Mlade talenty

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si

31.7.2017 | redakce
 

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si Jsou přes osm tisíc kilometrů od domova, ale spokojení a šťastní! Dva venezuelští ofenzivní fotbalisté Eric Ramirez a Ricardo Piňa se chtějí prosadit v českém fotbale, který je podle jejich slov úplně odlišný od toho jihoamerického.

 

Ericu, Ricardo, už jste se adaptovali v Česku a potažmo v Karviné? Jak se vám tady líbí?
Eric Ramirez: Všechno je tady super! Jediný problém je samozřejmě řeč. Čeština je těžká, neumíme vlastně ani anglicky. Je to složité, ale věřím, že i s pomocí učitelky se naučíme v dohledné době aspoň základní fráze. Je to nutnost, víme to!
Ricardo Piňa: Přesně tak, Eric to řekl přesně. V Karviné se nám líbí, nemůžeme si na nic stěžovat. Oba tady jsme spokojení. Jen ten jazyk, čeština fakt není snadná.

Ale počítám, že nějaká česká slovíčka už umíte, ne?
RP: (smích) Jo, jasně. Asi každý ví, o jaká jde. To by možná bylo smutné, kdybychom něco po měsíci nepochytili. Kromě toho samozřejmě umíme pozdravit.
ER: Ahoj, čau. To je asi všechno z publikovatelných výrazů (úsměv).

Máte za sebou pár přípravných utkání. Jak se vám jeví styl fotbalu, který praktikuje kouč Weber anebo, s kterým jste se setkali během přípravných utkání?
ER: Fotbal je tady o něco rychlejší než u nás. Ale myslím, že mně ani Ricardovi nebude dělat problémy se takové hře přizpůsobit. Ostatně i způsobu života a dalším věcem.

Přeci jen jste přes osm tisíc kilometrů vzdušnou čarou daleko od domova. Co na vaše nové angažmá říkají kamarádi a rodina?  
RP: Všichni u nás jsou rádi, že jsme tady a máme nějakou šanci se prosadit jinde. Situace ve Venezuele je aktuálně velmi složitá (je nestabilní, lidé se bouří proti prezidentovi a vládě – pozn. redakce). I my to tak cítíme, že máme velké štěstí, že můžeme být jinde. Tímto bychom rádi agentuře Nehoda Sport, konkrétně Zdeňku Nehodovi i agentovi Zdeňku Klimkovi, rádi poděkovali.
ER: Budeme se snažit makat nadoraz. Jsme opravdu vděční za takovou šanci.Byli jste už někdy vůbec v Evropě?
ER: Já ne.
RP: Ano, před nějakým časem jsem byl na testech v Panathinaikosu Atény. Bohužel to nedopadlo.

Mohli byste se v krátkosti fotbalově charakterizovat?
ER: Já jsem vyloženě střelec, ale mám rád i míč, i když tady po nás trenér chce rychlou hru převážně na jeden dotyk (úsměv). Budu se snažit dávat góly a pomoct týmu.
RP: Moc rád hraji s balónem, jsem hodně technický typ – takový hračička. Myslím si, že nejsilnější jsem v souboji jeden na jednoho. Tady to samozřejmě budu mít těžší, protože tady převládá jiný styl. Ale těším se na to.

• Na Dukle v sobotu odpoledne
včera - Na pražské Julisce se svěřenci Jozefa Webera představí v sobotu 4. listopadu od 15 hodin. Rozhodlo o tom upřesnění Ligové fotbalové asociace.

• Kvalifikace Ondrášovka Cupu
před 2 dny - Ve středu od 9 hodin začne ve Sportovním centru Kovona kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup kategorie U12 za účasti osmi týmů včetně domácích. Fandové a rodiče jsou zváni.

• RepreU17 i s Holzerem prohrála
před 2 dny - Druhé utkání 1.fáze kvalifikace o ME nedopadlo pro českou sedmnáctku dobře. S Izraelem totiž tým kouče Václava Černého prohrál 0:2. Jan Holzer odehrál ve středu zálohy celý zápas a obdržel žlutou kartu. Rozhodující utkání je na programu ve čtvrtek ve Svitavách proti Turecku. Čechům by měla stačit k postupu remíza.

• Vstupenky na Plzeň v prodeji
před 3 dny - Od pondělí probíhá předprodej vstupenek na utkání 12. kola HET ligy, ve kterém Karvinští budou hostit v pátek 27. října Viktorii Plzeň. Bližší informace najdete ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
15.10. - Slovácko-U21 0:2, Znojmo-U18 2:0, Znojmo-U16 1:0, U15-Prostějov 9:0, U14-Prostějov 6:1, st.žáci B-Kopřivnice 1:2, ml.žáci B-Kopřivnice 4:5.

• Sestřih utkání pro Slavii
15.10. - Kdo nestihl a neviděl sobotní večerní televizní domácí zápas proti pražské Slavii, má možnost právě teď podívat se na sestřih nejzajímavějších momentů - ZDE.

• Jasné výhry starších žáků
14.10. - 9:0 a 6:1 - to jsou výsledky týmů U15 a U14 proti Prostějovu. Ve starší kategorii vstřelil šest gólů Matěj Jurásek, v té mladší pak čtyřikrát mířil přesně Adam Opiol.

• V sobotu doma starší žáci
13.10. - Sobotní dopoledne bude ve znamení žákovského fotbalu. Na Bažantnici se představí týmy U14 (10:00) a U15 (11:45) proti Prostějovu. Dorostenci U18 a U16 jedou do Znojma.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.