Mlade talenty

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si

31.7.2017 | redakce
 

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si Jsou přes osm tisíc kilometrů od domova, ale spokojení a šťastní! Dva venezuelští ofenzivní fotbalisté Eric Ramirez a Ricardo Piňa se chtějí prosadit v českém fotbale, který je podle jejich slov úplně odlišný od toho jihoamerického.

 

Ericu, Ricardo, už jste se adaptovali v Česku a potažmo v Karviné? Jak se vám tady líbí?
Eric Ramirez: Všechno je tady super! Jediný problém je samozřejmě řeč. Čeština je těžká, neumíme vlastně ani anglicky. Je to složité, ale věřím, že i s pomocí učitelky se naučíme v dohledné době aspoň základní fráze. Je to nutnost, víme to!
Ricardo Piňa: Přesně tak, Eric to řekl přesně. V Karviné se nám líbí, nemůžeme si na nic stěžovat. Oba tady jsme spokojení. Jen ten jazyk, čeština fakt není snadná.

Ale počítám, že nějaká česká slovíčka už umíte, ne?
RP: (smích) Jo, jasně. Asi každý ví, o jaká jde. To by možná bylo smutné, kdybychom něco po měsíci nepochytili. Kromě toho samozřejmě umíme pozdravit.
ER: Ahoj, čau. To je asi všechno z publikovatelných výrazů (úsměv).

Máte za sebou pár přípravných utkání. Jak se vám jeví styl fotbalu, který praktikuje kouč Weber anebo, s kterým jste se setkali během přípravných utkání?
ER: Fotbal je tady o něco rychlejší než u nás. Ale myslím, že mně ani Ricardovi nebude dělat problémy se takové hře přizpůsobit. Ostatně i způsobu života a dalším věcem.

Přeci jen jste přes osm tisíc kilometrů vzdušnou čarou daleko od domova. Co na vaše nové angažmá říkají kamarádi a rodina?  
RP: Všichni u nás jsou rádi, že jsme tady a máme nějakou šanci se prosadit jinde. Situace ve Venezuele je aktuálně velmi složitá (je nestabilní, lidé se bouří proti prezidentovi a vládě – pozn. redakce). I my to tak cítíme, že máme velké štěstí, že můžeme být jinde. Tímto bychom rádi agentuře Nehoda Sport, konkrétně Zdeňku Nehodovi i agentovi Zdeňku Klimkovi, rádi poděkovali.
ER: Budeme se snažit makat nadoraz. Jsme opravdu vděční za takovou šanci.Byli jste už někdy vůbec v Evropě?
ER: Já ne.
RP: Ano, před nějakým časem jsem byl na testech v Panathinaikosu Atény. Bohužel to nedopadlo.

Mohli byste se v krátkosti fotbalově charakterizovat?
ER: Já jsem vyloženě střelec, ale mám rád i míč, i když tady po nás trenér chce rychlou hru převážně na jeden dotyk (úsměv). Budu se snažit dávat góly a pomoct týmu.
RP: Moc rád hraji s balónem, jsem hodně technický typ – takový hračička. Myslím si, že nejsilnější jsem v souboji jeden na jednoho. Tady to samozřejmě budu mít těžší, protože tady převládá jiný styl. Ale těším se na to.

• Trenéři mládeže
včera - Pro přehlednost jsme v průběhu podzimu aktualizovali přehled jednotlivých realizačních týmů mládežnických družstev MFK Karviná. Více ZDE.

• Přání k druhé adventní neděli
před 3 dny - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.

• Sestřih výhry nad Bohemkou
2.12. - Poslední podzimní zápas = vítězství. Karvinští díky gólu Lukáše Budínského porazili Bohemians Praha 1905 1:0. Na sestřih utkání se podívejte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.