Mlade talenty

Weber: Angažmá v Karviné bylo mimořádně úspěšné

7.11.2017 | redakce
 

Weber: Angažmá v Karviné bylo mimořádně úspěšné V neděli odpoledne skončil na pozici hlavního trenéra MFK Karviná Jozef Weber. Oblíbený kouč dokázal s klubem velké věci, nyní je však konec. V posledním rozhovoru pro klubový web vzpomíná na své nejvydařenější angažmá v roli hlavního trenéra.

 

Na lavičce MFK Karviná jste vydržel tři roky a pět měsíců. Jaké to bylo období?
Mimořádně úspěšné. Vzpomínám si velmi dobře, jak jsme tady ještě na stařičkém stadionu začínali druhou ligu s Mostem. V ochozech bylo pár lidí, atmosféra komorní. Naopak nyní jsme v krásném prostředí, celý klub se posunul hrozně moc dopředu a byly to krásné časy. Bohužel nyní nejsou výsledky. Věřím, že zase brzy přijdou, tým to zvládne a v lize se zachrání.

Vybavíte si nejsilnější moment z vašeho angažmá tady?
Jsou dva! Postup do nejvyšší soutěže a první zápas na novém stadionu proti Brnu. 

A jeden zápas, na který nikdy nezapomenete? Přeci jen jste jich v Karviné odkoučoval přesně 101…
Kromě už zmíněného utkání se Zbrojovkou, kdy se otvíral stadion, to byl jarní duel se Spartou. Remizovali jsme 1:1, panovala neskutečná atmosféra a herně jsme byli lepší než nejslavnější český klub. Na to vzpomínám a vzpomínat jistě budu.Vyčítáte si něco za svého působení? Změnil byste s odstupem času některé věci nebo kroky?
Samozřejmě, každý dělá chyby. Sebereflexe musí být na místě. Ale konkrétní bych být nechtěl. S dovolením si to nechám pro sebe.

V tomto kalendářním roce se podařilo vyhrát pouze pět mistrovských utkání. To je hodně málo, souhlasíte?
Jednoznačně to je málo. Právě kvůli tomu děláme tento rozhovor.

Za tu dobu jste si s poměrně náročným karvinských obecenstvem našli k sobě cestu. I když se poslední dobou nedařilo, tak v každém utkání vás několikrát vyvolávali. A narážím také na venkovní duely. Jak jste to vnímal a chtěl byste fanouškům něco vzkázat?
Z hlediště jsem cítil obrovskou podporu. Dokonce takovou, jakou jsem nikdy nezažil ani jako hráč. Bylo to krásné a všem fanouškům hrozně moc děkuji za podporu. Jsem přesvědčený, že se určitě někdy někde uvidíme.

V Karviné jste svoji práci odváděl tak dobře, že jste se dokonce stal osobností města a v březnu obdržel krásnou osobní cenu.
To souvisí s tou podporou. Ale tahle cena má pro mě zvláštní význam a řadím ji jednoznačně nad všechny sportovní. Moc si ji vážím!

Jaké budou vaše nejbližší dny a týdny?
Budu doma odpočívat. Nemám ani moc chuť teď přemýšlet, co vlastně bude. Pořád mám v hlavě Karvinou. Ale po nějakém čase bych opět samozřejmě chtěl začít pracovat, to je jasné.• Medailonek Lubomíra Vlka
včera - Čtvrteční Studio fotbal Extra se věnovalo změně na trenérském postu a dopodrobna představilo sportovního ředitele a současně i trenéra Lubomíra Vlka, který zažil úspěšnou a bohatou aktivní kariéru. Příspěvek najdete od času 08:15 minut ZDE.

• Žáci U13 neuspěli
před 3 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.