Mlade talenty

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne

11.1.2018 | redakce
 

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne Navrátilec z dalekého Ázerbájdžánu sice měl nabídku na pokračování v zahraničí, nakonec však zůstává doma. Stoper Pavel Dreksa se tak poctivě se svými (staro)novými spoluhráči připravuje na náročné jaro.

 

Jak hodnotíte roční působení v Ázerbájdžánu?
Tři čtvrtě roku bylo skvělých. Hrál jsem, zdraví sloužilo. Přežil jsem dva trenéry, toho třetího bohužel ne. Stavěl na jiných hráčích a stávalo se, že většina cizinců zůstávala jen na lavičce. Hrával jsem pouze poháry.

Nečekalo se od Něftči víc? Je to jeden z nejtradičnějších ázerbájdžánských klubů, ale postavení v tabulce tomu moc neodpovídalo a asi ani stále neodpovídá. Po podzimu je až páté s čtrnáctibodovou ztrátou na kvalifikaci o EL.
Určitě to neodpovídá klubovým ambicím. Když jsem tam přišel minulý rok v zimě, tak to bylo špatné. Něftči mělo pouze devět bodů. Na jaře jsme se zvedli a v závěru bojovali o Evropskou ligu. Bohužel nám nevyšly poslední tři zápasy. I přesto nakonec bylo hodnocení vedení klubu spíš pozitivní. Začátek této sezóny byl možná ovlivněný nějakými změnami uvnitř klubu a bylo cítit, že trenér už nemá takovou důvěru – po dvou kolech skončil. Další trenér se snažil něco změnit, ale koncem září také skončil. Od příchodu toho třetího už to bylo špatné i se mnou. Mluvil jsem i se sportovním ředitelem a ten mi řekl, že si nový trenér chce dotáhnout své vytipované hráče. To jsem samozřejmě respektoval a věděl, že tam po podzimu končím. 

Zvykl jste si tam?
Ano, v Baku se mi líbilo. Kdybych pravidelně hrával, tak bych uvažoval o pokračování. Ale takhle to nešlo.

Vracíte do se do známého prostředí, je to plus?
Nóó, trochu se to tady obměnilo (úsměv). Zatím se spíš rozkoukávám a ostatní pozoruji, protože některé kluky neznám. Rok jsem tu nebyl a musím se zase rychle „přepnout“  a přeorientovat na něco jiného. Třeba na šatnu, kterou jsme v Baku vůbec neměli. Na báze měl každý svůj pokoj, kde se převlékal, sprchoval. Jedinou šatnu, kterou jsme měli, byla ta hodinu před zápasem.Fanoušci na váš návrat čekali a do jednoho si ho pochvalují. Věří, že velkou měrou pomůžete k záchraně…
To uvidíme, ale cíl je jasný, o tom se ani nemusíme bavit. Ale bude to moc těžké, v minulé sezóně jsme měli po podzimu 21 bodů, teď máme 14 a to je obrovský rozdíl. Navíc rozestupy jsou malé. Jaro nebude jen o fotbalovosti, ale také o hlavě. Bude to zápřah!

Podzimní část jste sledoval?
Jasně, viděl jsem téměř všechno. Přiznám se, že například po zápase na Dukle jsem už neměl chuť to sledovat. A třeba zápas v Ostravě s Baníkem jsem po třiceti minutách radši vypnul.

Uvidí vás fanoušci s číslem 5?
No, asi jo. Pětka byla na startu přípravy po odchodu Davida Lischky volná, tak jsem si ji vzal. Ale nejsem vůbec pověrčivý a je mi jedno, jaké číslo mám na dresu. V Něftči jsem hrával třeba se šestkou.

• Výsledky mládeže
včera - Slavia-U19 2:0, Slavia-U17 3:0, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
včera - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
před 2 dny - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

• U13 v Praze na Minirepublice
18.4. - Také žáci U13 už mají za sebou první jarní kolo Minirepubliky. V pražských Horních Měcholupech se jim ale vůbec nedařilo - podlehli Slavii 0:4, Trenčínu 0:6, Pardubicím 1:3 (gól Pecold) a Žilině 0:10.

• Starší žáci: Dohrávky s FM
17.4. - Žáci U15 a U14 dohrávají ve středu 18. dubna 19. kolo proti Frýdku-Místku. Bude se hrát na Bažantnici od 15 a 16:45 hodin.

• Mader do reprezentace U18
15.4. - Defenzivní univerzál staršího dorostu U19 Matúš Mader byl nominován do ️slovenského národního týmu do 18 let k přípravnému dvojutkání proti Slovinsku v termínu 15. - 19. dubna.

• Víkendové výsledky mládeže
15.4. - Teplice-U21 3:0, U19-Ml.Boleslav 0:0,0:3np, Kroměříž-U18 2:0, U17-Ml.Boleslav 0:1, Kroměříž-U16 2:2, Vítkovice-U15 0:0, Vítkovice-U14 1:0, U13-Frýdek-Místek 3:8, U12-Frýdek-Místek 5:2, Rýmařov-st.žáci B 6:0, Rýmařov-ml.žáci B 4:0.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.