Mlade talenty

Hráči postupně absolvují zátěžové testy (+ VIDEO)

5.1.2018 | redakce
 

Hráči postupně absolvují zátěžové testy (+ VIDEO) Čtvrtek, pátek, pondělí - dva z tří "testovacích" dnů už mají někteří hráči za sebou, zbytek půjde v pondělí. Fotbalisté MFK Karviná absolvují v Ostravě na Klinice sportovní medicíny zátěžové testy.

 

Příjemný a ochotný personál Kliniky sportovní medicíny v Ostravě pomáhal hráčům s úspěšným absolvováním zátěžových testů a diagnostikou. O co vlastně jde v tomto konkrétním případě? Zjednodušeně o spiroergometrické vyšetření s progresivně narůstající zátěží na běžeckém páse, kde je možnost monitorovat po celou dobu zátěže EKG křivku.

Hráči (brankáři tyto testy neabsolvují) nejprve musí vyplnit povinný vstupní dotazník, poté projdou nutným vyšetřením a posledním bodem je už zmíněný běžecký pás, na kterém makají do maxima - není tedy určeno, kolik minut mají/musí vydržet. Po zahřátí se v minutových intervalech zátěž přidává až do okamžiku, kdy sami vyčerpáním skončí...


Testy kondice jsou důležitou součástí každého soutěžního období, i když podle zaměstnanců Kliniky sportovní medicíny stačí takto testovat jednou do roka. Ostatně to potvrzuje Marek Janečka. „Na Slovensku jsme stejné testy měli jednou ročně a druhý půlrok nás testovali pomocí fotobuněk a tzv. YO-YO testu. Každopádně v Ostravě to bylo sice náročné, ale fajn,“ prohlásil Janečka. 

Fotogalerie

               
 

• Minirepublika v Karviné
dnes - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
včera - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
včera - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
před 2 dny - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
před 3 dny - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
před 3 dny - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
20.4. - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.