Mlade talenty

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně!

13.2.2018 | redakce
 

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně! Kondiční trenér Aleš Buzek v rozhovoru přiblížil práci s fotbalisty, hledal rozdíly mezi letní a zimní přípravou, pochválil tréninkové podmínky na Kypru nebo prozradil, proč pravidelně hráče váží.

 

Hráči mají za sebou pět týdnů přípravy. Můžete konkrétně prozradit, jak jste s nimi pracoval na kondici?
Kondiční příprava začala hráčům už před Štědrým dnem, kdy si museli plnit individuální plány z dvou částí - běžecké a posilovací. Musím říct, že na startu zimní přípravy 3. ledna byli v docela slušném stavu. Vše jsme si ještě ověřili na tradičních fyzických zátěžových testech, které hráči podstoupili v Ostravě na Klinice sportovní medicíny.

Jak velký rozdíl je připravovat hráče po fyzické stránce v zimě a v létě?
Je to hodně podobné, i když v zimě je důležité dbát na volbu terénu a musíme počítat s tím, že přípravu můžou nějakým způsobem narušit různá onemocnění jako nachlazení nebo zvýšená teplota. Dá se tedy říct, že v zimě je to s přípravou o něco složitější.

Máte na starost také pravidelná vážení. Co tím sledujete?
Kluci chodí na váhu jednou týdně. Jde nám o to zjistit, jestli v nějakém časovém období nejsou v jejich váze zásadní odchylky. I váha ovlivňuje výkon a každý hráč by si měl svou váhu držet, aby mohl podávat optimální výkony.

Osm dnů jste strávili v teple na Kypru. Sice šlo o herní soustředění, ale určitě jste se tam nenudil a práce měl dost. Je to tak?
Ano, měl jsem na starost rozcvičení společně s asistentem Ivanem Kopeckým a různé posilovací věci. Některé pomůcky, které nám klub koupil, jsme si vzali přímo s sebou, takže kluci měli veškerý servis, na jaký jsou zvyklí. Každý hráč měl navíc kdykoliv možnost se mnou využít hotelovou posilovnu. Od začátku přípravy navíc pracujeme s novými sporttestery. Jde o pokročilé univerzální sportovní hodinky s funkcí GPS, které jsou důležitou součástí kondiční přípravy a vyhodnotí určité parametry výkonu při zátěži.Trenéři i hráči byli s tréninkovými podmínkami spokojení. Jak jste to vnímal vy?
Posilovna i regenerace byla určitě o stupeň výš než minulý rok v Turecku. Posilovna, různé pomůcky a kardio zóna – to vše bylo na vysoké úrovni. To samé se dá říct u regenerace - bazény, sauny. Velká paráda!

Jak tělo reaguje po návratu zpět do zimy? Přeci jen jste byli víc než týden téměř v plus dvaceti stupních Celsia a po příletu se hráči museli přeorientovat na mráz. Dá to tělu zabrat?
Jasně, není to příjemné a každý organismus reaguje jinak. Ale obecně je potřeba dbát na zvýšený přísun vitamínů a doplňků stravy, tzv. suplementace. Trénink je jedna věc, ale důležité jsou i věci okolo - kvalitní spánek, regenerace nebo stravování.

A co se například vhodně oblékat?
Samozřejmě, to k tomu také patří. Považuji za zbytečné dva tři týdny kvalitně trénovat a potom jednou podcenit počasí, z kterého můžou kluci onemocnět a zůstat v tom horším případě na antibiotikách.

Po kondiční stránce je tedy tým v pořádku? O jarní část v tomto ohledu nemáte strach?
Celý realizační tým udělal během přípravy pro úspěch maximum. Všechno se ale ukáže až na hřišti (úsměv.)

• Minirepublika v Karviné
dnes - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
včera - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
včera - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
před 2 dny - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
před 3 dny - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
před 3 dny - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
20.4. - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.