Mlade talenty

M. Bielan: Reprezentace? Skvělý zážitek

26.12.2017 | redakce
 

M. Bielan: Reprezentace? Skvělý zážitek V půlce listopadu absolvoval „stáž“ u reprezentačního týmu do 20 let v rámci turnaje Elite tournament. Jeden z trenérů juniorky MFK Karviná Marek Bielan si týden v reprezentačních barvách užil a poznal, jak to chodí na srazech národního týmu.

 

Marku, jak se vůbec „urodilo“ vaše týdenní angažmá v roli člena výpravy české reprezentace do 20 let?
Domluvil mi to šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala. Je pravidlem, že na jednotlivé srazy jezdí trenéři z celé republiky v roli pozorovatelů. 

Mohl jste se aktivně zapojit do tréninků?
No jistě. S bývalým vynikajícím stoperem pražské Sparty Jirkou Novotným, který je patronem této kategorie, jsme třeba také suplovali stopery. Byl jsem brán jako třetí asistent a normálně jsem se zapojoval do tréninkového procesu. Bylo to skvělé a velmi inspirativní.

Předpokládám, že jste byl poprvé s reprezentací?
Ano, poprvé a musím říct, že to byl skvělý zážitek. Na vlastní kůži a oči jsem zažil, jak se pracuje na té úplně nejvyšší profesionální úrovni. A nemyslím tím jen trenérskou činnost, ale i péči lékařů nebo masérů.

Byl jste také u chystané taktiky na švýcarského protivníka?
Ano, byl. Je až neskutečně, jak měl trenér Krejčí soupeře do detailu zmapovaného – opravdu klobouk dolů. Navíc hráči v tom zápase taktiku do puntíku dodrželi, a proto jsme také vyhráli zaslouženě 4:1. Pár dnů předem však Švýcarsko porazilo Anglii, s kterou naopak naši kluci neměli takřka šanci. Ale trenér Krejčí ušil taktiku doslova na míru a podařilo se!

Karel Krejčí byl dlouholetým asistentem Pavla Vrby v Plzni i v reprezentaci. Myslíte si, že to pro něj byla velká škola a pomohlo mu to?
Nepochybně. Sám mi říkal, že spojení s Pavlem Vrbou mu po všech stránkách dalo hodně. Můžu říct, že Karel Krejčí je velký profesionál.  Navíc je rodák z Karviné, což mi neustále zdůrazňoval (smích). Povídali jsme si hodně i mimo fotbal a hlavně se mu i dalším reprezentačním trenérům líbilo tady v Karviné na inspekci, kde byli asi dva týdny před reprezentačním srazem. Prošli si stadion, navštívili samozřejmě Regionální fotbalovou akademii Moravskoslezského kraje, která sídlí na Kovoně.Takže samá pozitiva?
Ano, až tomu zpočátku nechtěl věřit. Ale po příjezdu smeknul klobouk. Zázemí, hřiště, ZŠ Dělnická – je vidět, že vedení klubu v čele s Janem Wolfem udělalo pro fotbal v Karviné neskutečně moc a má to ohlas po celé republice.

Překvapilo vás během srazu něco?
Asi ne, i když možná jen to, jak je všechno nalajnované a do puntíku propracované. Spíš jsem nevěděl, co čeho přesně jdu. Trenéry i patrona Jirku Novotného jsem znal a všichni mě hned vzali meze sebe, toho si cením. Za výhodu považuji, že byli v nominaci Ondra Lingr s Davidem Lischkou, znal jsem i kluky z Olomouce nebo z Baníku. Takže žádné obavy, spíš jsem se těšil.  

Kdyby se v budoucnu naskytla možnost znovu se zúčastnit srazu, váhal byste?
Vůbec ne, jel bych stoprocentně. Každý trenér by si to měl zkusit. Pracuje se tam na nejvyšší možné úrovni v profesionálních podmínkách. Ostatně, tak by to v reprezentaci mělo být.

• Minirepublika v Karviné
dnes - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
včera - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
včera - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
před 2 dny - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
před 3 dny - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
před 3 dny - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
20.4. - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.