Mlade talenty

Vyhřívání jede na plné obrátky

9.2.2018 | redakce
 

Vyhřívání jede na plné obrátky Makalo se nejenom na Kypru, ale také v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Chlapi z údržby vyrovnávali branky na hřišti číslo 2 a připravovali hrací plochu k zahájení vyhřívání.

 

Na konci minulého týdne bylo potřeba na tréninkovém hřišti za tenisovými kurty opravit obě branky. Ty už byly nějaký čas vychýlené. „Museli jsme srovnat tzv. pouzdra, branková konstrukce se totiž skládá z tří částí. Zmiňovaná pouzdra jsme následně zalili betonem, aby vydržela nárazy,“ informoval pracovník údržby stadionu Jiří Feik s tím, že zase nějakou dobu můžou hráči zvesela trefovat "zařízení".

Také trávník na hlavní hrací ploše se chystá na jarní část. Před sněhovou nadílkou byl zakryt plachtou, která izoluje teplotu povrchu hřiště. V úterý bylo zapnuto vyhřívání. Trávník se prohřívá do hloubky dvaceti centimetrů a aktuální teplota povrchu je 3,4 stupně Celsia. „Chceme se dostat na 5 stupňů Celsia. Ovšem důležitější je teplota v deseticentimetrové kořenové vrstvě, kde je potřeba mít mezi pěti až deseti stupni Celsia,“ podotkl technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Po příletu týmu z Kypru bylo připraveno hřiště na Bažantnici, ovšem přívaly sněhu znemožnily trénink na přírodním pažitu. „Na začátku příštího týdne se snad už hráči na přírodní trávu v areálu U Bažantnice dostanou. Na hlavní hrací plochu vyběhnou jeden nebo dva dny před utkáním v Mladé Boleslavi. Vše se bude odvíjet podle aktuálního počasí,“ dodal Górniok.   

Fotogalerie

       
 

• Se Spartou na O2 TV Sport
před 2 dny - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
před 2 dny - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.