OHLASY: Zpočátku to bylo nervózní, shodli se Štepanovský a Berkovec

30.7.2017 | redakce

OHLASY: Zpočátku to bylo nervózní, shodli se Štepanovský a Berkovec Obě nové posily v základní sestavě potvrdily oprávněnost volby trenéra Webera. Záložník Peter Štepanovský hodně zlobil zadáky Vysočiny, brankář Martin Berkovec pak útočné hráče. Po premiéře v ligovém utkání za MFK Karviná byli oba spokojení!

První minuty se otrkával, potom už to bylo jen a jen lepší. Slovenský fotbalista Peter Štepanovský má za sebou ostrý start v karvinském dresu - a povedený. „Úvod mně ani týmu nevyšel. Přeci jen šlo o první zápas. Postupem času jsme se ale do toho dostali. I já se potom cítil dobře. Škoda těch šancí, asi jsem si tolik nevěřil v zakončení a to byla ta chyba,“ připustil po zápase.

Po utkání se neubránil otázce na srovnání české a slovenské ligy. „Česká liga je rychlejší a souboje tvrdší. Věřím, že pokud budeme hrát takhle, tak záchranářské starosti mít nebudeme,“ tvrdil novinářům Peter Štepanovský. Zároveň uznal, že tři body a nula vzadu je na úvod vůbec to nejlepší, co mohlo celý tým potkat.

Druhý „nováček“ v karvinských barvách předvedl pár velmi dobrých zákroků a vysloužil si několikrát vyvolání svého jména od fanoušků. „To bylo moc příjemné a fanouškům jsem samozřejmě poděkoval. Je fajn, že mě takhle přivítali. Máme tři body, neinkasovali jsme. Super, kéž by to takhle pokračovalo,“ řekl Martin Berkovec.

Brankářská jednička vychytanou nulou dokončila zajímavou sérii. V prvním přípravném utkání po svém příchodu inkasoval Berkovec třikrát, potom dvakrát, v generálce jednou a v prvním ostrém utkání udržel nulu. „Asi to tak mělo být. Začátek byl trochu nervóznější, ale pomohli jsme si, celý tým nakonec bránil velmi dobře,“ pochválil své spoluhráče.

Ovšem i on se několikrát zapotil – převážně v prvním poločase, kdy Vysočina zlobila. Poprvé hned v úvodu, kdy ho možná trochu oslnilo sluníčko a míč nebezpečně padal těsně nad břevno, nebo po střele Zoubeleho, která mířila jen pár centimetrů vedĺe tyče.

Nejdůležitější zákrok sobotního odpoledne si ale nechal na 40. minutu, kdy skvěle z pěti metrů zlikvidoval hlavičku jihlavského Petra Hronka. „Možná to šlo chytit, šlo to doprostřed brány, ale Hronek už byl hodně blízko, tak jsem to pro jistotu radši vyrazil nad břevno,“ dodal k zákroku utkání.

• E-SHOP mimo provoz
před 2 dny - Klubový e-shop je od čtvrtečního odpoledne mimo provoz! Klubové produkty vhodné pod vánoční stromeček zakoupíte v pátek 15.12. (14-17 hod.) a v pondělí 18.12. (9-17 hod.) ve Fanshopu na Městském stadionu v Karviné-Ráji a kromě toho také každý den od 9 do 20 hod. v prodejně D-Sport v OC Karviná.

• Trenéři mládeže
12.12. - Pro přehlednost jsme v průběhu podzimu aktualizovali přehled jednotlivých realizačních týmů mládežnických družstev (dorost, žáci a přípravky) MFK Karviná. Více ZDE.

• Přání k druhé adventní neděli
10.12. - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.