Mlade talenty

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si

31.7.2017 | redakce
 

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si Jsou přes osm tisíc kilometrů od domova, ale spokojení a šťastní! Dva venezuelští ofenzivní fotbalisté Eric Ramirez a Ricardo Piňa se chtějí prosadit v českém fotbale, který je podle jejich slov úplně odlišný od toho jihoamerického.

 

Ericu, Ricardo, už jste se adaptovali v Česku a potažmo v Karviné? Jak se vám tady líbí?
Eric Ramirez: Všechno je tady super! Jediný problém je samozřejmě řeč. Čeština je těžká, neumíme vlastně ani anglicky. Je to složité, ale věřím, že i s pomocí učitelky se naučíme v dohledné době aspoň základní fráze. Je to nutnost, víme to!
Ricardo Piňa: Přesně tak, Eric to řekl přesně. V Karviné se nám líbí, nemůžeme si na nic stěžovat. Oba tady jsme spokojení. Jen ten jazyk, čeština fakt není snadná.

Ale počítám, že nějaká česká slovíčka už umíte, ne?
RP: (smích) Jo, jasně. Asi každý ví, o jaká jde. To by možná bylo smutné, kdybychom něco po měsíci nepochytili. Kromě toho samozřejmě umíme pozdravit.
ER: Ahoj, čau. To je asi všechno z publikovatelných výrazů (úsměv).

Máte za sebou pár přípravných utkání. Jak se vám jeví styl fotbalu, který praktikuje kouč Weber anebo, s kterým jste se setkali během přípravných utkání?
ER: Fotbal je tady o něco rychlejší než u nás. Ale myslím, že mně ani Ricardovi nebude dělat problémy se takové hře přizpůsobit. Ostatně i způsobu života a dalším věcem.

Přeci jen jste přes osm tisíc kilometrů vzdušnou čarou daleko od domova. Co na vaše nové angažmá říkají kamarádi a rodina?  
RP: Všichni u nás jsou rádi, že jsme tady a máme nějakou šanci se prosadit jinde. Situace ve Venezuele je aktuálně velmi složitá (je nestabilní, lidé se bouří proti prezidentovi a vládě – pozn. redakce). I my to tak cítíme, že máme velké štěstí, že můžeme být jinde. Tímto bychom rádi agentuře Nehoda Sport, konkrétně Zdeňku Nehodovi i agentovi Zdeňku Klimkovi, rádi poděkovali.
ER: Budeme se snažit makat nadoraz. Jsme opravdu vděční za takovou šanci.Byli jste už někdy vůbec v Evropě?
ER: Já ne.
RP: Ano, před nějakým časem jsem byl na testech v Panathinaikosu Atény. Bohužel to nedopadlo.

Mohli byste se v krátkosti fotbalově charakterizovat?
ER: Já jsem vyloženě střelec, ale mám rád i míč, i když tady po nás trenér chce rychlou hru převážně na jeden dotyk (úsměv). Budu se snažit dávat góly a pomoct týmu.
RP: Moc rád hraji s balónem, jsem hodně technický typ – takový hračička. Myslím si, že nejsilnější jsem v souboji jeden na jednoho. Tady to samozřejmě budu mít těžší, protože tady převládá jiný styl. Ale těším se na to.

• Mladší žáci hostí Ružomberok
před 2 dny - V sobotu od 11 hodin na umělé trávě na Jäklu hostí žáci U13 a U12 slovenský Ružomberok. Starší žáci (U15 a U14) jedou do Otrokovic k utkání s Bohemians Praha 1905.

• Známe výherce cen na neděli
před 2 dny - Marketingové oddělení klubu s předstihem zveřejňuje vylosované výherce, kteří si mohou po skončení nedělního utkání zajít pro své výhry do Fanshopu. První cenu (dárkový poukaz do wellness) získává majitel permanentky sedící v sektoru D3-řada 5-sedadlo 10. Druhá cena (dárkový poukaz do Fanshopu získává ten šťastlivec, který sedí v sektoru D3-řada 7-sedadlo 6. Třetí cenu (plechovky piva a 30 balíčků tyčinek Bertyčky) si pak může vyzvednout fanoušek sedící v sektoru D3-řada 8- sedadlo 18. Výhercům blahopřejeme!

• Potvrzený trest pro Šislera
před 3 dny - Ve čtvrtek potvrdila Disciplinární komise LFA dvouzápasový trest za osm žlutých karet pro Jana Šislera, který tak bude muset vynechat zápasy se Zlínem a v Liberci.

• Vítězná generálka devatenáctky
před 3 dny - Starší dorostenci U19 mají za sebou výhru v posledním utkání zimní přípravy. Ve středu vyhráli 6:2 v polském Rybniku. Do jarní části vstoupí svěřenci Marcela Frajta v úterý 27. února dohrávkou 14. kola v Praze s Bohemians 1905.

• Se Spartou na O2 TV Sport
20.2. - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
20.2. - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.