Mlade talenty

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne

11.1.2018 | redakce
 

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne Navrátilec z dalekého Ázerbájdžánu sice měl nabídku na pokračování v zahraničí, nakonec však zůstává doma. Stoper Pavel Dreksa se tak poctivě se svými (staro)novými spoluhráči připravuje na náročné jaro.

 

Jak hodnotíte roční působení v Ázerbájdžánu?
Tři čtvrtě roku bylo skvělých. Hrál jsem, zdraví sloužilo. Přežil jsem dva trenéry, toho třetího bohužel ne. Stavěl na jiných hráčích a stávalo se, že většina cizinců zůstávala jen na lavičce. Hrával jsem pouze poháry.

Nečekalo se od Něftči víc? Je to jeden z nejtradičnějších ázerbájdžánských klubů, ale postavení v tabulce tomu moc neodpovídalo a asi ani stále neodpovídá. Po podzimu je až páté s čtrnáctibodovou ztrátou na kvalifikaci o EL.
Určitě to neodpovídá klubovým ambicím. Když jsem tam přišel minulý rok v zimě, tak to bylo špatné. Něftči mělo pouze devět bodů. Na jaře jsme se zvedli a v závěru bojovali o Evropskou ligu. Bohužel nám nevyšly poslední tři zápasy. I přesto nakonec bylo hodnocení vedení klubu spíš pozitivní. Začátek této sezóny byl možná ovlivněný nějakými změnami uvnitř klubu a bylo cítit, že trenér už nemá takovou důvěru – po dvou kolech skončil. Další trenér se snažil něco změnit, ale koncem září také skončil. Od příchodu toho třetího už to bylo špatné i se mnou. Mluvil jsem i se sportovním ředitelem a ten mi řekl, že si nový trenér chce dotáhnout své vytipované hráče. To jsem samozřejmě respektoval a věděl, že tam po podzimu končím. 

Zvykl jste si tam?
Ano, v Baku se mi líbilo. Kdybych pravidelně hrával, tak bych uvažoval o pokračování. Ale takhle to nešlo.

Vracíte do se do známého prostředí, je to plus?
Nóó, trochu se to tady obměnilo (úsměv). Zatím se spíš rozkoukávám a ostatní pozoruji, protože některé kluky neznám. Rok jsem tu nebyl a musím se zase rychle „přepnout“  a přeorientovat na něco jiného. Třeba na šatnu, kterou jsme v Baku vůbec neměli. Na báze měl každý svůj pokoj, kde se převlékal, sprchoval. Jedinou šatnu, kterou jsme měli, byla ta hodinu před zápasem.Fanoušci na váš návrat čekali a do jednoho si ho pochvalují. Věří, že velkou měrou pomůžete k záchraně…
To uvidíme, ale cíl je jasný, o tom se ani nemusíme bavit. Ale bude to moc těžké, v minulé sezóně jsme měli po podzimu 21 bodů, teď máme 14 a to je obrovský rozdíl. Navíc rozestupy jsou malé. Jaro nebude jen o fotbalovosti, ale také o hlavě. Bude to zápřah!

Podzimní část jste sledoval?
Jasně, viděl jsem téměř všechno. Přiznám se, že například po zápase na Dukle jsem už neměl chuť to sledovat. A třeba zápas v Ostravě s Baníkem jsem po třiceti minutách radši vypnul.

Uvidí vás fanoušci s číslem 5?
No, asi jo. Pětka byla na startu přípravy po odchodu Davida Lischky volná, tak jsem si ji vzal. Ale nejsem vůbec pověrčivý a je mi jedno, jaké číslo mám na dresu. V Něftči jsem hrával třeba se šestkou.

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.