Mlade talenty

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku

14.2.2018 | redakce
 

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku V minulém týdnu zvládli dorostenci U19 tři duely na Slovensku a navštívili také juniorskou Ligu mistrů mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam.

 

Ideální podmínky pro herní i taktickou přípravu a samozřejmě regeneraci našli hráči a realizační tým v Nitře, kde trénovali a odkud vyjížděli k zápasům. Ty byly celkem tři – proti Nitře U21, Zlatým Moravcím U19 a Dunajské Stredě U19. Konečná bilance zní jedno vítězství a dvě porážky. „Celé soustředění jsme ladili k vrcholu v podobě posledního utkání proti Dunajské Stredě. Protočili jsme všechny hráče, cestovali jsme ve složení 18+2,“ vyprávěl trenér Marcel Frajt.

Zápasy dorostencům ukázaly nedostatky před jarní části především v defenzivní činnosti, ale i spoustu dobrých věcí směrem do ofenzivy. „Bohužel nás trochu trápila koncovka, vypracovali jsme si plno šancí,“ přiznal hlavní trenér U19.

Tým se musel obejít bez reprezentanta Jana Holzera a v průběhu soustředění ulehli tři hráči s chřipkou. „Proto si zbývající kluci zahráli dosyta, se sestavou jsme museli také trochu improvizovat, ale zvládlo se to,“ usmál se Frajt.

Celá výprava si nenechala ujít utkání juniorské Ligy mistrů (UEFA YOUTH LEAGUE) mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam. „Utkání se hrálo ve Zlatých Moravcích, panovala skvělá atmosféra a hrál se výborný fotbal. Jsme rádi, že jsme takový zápas mohli vidět na vlastní oči. Pro nás všechny to byl velký zážitek,“ dodal Marcel Frajt s tím, že holandský tým vyhrál 3:2, když o svém vítězství znamenající postup do další fáze rozhodl v poslední minutě.

Za možnost vycestovat na důležitou část přípravy mimo Karvinou Marcel Frajt poděkoval vedení klubu a šéftrenérovi SCM Petru Gibalovi.

Souhrn přípravných utkání

FC Nitra U21 – MFK Karviná U19 3:2 (Paholík a Podbiol)
Zlaté Moravce U19 – MFK Karviná U19 1:2 (Vlachovský, Ratica)
Dunajská Streda U21 – MFK Karviná U19 3:1 (Ratica)

• Se Spartou na O2 TV Sport
před 2 dny - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
před 2 dny - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
18.2. - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
18.2. - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.