Mlade talenty

Weber: Angažmá v Karviné bylo mimořádně úspěšné

7.11.2017 | redakce
 

Weber: Angažmá v Karviné bylo mimořádně úspěšné V neděli odpoledne skončil na pozici hlavního trenéra MFK Karviná Jozef Weber. Oblíbený kouč dokázal s klubem velké věci, nyní je však konec. V posledním rozhovoru pro klubový web vzpomíná na své nejvydařenější angažmá v roli hlavního trenéra.

 

Na lavičce MFK Karviná jste vydržel tři roky a pět měsíců. Jaké to bylo období?
Mimořádně úspěšné. Vzpomínám si velmi dobře, jak jsme tady ještě na stařičkém stadionu začínali druhou ligu s Mostem. V ochozech bylo pár lidí, atmosféra komorní. Naopak nyní jsme v krásném prostředí, celý klub se posunul hrozně moc dopředu a byly to krásné časy. Bohužel nyní nejsou výsledky. Věřím, že zase brzy přijdou, tým to zvládne a v lize se zachrání.

Vybavíte si nejsilnější moment z vašeho angažmá tady?
Jsou dva! Postup do nejvyšší soutěže a první zápas na novém stadionu proti Brnu. 

A jeden zápas, na který nikdy nezapomenete? Přeci jen jste jich v Karviné odkoučoval přesně 101…
Kromě už zmíněného utkání se Zbrojovkou, kdy se otvíral stadion, to byl jarní duel se Spartou. Remizovali jsme 1:1, panovala neskutečná atmosféra a herně jsme byli lepší než nejslavnější český klub. Na to vzpomínám a vzpomínat jistě budu.Vyčítáte si něco za svého působení? Změnil byste s odstupem času některé věci nebo kroky?
Samozřejmě, každý dělá chyby. Sebereflexe musí být na místě. Ale konkrétní bych být nechtěl. S dovolením si to nechám pro sebe.

V tomto kalendářním roce se podařilo vyhrát pouze pět mistrovských utkání. To je hodně málo, souhlasíte?
Jednoznačně to je málo. Právě kvůli tomu děláme tento rozhovor.

Za tu dobu jste si s poměrně náročným karvinských obecenstvem našli k sobě cestu. I když se poslední dobou nedařilo, tak v každém utkání vás několikrát vyvolávali. A narážím také na venkovní duely. Jak jste to vnímal a chtěl byste fanouškům něco vzkázat?
Z hlediště jsem cítil obrovskou podporu. Dokonce takovou, jakou jsem nikdy nezažil ani jako hráč. Bylo to krásné a všem fanouškům hrozně moc děkuji za podporu. Jsem přesvědčený, že se určitě někdy někde uvidíme.

V Karviné jste svoji práci odváděl tak dobře, že jste se dokonce stal osobností města a v březnu obdržel krásnou osobní cenu.
To souvisí s tou podporou. Ale tahle cena má pro mě zvláštní význam a řadím ji jednoznačně nad všechny sportovní. Moc si ji vážím!

Jaké budou vaše nejbližší dny a týdny?
Budu doma odpočívat. Nemám ani moc chuť teď přemýšlet, co vlastně bude. Pořád mám v hlavě Karvinou. Ale po nějakém čase bych opět samozřejmě chtěl začít pracovat, to je jasné.• Sestřih vítězství z Boleslavi
před 2 dny - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
před 2 dny - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

• 1. místo U10 v Orlové
10.2. - Přípravka U10 vyhrála v sobotu 27. ledna 2. kolo Zimního halového turnaje OFS Karviná v Orlové. Tentokrát nerozhodovaly body, ale vstřelené góly, kterých kluci z MFK nastříleli nejvíc - v pěti zápasech celkem 15.

• U21: Prohra v generálce
10.2. - Juniorský tým MFK Karviná podlehl v domácí generálce polskému Górniku Zabrze U21 1:4. Jediný gól vstřelil Daniel Řapek.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.