Mladší žáci zakončili podzim výhrami

13.11.2017 | redakce

Mladší žáci zakončili podzim výhrami Porážky starších žáků a vítězství mladších žáků. Slovácko bylo nad síly patnáctky (ve fotogalerii) i čtrnáctky. Naopak plný počet bodů přivezli ml. žáci z Šumperku.

U15

MFK Karviná U15 – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 66. Měšťánek
Sestava Karviné: Szkuta Dan. - Holiš, Fukala, Szczygiel, Motyčka - Ondračka, Klváček, Jurčák, Rohal - Szkuta Dom., Krajčík (51. Opiol).
Trenér Čestmír Kročil: „Vyrovnané a zodpovědné utkání z obou stran bez jediného šance. Štěstí se přiklonilo k hostům, kteří nám dali náhodný gól.“

U14

MFK Karviná U14 – 1. FC Slovácko U14 1:2 (0:2)
Branky: 58. Holub R. - 32. Jurčeka, 34. Krejčí
Sestava Karviné: Lipčák (65. Thienel) - Kovařík, Pochopeň, Buřík, Majchrowski (65. Foltýn) - Kaleta (46. Pilch), Hruška, Szostek - Kresila (52. Swaczyna), Opiol (57. Toráč), Holub R.
Asistent trenéra Daniel Novák: „Na Slovácko jsme nastoupili připraveni v systému 4-3-3, abychom eliminovali hrozby. Zároveň kluci věděli, kde je soupeř silný a co je třeba si hlídat. Prvních 20-25 minut kluci perfektně plnili pokyny a Slovácko nepouštěli do šancí. Soupeř byl lepší na míči a ve 32. min jsme bohužel inkasovali po špatné součinnosti v obraně. Hned vzápětí si hosté vytvořili standardní situaci, kterou perfektně zahráli a prohrávali jsme 0:2. Kluci byli trošku opaření, ale ještě do poločasu jsme měli velkou šanci, které byla i dobře vyřešena - avšak Holubovi chyběl krok k doražení míče do prázdné brány. Do druhého poločasu jsme nastoupili opět koncentrovaní s cílem vstřelit gól a něco se zápasem udělat. Měli jsme však problém podržet míč, objevovali se zbytečné ztráty a nemohli jsme se dostat k nějaké slibné situaci před soupeřovou bránou. Tuto pasáž jsme však přestáli díky vynikajícímu brankáři a dobré obranné činnosti. Odměněni jsme byli vstřelenou brankou, kdy šel sám na brankáře Holub a proměnil. I přes snahu však nedokázali kluci vstřelit vyrovnávající gól – utkání tak skončilo 1:2. Kluky však musím pochválit za bojovnost, plnění pokynů a předvedený výkon, který ocenil i soupeř.“

• Medailonek Lubomíra Vlka
včera - Čtvrteční Studio fotbal Extra se věnovalo změně na trenérském postu a dopodrobna představilo sportovního ředitele a současně i trenéra Lubomíra Vlka, který zažil úspěšnou a bohatou aktivní kariéru. Příspěvek najdete od času 08:15 minut ZDE.

• Žáci U13 neuspěli
před 3 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.