Mlade talenty

Reprezentační sraz mi hodně dal, svěřil se Fukala

15.5.2018 | redakce
 

Reprezentační sraz mi hodně dal, svěřil se Fukala Další mladý hráč MFK Karviná nakoukl do reprezentace. Řeč je o Romanu Fukalovi. Ten s národním týmem do 15 let absolvoval reprezentační sraz s vrcholem v podobě dvojutkání v Irsku.

 

Na začátku dubna se kapitán starších žáků U15 a člen Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje Roman Fukala dočkal pozvánky do reprezentace. Trenér Jiří Vorlický jej pozval na přípravné dvojutkání v Irsku. „Bylo fajn, parta v pohodě. I těch pár dnů mi hodně dalo,“ vzpomíná Fukala s odstupem jednoho měsíce.

Když měl porovnat soupeře, tak osobně čekal víc. „Mysleli jsme si, že budou lepší. V prvním zápase jsme remizovali 2:2 a v odvetě Irsko vyhrálo 2:1. Fotbalově jsme byli lepší, ale chyběla nám sehranost. My jsme spolu krátce, oni už druhým rokem. Asi se to projevilo,“ hodnotil Fukala. V prvním utkání nastoupil na posledních dvacet minut, ve druhém odehrál v základní sestavě první půlku. V realizačním týmu figuroval též klubový lékař MFK Karviná MUDr. Zdeněk Vojkůvka.   Na další reprezentační akci, kterou byl turnaj Delle Nazioni v Itálii, už Fukala nejel. „Čekal jsem na šanci mezi náhradníky. Jestli jsem byl zklamaný? Spíš jsem byl rád, že jsem se do reprezentace vůbec dostal a mohl si za ní zahrát,“ prohodil s úsměvem. Do Irska reprezentace cestovala letecky, karvinský hráč byl letadle podruhé v životě. „Ten první let si ale vůbec nepamatuji, byl mi snad pouze rok,“ culil se. 

A skvělá zpráva na závěr – na začátku týdne byla zveřejněna nominace na přípravné duely s Ukrajinou, které se budou hrát v Praze 22. a 24. května. V nominaci kromě Romana Fukaly figuruje také Matěj Jurásek. „V klubu se nám momentálně daří, sám se také na trénincích i v zápasech cítím dobře. Určitě to na nominaci mělo a má nějaký vliv,“ doplnil závěrem Roman Fukala. 

• Důležitá výhra osmnáctky
včera - Tři veledůležité body získala ve středu dorostenecká osmnáctka, když na Bažantnici zdolala v dohrávce 24. kola díky gólům Zycha a Streita Slovácko 2:0. Ve druhém utkání šestnáctka schytala debakl 0:8!

• Ve středu hrají dorostenci
před 2 dny - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
před 3 dny - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
20.5. - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.