Mlade talenty

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si

31.7.2017 | redakce
 

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si Jsou přes osm tisíc kilometrů od domova, ale spokojení a šťastní! Dva venezuelští ofenzivní fotbalisté Eric Ramirez a Ricardo Piňa se chtějí prosadit v českém fotbale, který je podle jejich slov úplně odlišný od toho jihoamerického.

 

Ericu, Ricardo, už jste se adaptovali v Česku a potažmo v Karviné? Jak se vám tady líbí?
Eric Ramirez: Všechno je tady super! Jediný problém je samozřejmě řeč. Čeština je těžká, neumíme vlastně ani anglicky. Je to složité, ale věřím, že i s pomocí učitelky se naučíme v dohledné době aspoň základní fráze. Je to nutnost, víme to!
Ricardo Piňa: Přesně tak, Eric to řekl přesně. V Karviné se nám líbí, nemůžeme si na nic stěžovat. Oba tady jsme spokojení. Jen ten jazyk, čeština fakt není snadná.

Ale počítám, že nějaká česká slovíčka už umíte, ne?
RP: (smích) Jo, jasně. Asi každý ví, o jaká jde. To by možná bylo smutné, kdybychom něco po měsíci nepochytili. Kromě toho samozřejmě umíme pozdravit.
ER: Ahoj, čau. To je asi všechno z publikovatelných výrazů (úsměv).

Máte za sebou pár přípravných utkání. Jak se vám jeví styl fotbalu, který praktikuje kouč Weber anebo, s kterým jste se setkali během přípravných utkání?
ER: Fotbal je tady o něco rychlejší než u nás. Ale myslím, že mně ani Ricardovi nebude dělat problémy se takové hře přizpůsobit. Ostatně i způsobu života a dalším věcem.

Přeci jen jste přes osm tisíc kilometrů vzdušnou čarou daleko od domova. Co na vaše nové angažmá říkají kamarádi a rodina?  
RP: Všichni u nás jsou rádi, že jsme tady a máme nějakou šanci se prosadit jinde. Situace ve Venezuele je aktuálně velmi složitá (je nestabilní, lidé se bouří proti prezidentovi a vládě – pozn. redakce). I my to tak cítíme, že máme velké štěstí, že můžeme být jinde. Tímto bychom rádi agentuře Nehoda Sport, konkrétně Zdeňku Nehodovi i agentovi Zdeňku Klimkovi, rádi poděkovali.
ER: Budeme se snažit makat nadoraz. Jsme opravdu vděční za takovou šanci.Byli jste už někdy vůbec v Evropě?
ER: Já ne.
RP: Ano, před nějakým časem jsem byl na testech v Panathinaikosu Atény. Bohužel to nedopadlo.

Mohli byste se v krátkosti fotbalově charakterizovat?
ER: Já jsem vyloženě střelec, ale mám rád i míč, i když tady po nás trenér chce rychlou hru převážně na jeden dotyk (úsměv). Budu se snažit dávat góly a pomoct týmu.
RP: Moc rád hraji s balónem, jsem hodně technický typ – takový hračička. Myslím si, že nejsilnější jsem v souboji jeden na jednoho. Tady to samozřejmě budu mít těžší, protože tady převládá jiný styl. Ale těším se na to.

• Sestřih Zlín - Karviná
včera - Na webu iSport.cz si můžete prohlédnou t sestřih z utkání na zlínské Letné, kde Karvinští prohrálo po gólů Ekpaie. Video najdete ZDE.

• Ze Sparty s nulou
včera - Ligoví dorostenci prohráli v Praze se Spartou - devatenáctka 1:6 (gól Pisarek), sedmnáctka stejným výsledkem také 1:6 (gól Lalik).

• V Praze proti Spartě na ČT
před 2 dny - V pátek bylo upřesněno šesté ligové kolo, tedy první po reprezentační přestávce. Svěřenci Jozefa Webera se představí na pražské Letné proti Spartě v neděli 10. září od 18 hodin v přímém přenosu kanálu ČT Sport.

• (Celkem) úspěšná středa
16.8. - Dorostenci i žáci hostili v mistrovských utkáních Zlín a vedli si znamenitě - tým U18 vyhrál 3:0, U16 2:0, U15 5:1 (hattrick Jurásek), pouze tým U14 schytal debakl 1:6.

• Čtyři týmy ve středu v akci
15.8. - Dorosty U18 a U16 na Kovoně, starší žáci U15 a U14 na Bažantnici. Velmi napilno budou mít mládežnická družstva uprostřed týdne (středa 16.8.). Dorostenci hostí Zlín B (14:00 a 16:15 hod.), žáci pak v úvodním zápase sezóny také Zlín (15:00 a 16:45 hod.).

• Wágner ve Sportovním studiu
14.8. - Do studia TV Polar v Ostravě byl v pondělí dopoledne pozván Tomáš Wágner v rámci pravidelného pořadu Sportovní studio - rozhovor s karvinským útočníkem si můžete pustit od času 3:05 ZDE.

• Sestřih remízy s Boleslaví
14.8. - Web iSport. cz i tentokrát přináší sestřih všeho podstatného z ligového utkání MFK Karviná. Tentokrát do Slezska přijela Mladá Boleslav - zápas skončil 1:1 a na sestřih se podívejte ZDE.

• Debakly v Jihlavě
12.8. - Dorostencům U18 a U16 nevyšel vstup do MSDL. Ve svých prvních utkáních schytaly oba týmy debakly na půdě Jihlavy. Osmnáctka 0:5, šestnáctka 0:6!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
het.cz