Mlade talenty

První výjezd sezóny, Bohemians 1905-Karviná (so,17)

4.8.2017 | redakce
 

První výjezd sezóny, Bohemians 1905-Karviná (so,17) Ještě nikdy karvinský tým v Ďolíčku nebodoval. Další pokus bude mít první srpnovou sobotu v rámci druhého kola HET ligy.

 

Jestliže Karvinští zakončili v květnu svou pouť po hřištích soupeřů ve své premiérové sezóně v nejvyšší soutěži ve vršovickém Ďolíčku, tak na stejném místě je čeká premiérový venkovní duel nové sezóny. Oba týmy mohou být se vstupem do soutěže spokojení. Svěřenci Jozefa Webera zvládli domácí duel s Jihlavou, „klokani“ brali překvapivý, ale zasloužený bod na Letné proti Spartě.

Ostatně to potvrzují také slova trenéra Webera. „Bohemka tam odehrála dobrý zápas. Hrála organizovaně a kompaktně. Sice jako první inkasovala, ale Spartu do dalších šancí nepouštěla. Ten bod si hráči zasloužili,“ uznal karvinský trenér s tím, že proti sobě v sobotu nastoupí týmy, kterým se z velké části podařilo udržet kádr pohromadě.

Celý tým si přeje navázat na vítězství s Jihlavou. Od úterý se všichni svědomitě připravovali na sobotní odpolední zápas. „Kvůli tropickému počasí jsme jen trochu upravili tréninkový plán. Tréninky začínaly dříve, jinak žádná změna. Kluci jsou trénovaní a navíc utkání se klidně může odehrávat v podobných klimatických podmínkách,“ podotkl Jozef Weber.

V Ďolíčku si zajisté všichni přejí, aby zažili klidnější sezónu. Přeci jen ta minulá byla „o nervy“ až do předposledního kola. Velkým letním oslabením kádru byl především odchod Milana Havla do Plzně. Ten totiž patřil k základním stavebním kamenům sestavy trenéra Haška. 

Hostování skončilo také brankáři Martinu Berkovcovi, který se vrátil do Slavie a následně přišel hostovat do Karviné. „Moc se tam těším. Prožil jsem tam pěkný rok a půl. Domluvím se ještě s klukama, kteří v Bohemce také hráli, a v případě bodového zisku bychom do kabiny přinesli nějaké občerstvení,“ usmál se Berkovec.

To se jeví jako velká motivace, protože Karvinští ve své historii v Ďolíčku ještě nikdy nebodovali. „Nikomu se tam nehraje lehce a tahle statistika to může dokazovat. Rádi bychom ale tuto černou sérii ukončili,“ dodal Martin Berkovec.

Utkání 2. kola HET ligy Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v pražském Ďolíčku v sobotu 5. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Ardeleanu, na čarách potom jeho asistenti Mokrusch a Kříž.   

• Sestřih Zlín - Karviná
včera - Na webu iSport.cz si můžete prohlédnou t sestřih z utkání na zlínské Letné, kde Karvinští prohrálo po gólů Ekpaie. Video najdete ZDE.

• Ze Sparty s nulou
včera - Ligoví dorostenci prohráli v Praze se Spartou - devatenáctka 1:6 (gól Pisarek), sedmnáctka stejným výsledkem také 1:6 (gól Lalik).

• V Praze proti Spartě na ČT
před 2 dny - V pátek bylo upřesněno šesté ligové kolo, tedy první po reprezentační přestávce. Svěřenci Jozefa Webera se představí na pražské Letné proti Spartě v neděli 10. září od 18 hodin v přímém přenosu kanálu ČT Sport.

• (Celkem) úspěšná středa
16.8. - Dorostenci i žáci hostili v mistrovských utkáních Zlín a vedli si znamenitě - tým U18 vyhrál 3:0, U16 2:0, U15 5:1 (hattrick Jurásek), pouze tým U14 schytal debakl 1:6.

• Čtyři týmy ve středu v akci
15.8. - Dorosty U18 a U16 na Kovoně, starší žáci U15 a U14 na Bažantnici. Velmi napilno budou mít mládežnická družstva uprostřed týdne (středa 16.8.). Dorostenci hostí Zlín B (14:00 a 16:15 hod.), žáci pak v úvodním zápase sezóny také Zlín (15:00 a 16:45 hod.).

• Wágner ve Sportovním studiu
14.8. - Do studia TV Polar v Ostravě byl v pondělí dopoledne pozván Tomáš Wágner v rámci pravidelného pořadu Sportovní studio - rozhovor s karvinským útočníkem si můžete pustit od času 3:05 ZDE.

• Sestřih remízy s Boleslaví
14.8. - Web iSport. cz i tentokrát přináší sestřih všeho podstatného z ligového utkání MFK Karviná. Tentokrát do Slezska přijela Mladá Boleslav - zápas skončil 1:1 a na sestřih se podívejte ZDE.

• Debakly v Jihlavě
12.8. - Dorostencům U18 a U16 nevyšel vstup do MSDL. Ve svých prvních utkáních schytaly oba týmy debakly na půdě Jihlavy. Osmnáctka 0:5, šestnáctka 0:6!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
het.cz