Dorostenci a starší žáci zakončili podzimní část

21.11.2017 | redakce

Dorostenci a starší žáci zakončili podzimní část V posledních podzimních zápasech ani jeden z kvarteta týmu U18, U16, U15 a U14 nevyhrál. Zatímco dorostenci remizovali v obou kategoriích doma se Zlínem, žáci prohráli v derby na půdě Baníku.

U18

MFK Karviná U18 – SFC Opava U18 1:1 (0:1)
Branky: 60. z pen. Wala - 31. Mikuš
Sestava Karviné: Drobek - Marčan, Mrózek, Věčorek (46. Pisarek), Cieslawski - Wala, Buzek (46. Podbiol), Osvěčík (83. Zielina), Kobza (63. Černický) - Szotkowski, Streit (46. Štromp).
Trenér Eduard Gábriš: „V základní sestavě byl v porovnání s posledním zápase opět „průvan“. Navíc jsme ve druhé půli udělali dalších pět změn. Úvod jsme nezachytili, vázla souhra, čehož soupeř využil a v prvním poločase byl lepší. Po přestávce byl už náš výkon kvalitnější, vyrovnali jsme a byli blízko ke vstřelení vítězného gólu. Remíza je zřejmě zasloužená, z obou stran bylo utkání spíš ubojované. Pochvalu si zaslouží kluci z týmu U17, kteří se po svém sobotním mistrovském utkání dokázali slušně přeorientovat na další duel proti fyzicky zdatnému soupeři.“

U16

MFK Karviná U16 – SFC Opava U16 0:0
Sestava Karviné: Herdzina - Rychtařík, Čopík, Dadak, Adamus - Blatoň (76. Volný), Goj, Bystřičan (68. Pavlica), Gredka (30. Popov, 75. Luka) - Špirko, Přichystal.

U15

FC Baník Ostrava U15 – MFK Karviná U15 2:0 (1:0)
Branky: 11. Šmiga, 45. Rehwald
Sestava Karviné: Szkuta Dan. (62. Kolář) - Ondračka (65. Cina), Szczygiel, Motyčka, Rohal - Koudela (47. Malina), Jurčák, Klváček, Krajčík - Holub R. (57. Kanclerz), Fukala.
Trenér Čestmír Kročil: „V zápase jsme se zaměřili na obranu, protože jsme nebyli v plné síle. Bohužel domácí vstřelili šťastný gól, my jsme hrozili z brejků, ale chyběla tomu přesnější i rychlejší přihrávka. Druhý poločas už byl z naší strany horší, navíc Baník nám dal gól po krásné akci a vedl o dva góly. Kluky jsme pochválili, odevzdali maximum. Troufám si tvrdit, že kdybychom hráli v plné síle, tak tento zápas neprohrajeme.“

U14

FC Baník Ostrava U14 – MFK Karviná U14 12:0 (3:0)
Branky: 5., 50., 52. a 54. Bitta, 15., 21., 36. a 39. Šín, 68. a 69. Kocián, 44. vl. Kovařík, 58. Buryan
Sestava Karviné: Lipčák (60. Thienel) - Kovařík, Pochopeň, Buřík, Majchrowski - Kaleta (57. Mrázek), Hruška, Szostek - Pilch, Opiol, Holub R. (36. Kresila).
Asistent trenéra Daniel Novák: „Těžký zápas na Baníku skončil pro nás hůř, než jsme očekávali. První poločas se kluci drželi, plnili pokyny a soupeři statečně vzdorovali - i přes to jsme obdrželi tři branky. Sami jsme si vypracovali několik nebezpečných situací, které zaváněly gólem. Druhý poločas jsme však totálně nezvládli - devět obdržených branek hovoří za vše. Kluci už pak prakticky rezignovali a podle toho to také dopadlo. Je však třeba uznat, že soupeř byl mimořádně kvalitní a na všech postech měl lepší hráče snad s výjimkou brankáře. Gólman Lipčák v prvním poločase chytil několik vyložených šancí soupeře a díky němu jsme neodjeli ještě s několika brankami navíc. Kluky bych pochválil za výkon v prvním poločase, který byl velmi dobrý.“

• Přání k druhé adventní neděli
včera - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.

• Sestřih výhry nad Bohemkou
2.12. - Poslední podzimní zápas = vítězství. Karvinští díky gólu Lukáše Budínského porazili Bohemians Praha 1905 1:0. Na sestřih utkání se podívejte ZDE.

• Rozhovor s Le Giangem
2.12. - K utkání s Bohemians Praha 1905 je samozřejmě připravený také klubový bulletin MFK Karviná. Nabídneme například třístránkový rozhovor s gólmanem Patrikem Le Giangem, představíme Jana Moravce nebo přípravky MFK Karviná.