Mlade talenty

Přípravka U10 bojovala na Landek Cupu

8.5.2018 | redakce
 

Přípravka U10 bojovala na Landek Cupu Osmý ročník mezinárodního turnaje určeného pro starší přípravky se vyvedl! Karvinští o „fous“ nepostoupili do finálových bojů, přesto posbírali velmi cenné zkušenosti.

 

Devětačtyřicet týmů (z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny) startovalo na letošním dvoudenním mezinárodním turnaji v Petřkovicích. Ten byl určen pro ročníky 2007, ovšem s výjimkou týmů se statutem SpSM, které dle pravidel musely nastoupit s ročníky o rok mladšími. To se týkalo také týmu MFK Karviná U10 pod vedením trenéra Josefa Podhrazkého.

Turnaj probíhal na hřišti třetiligových Petřkovic, travnatá plocha se rozdělila na čtyři menší hřiště a šlo se hrát – po oba dny byl program rozdělený na dopolední (skupiny A, B, C a nedělní stříbrná skupina) a odpolední část (skupiny D, E, F a nedělní zlatá skupina). Z každé skupiny postoupilo prvních pět týmů a dva z nejlepší z šestých míst. „Právě my jsme skončili v naší skupině šestí, ale nepostoupili jsme. K jistotě nám chyběla jedna výhra,“ řekl trenér Podhrazký.

Během dvou dnů odehráli jeho svěřenci celkem 14 utkání. „Nasbírali jsme vzácné zkušenosti. Rozdíl mezi námi a o rok staršími týmy byl především v síle a důrazu. Myslím si, že jsme se ale na turnaji určitě neztratili. Svědčí o tom třeba vyhlášení Matěje Hrušky nejlepším hráčem „stříbrné skupiny“,“ potěšilo trenéra přípravky U10. Hruška se stal také nejlepším střelcem týmu s osmi trefami.

Josef Podhrazký závěrem poděkoval hráčům za snahu a bojovné výkony, rodičům potom za skvělé fandění během obou dnů. Patronem turnaje byl brankář Jan Laštůvka, s kterým se celý tým samozřejmě vyfotil. 

Výsledky v základní skupině: MFK-Sigma 0:4, MFK-Junior Šala 1:1, MFK-Bílovec 1:4, MFK-Petřkovice 2:2, MFK Slavonín 0:5, MFK-Moravský Krumlov 1:3, MFK-Staré Město 2:1

Výsledky ve stříbrné skupině: MFK-Řepiště 1:1, MFK-OstravaJIH 2:3, MFK-Staré Město 3:2, MFK-Břidličná 2:1, MFK-Baník Ostrava 2:0, MFK-Krnov 0:4, MFK-Suchdol 1:3.

Konečné umístění: 1. FK Kozlovice, 2. FC Baník Ostrava modří, 3. FK Letohrad…, 40. MFK Karviná

Turnaje se zúčastnili: Vitouch, Dolník, Kiedroň, Šotkovský, Šeliga, Metzner, Paloch, Jirout, Hruška, Thienel, Kratochvíl

Fotogalerie

         
 

• Důležitá výhra osmnáctky
včera - Tři veledůležité body získala ve středu dorostenecká osmnáctka, když na Bažantnici zdolala v dohrávce 24. kola díky gólům Zycha a Streita Slovácko 2:0. Ve druhém utkání šestnáctka schytala debakl 0:8!

• Ve středu hrají dorostenci
před 2 dny - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
před 3 dny - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
20.5. - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.