8. listopad 2010

Dorostencům se nedařilo

Zle nedobře se dařilo našim dorosteneckým týmům. Ze čtyř utkání jsme dokázali uhrát pouze bod. Přinášíme Vám přehled odehraných zápasů.

FC Vítkovice - MFK OKD Karviná U19 2:1 (0:1)

Branka MFK OKD Karviná: 29. Legierski

Sestava MFK OKD Karviná: Švrčina - Stanowski, Mleziva, Maryniok, Kupczak - Ochodek (81. Hanzel), Timp, Marek, Kristan (70. Graňák) - Egri (55. Kurušta), Legierski

V tomto utkání jsme opět pohořeli na individuálních chybách. V prvním poločase jsme dokázali eliminovat počáteční tlak soupeře a pomalu přebírat otěže utkání ,z čehož vyplynul i první gól zápasu. Ve 29. minutě se prosadil po rychlé kombinaci středem hřiště Legierski. Ve druhém poločase jsme se už tolik nedostávali do hry, nepodrželi jsme míč a soupeře jsme pouštěli do rychlých přechodů díky naším špatným přihrávkám, ale přesto jsme měli pod kontrolou naše pokutové území. V 75. minutě Mleziva nedostoupil protivníka s míčem a ten neatakován přesně zakončil na přední tyč naší brány. A aby těch individuálních chyb nebylo málo, tak v 90. minutě Maryniok poslal soupeře po svém špatném zpracování do brejku, který musel zastavit za cenu červené karty Stanowski. Z této standardní situace soupeř vstřelil vítězný gól.

.

MFK OKD Karviná U18 - FC MSA Dolní Benešov 0:4 (0:2)

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel - Kaša, Šiška, Dančík, Hankus - Bartoň, Maljar, Galocz, Owczarzy (70.Třaskalík) - Nowak, Skoč

Z naší strany velmi nepovedený zápas. Začali jsme jako obvykle. Balón byl pod naší kontrolou a snažili jsme se oblehnout branku hostů. To se nám ale nedařilo. Obranná linie zachytávala každý míč směřující na naše zabíhající útočníky. Nedokázali jsme se dostávat do střeleckých pozic. Když už se to někomu povedlo, tak mířil vedle. Za celý zápas jsme jen 5x (!!!) trefili bránu. Zato soupeř vytěžil z minima maximum. Všechny góly jsme Benešovu darovali. Poprvé jsme inkasovali už ve 12. minutě, když jejich útočník proniknul až do malého vápna a střelou k bližší tyči otevřel skóre - 0:1. O tři minuty později zahrával Benešov přímý kop z bezmála čtyřiceti metrů. Střela obletěla všechny hráče, i brankáře - 0:2. Do konce poločasu jsme byli u míče častěji než hosté, ale nedařilo se nám prosazovat se. Ve druhém poločase se na klucích začala projevovat únava (k dispozici byl pouze jeden náhradník). Hřebíkem do rakve byla v 75. minutě další hrubá chyba brankáře Nikiela - 0:3. Soupeři se pak ještě podařilo přidat čtvrtý gól. Zápas jsme odehráli bez nasazení, veškeré herní činnosti našeho mužstva byly nedostačující.

.

FC Vítkovice - MFK OKD Karviná U17 1:1 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: 14. Hanzel

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal - Káňa (68. Toman), Cienciala, Roman, Helis (62. Berešík), Hanzel, Blaho, Dančík, Gizara - Kurušta, Ryšavý

Utkání skončilo spravedlivou remízou. Měli jsme dobrý vstup do utkání, a soupeře jsme zatlačili na jejich vlastní polovinu. Bohužel jsme proměnili pouze jednu ze šancí, které jsme si vytvořili. Ve 14. minutě po přihrávce Dančíka skóroval Hanzel. Další příležitosti promarnili Ryšavý, Kurušta a Dančík. Soupeř zahrozil dvakrát rychlým protiútokem, který jsme ubránili. Ve 25. minutě jsme po standardní situaci inkasovali velmi lacinou branku, na které mají podíl bránící hráči společně s brankářem. Úvod druhé půle patřil domácím, kteří zrychlili přechodovou fázi a přes naši levou stranu si vytvořili dvě šance, které nevyužili. V závěru hraném nahoru dolů, kdy se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, končily naše protiútoky často nepřesnou finální přihrávkou. Hráče musím pochválit za přístup a nasazení. Do poslední minuty bojovali o vítězství.