Mlade talenty

Dreksa: Ještě není konec, zbraně neskládáme!

6.5.2018 | redakce
 

Dreksa: Ještě není konec, zbraně neskládáme! Je bojovník a hecíř, který nic nevzdává! Stoper Pavel Dreksa byl po zápase s Duklou samozřejmě naštvaný, ale stále věří v záchranu. Tabulka je stále hodně vyrovnaná, po 27. kole však Karvinští figurují na sestupové 15. pozici.

 

Pavle, kde hledat příčiny sobotní porážky?
Chtěli jsme strašně moc uspět, ale v některých fázích zápasu to bylo až příliš a asi i na úkor způsobu naší hry. Proto jsme prohráli.

Obdrželi jste tři poměrně laciné branky, obrana byla nebývale propustná. Souvisí to s vašimi předchozími slovy, že jste si byli plně vědomi, že se utkání musí zvládnout?
Souhlasím. Ale také jsme neměli druhé odražené míče, proto nás přečíslovali a měli dostatek času.

Klíčový okamžik zápasu podle vás? Tyčka Filipa Panáka nebo druhý gól Dukly dvě minuty po vyrovnání z kopačky Jana Kalabišky?
Určitě ten druhý gól soupeře. Místo, aby nám to pomohlo, uklidnili se a případně se nadechli k náporu, tak za dvě minuty inkasujeme. To rozhodlo!

Situace není vůbec dobrá. Navíc v posledních třech kolech hned dvakrát jedete na stadion soupeře. Co s tím?
Ve hře je pořád devět bodů. Upřímně, po našich domácích zápasech je lepší, že budeme hrát venku. Já jsem ten poslední, kdo by skládal předčasně zbraně a nevěřil v záchranu. U nás je to o hlavě, musíme tam všichni dostat fakt, že ještě nic není hotové. Šance na setrvání v nejvyšší soutěži stále existuje.

Pohled na tabulku je ovšem hodně smutný, patnácté místo nepůsobí tři kola před koncem optimistickým dojmem. Vnímáte to podobně?
Na to se vůbec nedívám. Pár kol zpátky jsme byli devátí s tříbodovým náskokem na sestup. Nyní jsme těsně pod čarou a nikde není napsáno, že to za tři kola nemůže být jinak. Hodně věcí se v našich hlavách ale musí změnit, aby to dobře dopadlo. Ještě není konec!

• Důležitá výhra osmnáctky
včera - Tři veledůležité body získala ve středu dorostenecká osmnáctka, když na Bažantnici zdolala v dohrávce 24. kola díky gólům Zycha a Streita Slovácko 2:0. Ve druhém utkání šestnáctka schytala debakl 0:8!

• Ve středu hrají dorostenci
před 2 dny - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
před 3 dny - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
20.5. - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.