Mlade talenty

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě

2.9.2017 | redakce
 

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě V reprezentační přestávce jsme s trenérem Jozefem Weberem probrali situaci v týmu, přínos juniorky, která s A-týmem úzce spolupracuje, a hlavní kouč MFK Karviná přidal také svůj pohled na české týmy v Evropské lize...

 

Ligové týmy mají první z tří podzimních reprezentačních přestávek. Přeci jen, po pěti kolech mít čtyři body není komfortní. Je to tak?
Souhlasím, bodů jsme rozhodně měli mít víc. Proto nám reprezentační přestávka přišla vhod. Je potřeba pořádně zapracovat na určitých věcech, aby se v příštích zápasech dostavilo výsledkové zlepšení. Minulý týden po Liberci jsem říkal, že herně to z naší strany není vůbec špatné a to platí. Potřebujeme ale získávat body.

Avizoval jste, že první týden repre pauzy bude spíš regeneračně-kondiční a od pondělí se začnete připravovat na zápas se Spartou. Platí to?
Jasně. Udělali jsme nějaké regenerační tréninky a další potom s důrazem na kondici. Ne všechno jsme dělali na hřišti, takže kluci měli trochu změnu od každodenního stereotypu. Splnili jsme všechno, co bylo v plánu a od pondělí se už začneme zaměřovat na duel na pražské Letné, kterým uzavřeme šesté ligové kolo.

Před sezónou fanoušci i novináři řešili a byli zvědaví, jak se vyrovnáte s odchodem brankáře Jana Laštůvky. Dokázal podle vás Martin Berkovec svými výkony, že jeho angažování byl správný tah?
Martina znám dlouho a počítal jsem s tím, že tam nebudeme mít problém. Naše představy naplňuje, snad mu to vydrží (úsměv).

Od začátku sezóny se ještě víc propletla spolupráce s juniorským týmem, který aktuálně vede moravskou část soutěže. Jak tedy prozatím hodnotíte vzájemnou spolupráci?
Jsem spokojený, propojení je úzké a zatím je to dobré. Některých utkání se přímo osobně na lavičce účastní také můj asistent Josef Mucha. Je to z důvodu, aby kluci viděli a cítili, že tomu přikládáme váhu a důležitost. Jedním z cílů je samozřejmě herně vytěžovat ty fotbalisty, kteří toho v aktuální sezóně tolik v lize neodkopali.    Souvisí dostatečné herní vytížení hráčů i s tím, že z tohoto důvodu jste v reprezentační přestávce neměli v plánu sehrát žádný přípravný duel?
Ano, pojmenoval jste to přesně. Ta herní vytíženost tam u kluků je dostatečná a s jejich přístupem jsme všichni spokojení.

A závěrem odbočíme – co říkáte na české kluby v evropských pohárech, respektive hned na trojí zastoupení v Evropské lize?
Škoda Sparty, protože pokud se nemýlím, tak by šlo asi o rekord - kvarteto týmů v hlavní fázi Evropské ligy jsme ještě neměli. Osobně to hodně přeju Zlínu, jakožto moravskému zástupci. Sám jsem zvědavý, jak se s tím poperou a těším se na to. My v Karviné jsme určitě také víc sledovali Slavii kvůli Honzovi Laštůvkovi a je velká škoda, že jim přes APOEL Nikósie nevyšel postup do Ligy mistrů. Stejně jako my s Libercem doplatili v dvojutkání s kyperským mistrem na slabou koncovku.

• Se Spartou na O2 TV Sport
před 2 dny - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
před 2 dny - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.