že obrázek naší hry se příliš nezměnil.“

U13

MFK OKD Karviná U13 - Piast Gliwice 3:4 (3:1)

Branky Karviné: 28., 39. a 44. Motloch

Sestava Karviné: Skocz - Zorychta (36. Brzóska), Motloch, Bielan (36. Kretek) - Bystroň, Stawicki, Vlachovský - Ostáš.

Trenér Zbyšek Gazda: „Utkání jsme zvládli vcelku dobře i přes neustálou absenci většiny hráčů. Po domluvě jsme odehráli tři třetiny po pětadvaceti minutách. Soupeř jednoduše nakopával dlouhé míče, což nás při ztrátě míče v útočném pásmu stálo spoustu sil. Můžu být spokojený s předvedenou hrou všech hráčů."

U12

MFK OKD Karviná U12 - Jastrzębie-Zdrój 6:4 (4:2)

Branky Karviné: 10. a 67. Coufal, 18. Streit, 25. Holzer, 35. Gráca, 58. Zach

Sestava Karviné, I.sestava: Rylko - Šenkýř, Věčorek, Toroň - Holoubek, Holzer, Jurčák - Kývala. II. sestava: Kunz – Štromp, Streit, Gráca, Coufal, Zach, Zielina.

Trenér Aleš Hujík: „Polský tým z Jastrzębie-Zdrój, který nahradil původního soupeře Piast Gliwice, se první třetinu utkání jevil jako snadný soupeř. Dobře jsme kombinovali, v soubojích jeden na jednoho jsme byli úspěšnější. Jen se to neprojevilo tolik gólově. Postupem času tento tým začal ztrácet respekt a vyklubal se z něj velice zdatný soupeř. Kluci najednou zjistili, že to nebude tak jednoduché utkání jako proti poslednímu polskému soupeři, který jsme jak herně, tak střelecky ovládli. Projevilo se to v druhé třetině utkání, kdy nás soupeř zatlačil a praktikoval proti nám ten fotbal, kterým jsme chtěli soupeře přehrávat my. V poslední třetině jsme hru uklidnili, vrátili se k osvědčené hře a až na malé výjimky jsme kontrolovali hru až do konce utkání. Musím kluky pochválit, že se s tímto soupeřem vypořádali velice dobře. Jde vidět, že forma jde nahoru. Jsem rád, že si kluci ve druhé třetině utkání taky vyzkoušeli roli převážně bránícího družstva. Sami zjistili (když běhali jen bez míče), že hrou, kterou se snažíme prezentovat na hřišti, je pro naše soupeře velice nepříjemná. Pro kluky to je velice cenná zkušenost, která nás posune zase o kus dál.“