Mlade talenty

Fotbaloví fanoušci soutěžili v netradičním elektroderby

1.11.2017 | Tisková zpráva, foto/Milan Haluška
 

Fotbaloví fanoušci soutěžili v netradičním elektroderby Regionální elektroderby mezi fanoušky fotbalových týmů MFK Karviná a SFC Opava o to, kdo donese na vybraný zápas svého týmu více vysloužilého elektra, ovládli fanoušci opavského týmu.

 

Kdo více třídí elektroodpad, fanoušci MFK Karviná, či SFC Opava? O tom se rozhodovalo na dvou zápasech 24. září (MFK Karviná vs Zbrojovka Brno) a 14. října (SFC Opava vs. FK Varnsdorf). Před těmito zápasy mohli fotbaloví fanoušci odevzdat vysloužilé elektro. 

Prvních 100 fanoušků, kteří donesli ke stadionu vysloužilý drobný elektrospotřebič, získalo zdarma vstupenku na následující domácí zápas svého týmu. Na každém zápase pak z těch, kteří elektrospotřebič odevzdali, byli vylosováni tři výherci, kteří během poločasové přestávky soutěžili o hodnotné ceny. Dva nejlepší z obou utkání si pak domů odnášeli chytrou televizi. 

Na obou zápasech bylo odevzdáno celkem 502 kusů starých elektrospotřebičů. Opavští fanoušci donesli více než polovinu, a to 342 kusů, a získali tak vítězství v netradičním elektroderby. Staré elektrospotřebiče, které fanoušci během kampaně odevzdali, budou rozebrány na součástky a recyklovány. 

„U tohoto druhu spotřebičů je jejich recyklace mimořádně důležitá. Spotřebiče totiž obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium a na klasické skládce se tyto látky uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Přímo do recyklační linky putuje elektro-odpad z červených kontejnerů. Kde jsou červené kontejnery, zjistíte rychle na www.cervenekontejnery.cz,“ upřesnil regionální manažer společnosti ASEKOL pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj Zdeněk Kovářík.

„Moravskoslezský kraj vynakládá na podporu třídění ročně statisícové částky. Přestože množství vytříděného elektrozařízení každoročně stoupá, stále nezanedbatelná část končí tam, kde by neměla. Dlouhodobě se proto snažíme informovat obyvatele kraje o tom, kam se starým drobným elektrem, aby nekončilo bez užitku ve směsném komunálním odpadu. Právě elektroderby je jedním z těchto komunikačních nástrojů,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová. 

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v Moravskoslezském kraji organizuje kolektivní systém ASEKOL za finanční podpory Moravskoslezského kraje. V našem kraji lze vysloužilé elektro třídit již do 309 červených kontejnerů. 

Fotogalerie

       
 

• Sestřih vítězství z Boleslavi
před 2 dny - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
před 2 dny - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

• 1. místo U10 v Orlové
10.2. - Přípravka U10 vyhrála v sobotu 27. ledna 2. kolo Zimního halového turnaje OFS Karviná v Orlové. Tentokrát nerozhodovaly body, ale vstřelené góly, kterých kluci z MFK nastříleli nejvíc - v pěti zápasech celkem 15.

• U21: Prohra v generálce
10.2. - Juniorský tým MFK Karviná podlehl v domácí generálce polskému Górniku Zabrze U21 1:4. Jediný gól vstřelil Daniel Řapek.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.