Mlade talenty

Karvinští odletěli ladit formu na Kypr

28.1.2018 | redakce
 

Karvinští odletěli ladit formu na Kypr Na osm dnů se přechodným domovem karvinských borců stane kyperské letovisko Ayia Napa. Právě tam absolvují herní soustředění, jehož cílem jsou tréninky a zápasy na přírodní trávě v příjemných klimatických podmínkách.

 

Brzký budíček, rychlé zabalení v kabině a pět minut po půl třetí ráno odjezd autobusem směr vídeňské letiště, odkud v 10:25 hodin odletěl Airbus A320-214 letecké společnosti Austrian Airlines směr Larnaka – tak se dá v krátkosti shrnout začátek nedělního dne fotbalistů a realizačního týmu MFK.

Osmadvacetičlenná výprava se následně z letiště v Larnace přesune autobusem do Ayia Napy. Ubytování má celý tým zajištěno v Anmaria Beach Hotel***. Kromě tréninkových jednotek na přírodní trávě je v plánu také kvalitní regenerace a hlavně přípravná utkání. „Počasí nám v Karviné od začátku přípravy vesměs přálo, ale samozřejmě se těšíme na přírodní trávu. Celý leden jsme totiž trénovali na umělce. Teď to bude jiné, přeci jen liga se blíží a my potřebujeme být připraveni,“ prohlásil trenér Josef Mucha.

Ten s sebou na nejdůležitější část zimní přípravy bere osmnáct hráčů do pole a tři brankáře. V plánu jsou také tři přípravná utkání – proti Slask Wroclaw, FK Čukarički a FC Nitra (podrobně jsme informovali ZDE). „S výběrem soupeřů panuje spokojenost. Především se srbským soupeřem půjde o jiný styl, na který třeba nejsme až tak zvyklí,“ pokyvuje Mucha hlavou.

Na Kypr se těší i útočník Tomáš Wágner, který prozatím v přípravě neskóroval. „Bude to jiné, budeme se připravovat na přírodní trávě. V této fázi přípravy je důležité odjet za lepšími podmínkami. Určitě je na místě poděkovat vedení klubu, že nám zajistilo toto soustředění,“ podotkl. Ten s Karvinou zažije druhý zahraniční výjezd. Minulý rok se k týmu připojil ráno před odletem do Turecka a potom vstřelil všechny tři góly během přípravných duelů v Malé Asii.

Nominace na soustředění

Brankáři: Ciupa, Krnáč, Le Giang
Obránci: Čolić, Dreksa, Eismann, Hošek, Letić, Štěrba
Záložníci: Budínský, Janečka, Kalabiška, Lingr, Moravec, Pavelka, Smrž, Šisler, Štepanovský, Weber
Útočníci: Panák, Wágner

Fotogalerie

               
 

• Se Spartou na O2 TV Sport
před 2 dny - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
před 2 dny - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.