Mlade talenty

TOP 50 talentů: Ondřej Lingr na skvělém 15. místě

22.12.2017 | redakce
 

TOP 50 talentů: Ondřej Lingr na skvělém 15. místě V šestileté historii sestavovaného žebříčku se už potřetí objevil mezi padesátkou vyvolených odchovanec MFK Karviná. Za rok 2017 to nemohl být nikdo jiný než Ondřej Lingr, který mj. s reprezentací do 19 let získal bronz na ME v Gruzii.

 

Lukáš Kurušta, dvakrát Erik Puchel, před rokem Libor Holík (v té době hostoval ze Slavie) a teď Ondřej Lingr. Během šesti let už páté vyznamenání pro MFK Karviná. Odchovance klubu a mládežnického reprezentanta Ondřeje Lingra zvolili v deníku Sport patnáctým největším talentem českého fotbalu.Devatenáctiletý Lingr se ve vybrané padesátce (ročník narození 1998 a mladší) objevil vůbec poprvé. „A hned tak vysoko! Strašně moc mě to těší, mám z toho velkou radost. Zároveň je to zavazující a motivující do další práce,“ nechal se slyšet dva dny před Štědrým dnem borec, který na podzim v HET lize odehrál sedm duelů a hned ve čtyřech z nich se objevil v základní sestavě. Na první ligový gól ovšem zatím stále čeká.

Tato anketa letos vznikala už pošesté ve spolupráci s trenéry mládežnických reprezentací a klubů, které hrají juniorskou a první dorosteneckou ligu. Vítězem pro rok 2017 se stal liberecký útočník Martin Graiciar před Michalem Sadílkem z PSV Eindhoven a Alexem Králem z Teplic.

Karvinské stopy v předchozích letech

2013 -  39. místo Lukáš Kurušta
2014 – 50. místo Erik Puchel
2015 – 44. místo Erik Puchel
2016 – 10. místo Libor Holík

Fotogalerie

               
 

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.