Mlade talenty

Hráči postupně absolvují zátěžové testy (+ VIDEO)

5.1.2018 | redakce
 

Hráči postupně absolvují zátěžové testy (+ VIDEO) Čtvrtek, pátek, pondělí - dva z tří "testovacích" dnů už mají někteří hráči za sebou, zbytek půjde v pondělí. Fotbalisté MFK Karviná absolvují v Ostravě na Klinice sportovní medicíny zátěžové testy.

 

Příjemný a ochotný personál Kliniky sportovní medicíny v Ostravě pomáhal hráčům s úspěšným absolvováním zátěžových testů a diagnostikou. O co vlastně jde v tomto konkrétním případě? Zjednodušeně o spiroergometrické vyšetření s progresivně narůstající zátěží na běžeckém páse, kde je možnost monitorovat po celou dobu zátěže EKG křivku.

Hráči (brankáři tyto testy neabsolvují) nejprve musí vyplnit povinný vstupní dotazník, poté projdou nutným vyšetřením a posledním bodem je už zmíněný běžecký pás, na kterém makají do maxima - není tedy určeno, kolik minut mají/musí vydržet. Po zahřátí se v minutových intervalech zátěž přidává až do okamžiku, kdy sami vyčerpáním skončí...


Testy kondice jsou důležitou součástí každého soutěžního období, i když podle zaměstnanců Kliniky sportovní medicíny stačí takto testovat jednou do roka. Ostatně to potvrzuje Marek Janečka. „Na Slovensku jsme stejné testy měli jednou ročně a druhý půlrok nás testovali pomocí fotobuněk a tzv. YO-YO testu. Každopádně v Ostravě to bylo sice náročné, ale fajn,“ prohlásil Janečka. 

Fotogalerie

               
 

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.