Mlade talenty

Pavel Moskál: Práce v Indii? Ne, priorita je fotbal

2.4.2018 | redakce
 

Pavel Moskál: Práce v Indii? Ne, priorita je fotbal Kde se vzal, tu se vzal, v zimě se vrátil do svého mateřského klubu Pavel Moskál. Jeden z důležitých článků úspěšného dorosteneckého týmu ročníku 1996, který v celostátní lize vybojoval v sezóně 2014/2015 historické třetí místo, je na jaře kapitánem juniorského týmu.

 

Pavle, nějakou dobu jste v klubu nebyl. Hostoval jste v Petrovicích a následně i třetiligových Petřkovicích, ale od zimy jste zpět. Proč?
Mám velkou chuť do fotbalu a rád bych se postupnými kroky porval o šanci dostat se do A-týmu. Vím, kde mám rezervy - budu se snažit do budoucna se do áčka trvaleji prosadit. Teď tam pomalu nakoukávám a absolvuji první tréninky. Co se týče angažmá v nižších soutěžích, tak v Petrovicích jsem působil, když ještě byly farmou MFK. Po zrušení farmy jsem tam ještě hostoval. Podzimní část této sezóny jsem už strávil v třetiligových Petřkovicích. Přestože jsem pravidelně hrával a sžil se s mužským fotbalem, tak mě to táhlo zpět do profesionálního klubu.

Jste tedy zpátky, hrajete za juniorský tým a hned vás fandové mají možnost během zápasů vidět s kapitánskou páskou. Spoluhráči na vás hned ukázali, abyste byl kapitán?
Jsem za to rád, cítím se jako jejich taťka (smích). Vždyť z kmenových hráčů jsem vlastně nejstarší…

Pro vás je to první zkušenost s Juniorskou ligou, že ano? Jak se vám zamlouvá její úroveň po pěti odehraných zápasech?
Reference jsem na tu soutěž neměl moc dobré, ale po zkušenostech z prvních pěti duelů mám opačný dojem. Ano, nastupují tam převážně mladší kluci, ale doplňují je hráči jednotlivých A-týmů. Vzpomínám třeba na zápas ve Zlíně, kdy jsem nastoupil proti Džafićovi nebo Bačovi. Tihle borci hráli na podzim Evropskou ligu! Juniorská liga není tolik svázaná taktikou, hraje se spíš útočně a častokrát se urodí bláznivé výsledky.

Známí a kamarádi o vás ví, že jste model - fotíte modní kolekce pro různé obchody a e-shopy. Kdo vás k tomu přivedl a baví vás to víc než třeba fotbal?
Agentura si mě sama našla na internetu. Je to mimofotbalová aktivita, která mě fakt baví. Dělám to už skoro tři roky, ale fotbal je jasná priorita. Proto se snažím chodit na různé castingy a následné focení pouze tady v Moravskoslezském kraji. Měl jsem nabídku jet na čtyři měsíce do Indie, ale to bych musel oželet fotbal. To se mi ale nechtělo, momentálně je mojí prioritou opravdu fotbal!• Výsledky mládeže
včera - Slavia-U19 2:0, Slavia-U17 3:0, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
včera - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
před 2 dny - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

• U13 v Praze na Minirepublice
18.4. - Také žáci U13 už mají za sebou první jarní kolo Minirepubliky. V pražských Horních Měcholupech se jim ale vůbec nedařilo - podlehli Slavii 0:4, Trenčínu 0:6, Pardubicím 1:3 (gól Pecold) a Žilině 0:10.

• Starší žáci: Dohrávky s FM
17.4. - Žáci U15 a U14 dohrávají ve středu 18. dubna 19. kolo proti Frýdku-Místku. Bude se hrát na Bažantnici od 15 a 16:45 hodin.

• Mader do reprezentace U18
15.4. - Defenzivní univerzál staršího dorostu U19 Matúš Mader byl nominován do ️slovenského národního týmu do 18 let k přípravnému dvojutkání proti Slovinsku v termínu 15. - 19. dubna.

• Víkendové výsledky mládeže
15.4. - Teplice-U21 3:0, U19-Ml.Boleslav 0:0,0:3np, Kroměříž-U18 2:0, U17-Ml.Boleslav 0:1, Kroměříž-U16 2:2, Vítkovice-U15 0:0, Vítkovice-U14 1:0, U13-Frýdek-Místek 3:8, U12-Frýdek-Místek 5:2, Rýmařov-st.žáci B 6:0, Rýmařov-ml.žáci B 4:0.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.