Mlade talenty

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně!

13.2.2018 | redakce
 

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně! Kondiční trenér Aleš Buzek v rozhovoru přiblížil práci s fotbalisty, hledal rozdíly mezi letní a zimní přípravou, pochválil tréninkové podmínky na Kypru nebo prozradil, proč pravidelně hráče váží.

 

Hráči mají za sebou pět týdnů přípravy. Můžete konkrétně prozradit, jak jste s nimi pracoval na kondici?
Kondiční příprava začala hráčům už před Štědrým dnem, kdy si museli plnit individuální plány z dvou částí - běžecké a posilovací. Musím říct, že na startu zimní přípravy 3. ledna byli v docela slušném stavu. Vše jsme si ještě ověřili na tradičních fyzických zátěžových testech, které hráči podstoupili v Ostravě na Klinice sportovní medicíny.

Jak velký rozdíl je připravovat hráče po fyzické stránce v zimě a v létě?
Je to hodně podobné, i když v zimě je důležité dbát na volbu terénu a musíme počítat s tím, že přípravu můžou nějakým způsobem narušit různá onemocnění jako nachlazení nebo zvýšená teplota. Dá se tedy říct, že v zimě je to s přípravou o něco složitější.

Máte na starost také pravidelná vážení. Co tím sledujete?
Kluci chodí na váhu jednou týdně. Jde nám o to zjistit, jestli v nějakém časovém období nejsou v jejich váze zásadní odchylky. I váha ovlivňuje výkon a každý hráč by si měl svou váhu držet, aby mohl podávat optimální výkony.

Osm dnů jste strávili v teple na Kypru. Sice šlo o herní soustředění, ale určitě jste se tam nenudil a práce měl dost. Je to tak?
Ano, měl jsem na starost rozcvičení společně s asistentem Ivanem Kopeckým a různé posilovací věci. Některé pomůcky, které nám klub koupil, jsme si vzali přímo s sebou, takže kluci měli veškerý servis, na jaký jsou zvyklí. Každý hráč měl navíc kdykoliv možnost se mnou využít hotelovou posilovnu. Od začátku přípravy navíc pracujeme s novými sporttestery. Jde o pokročilé univerzální sportovní hodinky s funkcí GPS, které jsou důležitou součástí kondiční přípravy a vyhodnotí určité parametry výkonu při zátěži.Trenéři i hráči byli s tréninkovými podmínkami spokojení. Jak jste to vnímal vy?
Posilovna i regenerace byla určitě o stupeň výš než minulý rok v Turecku. Posilovna, různé pomůcky a kardio zóna – to vše bylo na vysoké úrovni. To samé se dá říct u regenerace - bazény, sauny. Velká paráda!

Jak tělo reaguje po návratu zpět do zimy? Přeci jen jste byli víc než týden téměř v plus dvaceti stupních Celsia a po příletu se hráči museli přeorientovat na mráz. Dá to tělu zabrat?
Jasně, není to příjemné a každý organismus reaguje jinak. Ale obecně je potřeba dbát na zvýšený přísun vitamínů a doplňků stravy, tzv. suplementace. Trénink je jedna věc, ale důležité jsou i věci okolo - kvalitní spánek, regenerace nebo stravování.

A co se například vhodně oblékat?
Samozřejmě, to k tomu také patří. Považuji za zbytečné dva tři týdny kvalitně trénovat a potom jednou podcenit počasí, z kterého můžou kluci onemocnět a zůstat v tom horším případě na antibiotikách.

Po kondiční stránce je tedy tým v pořádku? O jarní část v tomto ohledu nemáte strach?
Celý realizační tým udělal během přípravy pro úspěch maximum. Všechno se ale ukáže až na hřišti (úsměv.)

• Se Spartou na O2 TV Sport
před 2 dny - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
před 2 dny - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.