Mlade talenty

První výjezd sezóny, Bohemians 1905-Karviná (so,17)

4.8.2017 | redakce
 

První výjezd sezóny, Bohemians 1905-Karviná (so,17) Ještě nikdy karvinský tým v Ďolíčku nebodoval. Další pokus bude mít první srpnovou sobotu v rámci druhého kola HET ligy.

 

Jestliže Karvinští zakončili v květnu svou pouť po hřištích soupeřů ve své premiérové sezóně v nejvyšší soutěži ve vršovickém Ďolíčku, tak na stejném místě je čeká premiérový venkovní duel nové sezóny. Oba týmy mohou být se vstupem do soutěže spokojení. Svěřenci Jozefa Webera zvládli domácí duel s Jihlavou, „klokani“ brali překvapivý, ale zasloužený bod na Letné proti Spartě.

Ostatně to potvrzují také slova trenéra Webera. „Bohemka tam odehrála dobrý zápas. Hrála organizovaně a kompaktně. Sice jako první inkasovala, ale Spartu do dalších šancí nepouštěla. Ten bod si hráči zasloužili,“ uznal karvinský trenér s tím, že proti sobě v sobotu nastoupí týmy, kterým se z velké části podařilo udržet kádr pohromadě.

Celý tým si přeje navázat na vítězství s Jihlavou. Od úterý se všichni svědomitě připravovali na sobotní odpolední zápas. „Kvůli tropickému počasí jsme jen trochu upravili tréninkový plán. Tréninky začínaly dříve, jinak žádná změna. Kluci jsou trénovaní a navíc utkání se klidně může odehrávat v podobných klimatických podmínkách,“ podotkl Jozef Weber.

V Ďolíčku si zajisté všichni přejí, aby zažili klidnější sezónu. Přeci jen ta minulá byla „o nervy“ až do předposledního kola. Velkým letním oslabením kádru byl především odchod Milana Havla do Plzně. Ten totiž patřil k základním stavebním kamenům sestavy trenéra Haška. 

Hostování skončilo také brankáři Martinu Berkovcovi, který se vrátil do Slavie a následně přišel hostovat do Karviné. „Moc se tam těším. Prožil jsem tam pěkný rok a půl. Domluvím se ještě s klukama, kteří v Bohemce také hráli, a v případě bodového zisku bychom do kabiny přinesli nějaké občerstvení,“ usmál se Berkovec.

To se jeví jako velká motivace, protože Karvinští ve své historii v Ďolíčku ještě nikdy nebodovali. „Nikomu se tam nehraje lehce a tahle statistika to může dokazovat. Rádi bychom ale tuto černou sérii ukončili,“ dodal Martin Berkovec.

Utkání 2. kola HET ligy Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v pražském Ďolíčku v sobotu 5. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Ardeleanu, na čarách potom jeho asistenti Mokrusch a Kříž.   

• Mladší žáci hostí Ružomberok
před 2 dny - V sobotu od 11 hodin na umělé trávě na Jäklu hostí žáci U13 a U12 slovenský Ružomberok. Starší žáci (U15 a U14) jedou do Otrokovic k utkání s Bohemians Praha 1905.

• Známe výherce cen na neděli
před 2 dny - Marketingové oddělení klubu s předstihem zveřejňuje vylosované výherce, kteří si mohou po skončení nedělního utkání zajít pro své výhry do Fanshopu. První cenu (dárkový poukaz do wellness) získává majitel permanentky sedící v sektoru D3-řada 5-sedadlo 10. Druhá cena (dárkový poukaz do Fanshopu získává ten šťastlivec, který sedí v sektoru D3-řada 7-sedadlo 6. Třetí cenu (plechovky piva a 30 balíčků tyčinek Bertyčky) si pak může vyzvednout fanoušek sedící v sektoru D3-řada 8- sedadlo 18. Výhercům blahopřejeme!

• Potvrzený trest pro Šislera
před 3 dny - Ve čtvrtek potvrdila Disciplinární komise LFA dvouzápasový trest za osm žlutých karet pro Jana Šislera, který tak bude muset vynechat zápasy se Zlínem a v Liberci.

• Vítězná generálka devatenáctky
před 3 dny - Starší dorostenci U19 mají za sebou výhru v posledním utkání zimní přípravy. Ve středu vyhráli 6:2 v polském Rybniku. Do jarní části vstoupí svěřenci Marcela Frajta v úterý 27. února dohrávkou 14. kola v Praze s Bohemians 1905.

• Se Spartou na O2 TV Sport
20.2. - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
20.2. - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.