Mlade talenty

Fotbaloví fanoušci soutěžili v netradičním elektroderby

1.11.2017 | Tisková zpráva, foto/Milan Haluška
 

Fotbaloví fanoušci soutěžili v netradičním elektroderby Regionální elektroderby mezi fanoušky fotbalových týmů MFK Karviná a SFC Opava o to, kdo donese na vybraný zápas svého týmu více vysloužilého elektra, ovládli fanoušci opavského týmu.

 

Kdo více třídí elektroodpad, fanoušci MFK Karviná, či SFC Opava? O tom se rozhodovalo na dvou zápasech 24. září (MFK Karviná vs Zbrojovka Brno) a 14. října (SFC Opava vs. FK Varnsdorf). Před těmito zápasy mohli fotbaloví fanoušci odevzdat vysloužilé elektro. 

Prvních 100 fanoušků, kteří donesli ke stadionu vysloužilý drobný elektrospotřebič, získalo zdarma vstupenku na následující domácí zápas svého týmu. Na každém zápase pak z těch, kteří elektrospotřebič odevzdali, byli vylosováni tři výherci, kteří během poločasové přestávky soutěžili o hodnotné ceny. Dva nejlepší z obou utkání si pak domů odnášeli chytrou televizi. 

Na obou zápasech bylo odevzdáno celkem 502 kusů starých elektrospotřebičů. Opavští fanoušci donesli více než polovinu, a to 342 kusů, a získali tak vítězství v netradičním elektroderby. Staré elektrospotřebiče, které fanoušci během kampaně odevzdali, budou rozebrány na součástky a recyklovány. 

„U tohoto druhu spotřebičů je jejich recyklace mimořádně důležitá. Spotřebiče totiž obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium a na klasické skládce se tyto látky uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Přímo do recyklační linky putuje elektro-odpad z červených kontejnerů. Kde jsou červené kontejnery, zjistíte rychle na www.cervenekontejnery.cz,“ upřesnil regionální manažer společnosti ASEKOL pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj Zdeněk Kovářík.

„Moravskoslezský kraj vynakládá na podporu třídění ročně statisícové částky. Přestože množství vytříděného elektrozařízení každoročně stoupá, stále nezanedbatelná část končí tam, kde by neměla. Dlouhodobě se proto snažíme informovat obyvatele kraje o tom, kam se starým drobným elektrem, aby nekončilo bez užitku ve směsném komunálním odpadu. Právě elektroderby je jedním z těchto komunikačních nástrojů,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová. 

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v Moravskoslezském kraji organizuje kolektivní systém ASEKOL za finanční podpory Moravskoslezského kraje. V našem kraji lze vysloužilé elektro třídit již do 309 červených kontejnerů. 

Fotogalerie

       
 

• Medailonek Lubomíra Vlka
včera - Čtvrteční Studio fotbal Extra se věnovalo změně na trenérském postu a dopodrobna představilo sportovního ředitele a současně i trenéra Lubomíra Vlka, který zažil úspěšnou a bohatou aktivní kariéru. Příspěvek najdete od času 08:15 minut ZDE.

• Žáci U13 neuspěli
před 3 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.