Mlade talenty

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě

2.9.2017 | redakce
 

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě V reprezentační přestávce jsme s trenérem Jozefem Weberem probrali situaci v týmu, přínos juniorky, která s A-týmem úzce spolupracuje, a hlavní kouč MFK Karviná přidal také svůj pohled na české týmy v Evropské lize...

 

Ligové týmy mají první z tří podzimních reprezentačních přestávek. Přeci jen, po pěti kolech mít čtyři body není komfortní. Je to tak?
Souhlasím, bodů jsme rozhodně měli mít víc. Proto nám reprezentační přestávka přišla vhod. Je potřeba pořádně zapracovat na určitých věcech, aby se v příštích zápasech dostavilo výsledkové zlepšení. Minulý týden po Liberci jsem říkal, že herně to z naší strany není vůbec špatné a to platí. Potřebujeme ale získávat body.

Avizoval jste, že první týden repre pauzy bude spíš regeneračně-kondiční a od pondělí se začnete připravovat na zápas se Spartou. Platí to?
Jasně. Udělali jsme nějaké regenerační tréninky a další potom s důrazem na kondici. Ne všechno jsme dělali na hřišti, takže kluci měli trochu změnu od každodenního stereotypu. Splnili jsme všechno, co bylo v plánu a od pondělí se už začneme zaměřovat na duel na pražské Letné, kterým uzavřeme šesté ligové kolo.

Před sezónou fanoušci i novináři řešili a byli zvědaví, jak se vyrovnáte s odchodem brankáře Jana Laštůvky. Dokázal podle vás Martin Berkovec svými výkony, že jeho angažování byl správný tah?
Martina znám dlouho a počítal jsem s tím, že tam nebudeme mít problém. Naše představy naplňuje, snad mu to vydrží (úsměv).

Od začátku sezóny se ještě víc propletla spolupráce s juniorským týmem, který aktuálně vede moravskou část soutěže. Jak tedy prozatím hodnotíte vzájemnou spolupráci?
Jsem spokojený, propojení je úzké a zatím je to dobré. Některých utkání se přímo osobně na lavičce účastní také můj asistent Josef Mucha. Je to z důvodu, aby kluci viděli a cítili, že tomu přikládáme váhu a důležitost. Jedním z cílů je samozřejmě herně vytěžovat ty fotbalisty, kteří toho v aktuální sezóně tolik v lize neodkopali.    Souvisí dostatečné herní vytížení hráčů i s tím, že z tohoto důvodu jste v reprezentační přestávce neměli v plánu sehrát žádný přípravný duel?
Ano, pojmenoval jste to přesně. Ta herní vytíženost tam u kluků je dostatečná a s jejich přístupem jsme všichni spokojení.

A závěrem odbočíme – co říkáte na české kluby v evropských pohárech, respektive hned na trojí zastoupení v Evropské lize?
Škoda Sparty, protože pokud se nemýlím, tak by šlo asi o rekord - kvarteto týmů v hlavní fázi Evropské ligy jsme ještě neměli. Osobně to hodně přeju Zlínu, jakožto moravskému zástupci. Sám jsem zvědavý, jak se s tím poperou a těším se na to. My v Karviné jsme určitě také víc sledovali Slavii kvůli Honzovi Laštůvkovi a je velká škoda, že jim přes APOEL Nikósie nevyšel postup do Ligy mistrů. Stejně jako my s Libercem doplatili v dvojutkání s kyperským mistrem na slabou koncovku.

• Přípravka U8 čtvrtá!
včera - V kvalifikaci na Ondrášovka Cup skončil tým MFK Karviná U8 na čtvrtém (zřejmě) nepostupovém místě. Kvalifikační turnaj se hrál v úterý 19. září v Šumperku.

• Generálka Holzera s repre U17
před 3 dny - Od neděle se Jan Holzer připravuje s národním týmem do 17 let na dvojutkání s Černou Horou, které už značí generálku před startem říjnové kvalifikace. Reprezentace se představí 19.9. ve Spytihněvi a 21.9. v Kroměříži.

• Výsledky mládeže z víkendu
17.9. - Zbrojovka Brno-U19 3:1, Sigma Olomouc-U18 5:2, Zbrojovka Brno-U17 5:0, Sigma Olomouc-U16 2:0, U15-Jihlava 4:0, U14-Jihlava 1:4, U13-Valašské Meziříčí 5:4, U12-Valašské Meziříčí 10:1, Petřkovice-st.žáci B 2:5, Petřkovice-ml.žáci B 5:4.

• Sestřih porážky se Sigmou
16.9. - Na webu iSport.cz se můžete znovu podívat na všechny důležité okamžiky sobotního televizního zápasu, ve kterém padlo osm gólů. Sestřih najdete ZDE.

• U19: Porážka v Brně
16.9. - Ligoví dorostenci prohráli v Rosicích s brněnskou Zbrojovkou 1:3, přestože v utkání šli do vedení gólem Martina Vlachovského. Sedmnáctka na stejném hřišti pak prohrála vysoko 0:5.

• Dárková sada FOOTBALL
15.9. - V obou klubových Fanshopech (na stadionu a v D-Sportu v OC Karviná) nyní zakoupíte limitovanou edici dárkové sady FOOTBALL obsahující sprchový gel a krémové mýdlo. Takže neváhejte a "vyvoňte se" třeba už dnes!

• Bojan Letić sprinterem 6. kola
14.9. - Fitness data 6. kola HET ligy mají mezi sprintery vítěze - Bojana Letiće. Právě bosenský fotbalista MFK Karviná naběhal patnáctou největší porci ze všech (11 631 m), hlavně ale zazářil svou rychlostí. Ve sprintu totiž naběhal úctyhodných 428 metrů, čímž překonal i vyhlášenou raketu Sparty Jonathana Biabianyho.

• Jurásek na první repre akci
13.9. - První výběrový kemp reprezentace U15 se koná v termínu 12.-14. září v Břeclavi a nechybí na něm ani nejlepší střelec loňské žákovské ligy U14 Matěj Jurásek!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.