Mlade talenty

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě

2.9.2017 | redakce
 

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě V reprezentační přestávce jsme s trenérem Jozefem Weberem probrali situaci v týmu, přínos juniorky, která s A-týmem úzce spolupracuje, a hlavní kouč MFK Karviná přidal také svůj pohled na české týmy v Evropské lize...

 

Ligové týmy mají první z tří podzimních reprezentačních přestávek. Přeci jen, po pěti kolech mít čtyři body není komfortní. Je to tak?
Souhlasím, bodů jsme rozhodně měli mít víc. Proto nám reprezentační přestávka přišla vhod. Je potřeba pořádně zapracovat na určitých věcech, aby se v příštích zápasech dostavilo výsledkové zlepšení. Minulý týden po Liberci jsem říkal, že herně to z naší strany není vůbec špatné a to platí. Potřebujeme ale získávat body.

Avizoval jste, že první týden repre pauzy bude spíš regeneračně-kondiční a od pondělí se začnete připravovat na zápas se Spartou. Platí to?
Jasně. Udělali jsme nějaké regenerační tréninky a další potom s důrazem na kondici. Ne všechno jsme dělali na hřišti, takže kluci měli trochu změnu od každodenního stereotypu. Splnili jsme všechno, co bylo v plánu a od pondělí se už začneme zaměřovat na duel na pražské Letné, kterým uzavřeme šesté ligové kolo.

Před sezónou fanoušci i novináři řešili a byli zvědaví, jak se vyrovnáte s odchodem brankáře Jana Laštůvky. Dokázal podle vás Martin Berkovec svými výkony, že jeho angažování byl správný tah?
Martina znám dlouho a počítal jsem s tím, že tam nebudeme mít problém. Naše představy naplňuje, snad mu to vydrží (úsměv).

Od začátku sezóny se ještě víc propletla spolupráce s juniorským týmem, který aktuálně vede moravskou část soutěže. Jak tedy prozatím hodnotíte vzájemnou spolupráci?
Jsem spokojený, propojení je úzké a zatím je to dobré. Některých utkání se přímo osobně na lavičce účastní také můj asistent Josef Mucha. Je to z důvodu, aby kluci viděli a cítili, že tomu přikládáme váhu a důležitost. Jedním z cílů je samozřejmě herně vytěžovat ty fotbalisty, kteří toho v aktuální sezóně tolik v lize neodkopali.    Souvisí dostatečné herní vytížení hráčů i s tím, že z tohoto důvodu jste v reprezentační přestávce neměli v plánu sehrát žádný přípravný duel?
Ano, pojmenoval jste to přesně. Ta herní vytíženost tam u kluků je dostatečná a s jejich přístupem jsme všichni spokojení.

A závěrem odbočíme – co říkáte na české kluby v evropských pohárech, respektive hned na trojí zastoupení v Evropské lize?
Škoda Sparty, protože pokud se nemýlím, tak by šlo asi o rekord - kvarteto týmů v hlavní fázi Evropské ligy jsme ještě neměli. Osobně to hodně přeju Zlínu, jakožto moravskému zástupci. Sám jsem zvědavý, jak se s tím poperou a těším se na to. My v Karviné jsme určitě také víc sledovali Slavii kvůli Honzovi Laštůvkovi a je velká škoda, že jim přes APOEL Nikósie nevyšel postup do Ligy mistrů. Stejně jako my s Libercem doplatili v dvojutkání s kyperským mistrem na slabou koncovku.

• U19+U17: Z Pardubic bez bodů
včera - Ligoví dorostenci odjeli ve středu z východních Čech bez bodů - devatenáctka prohrála 1:4, sedmnáctka 0:1!

• Žáci U13 neuspěli
včera - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
před 3 dny - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.