Mlade talenty

Město oceňovalo, MFK Karviná opět v popředí

7.3.2018 | redakce
 

Město oceňovalo, MFK Karviná opět v popředí V MěDK byli v úterý vyhlášeni nejlepší sportovci za rok 2017. Oceněno bylo téměř čtyřicet sportovců, týmů, trenérů a organizátorů. Početné zastoupení měl tradičně Městský fotbalový klub Karviná.

 

V MěDK byli v úterý vyhlášeni nejlepší sportovci za rok 2017. Oceněno bylo téměř čtyřicet sportovců, týmů, trenérů a organizátorů. Početné zastoupení měl tradičně Městský fotbalový klub Karviná.

Dvouhodinovým program provázel tradiční moderátor Radek Šilhan, který z klubu MFK Karviná jako první přivítal hráče A-týmu v čele s Josefem Muchou – na pódium dorazil kapitán Pavel Eismann, Marek Janečka a Lukáš Budínský. Mezi trenéry se dočkal ocenění Petr Bijok, jenž prošel v klubu žákovské a dorostenecké kategorie.

Mezi jednotlivci v kategorii mládež do 19 let si pro ocenění přišli Vladimír Neuman, Roman Fukala a Jan Holzer. Ceny jim předával Výkonný ředitel RFA MSK Tomáš Bernady. Jako doma se pak musel cítit Ondřej Lingr, který je vyhlašován téměř každoročně. Tentokrát dokonce svou kategorii vyhrál.

Během večera se nezapomnělo ani náhlý skon trenéra RFA MSK Pavla Šuláka, kdy celý sál na pár chvil povstal a symbolicky vzpomněl na tohoto správného chlapa.

2. místo - kolektivy

Muži MFK Karviná
Jestliže se v roce 2016 mluvilo o MFK Karviná v souvislosti s nováčkovskou sezónou v nejvyšší soutěži, která bývá ohromně těžká, tak se to sice potvrdilo, ale Karvinští se zachránili bez větších problémů. Nakonec v květnu 2017 obsadili konečnou desátou příčku. To znamenalo, že tak vůbec poprvé na území města zvládl tým udržet nejvyšší soutěž. V minulosti při dvou účastech FC Karviná v nejvyšší soutěži tým okamžitě sestoupil. K záchraně výrazně pomohl odchovanec klubu a největší hvězda – brankář Jan Laštůvka. Ten však v létě přestoupil do pražské Slavie a druhou sezónu Karviné mezi českou elitou sleduje z povzdálí jako soupeř. Momentálně MFK Karviná tvrdě bojuje o prvoligovou příslušnost - po 19. kole je s jednadvaceti body na 9. místě

1. místo - jednotlivci do 19 let (kolektivní sporty)

Ondřej Lingr
Odchovanec MFK Karviná prožil skvělý rok. S reprezentací do 19 let vybojoval na ME v Gruzii krásné třetí místo. Na šampionát vedla trnitá cesta přes dvě těžké kvalifikace, ale reprezentace to i s přispěním Ondřeje zvládla. Devatenáctiletý hráč si navíc postupnými krůčky díky svému talentu, píli a cílevědomosti buduje místo v kádru ligového mužského týmu. V nejvyšší české fotbalové soutěži odehrál do konce kalendářního roku celkem 9 utkání, na svůj premiérový gól zatím čeká. Ovšem to je jen otázka času! 

Trenér roku (bez určení pořadí)

Petr Bijok
Trenér MFK Karviná, který stojí za výchovou hráčů v kategoriích žáků a dorostu, kteří reprezentují klub a město Karviná.

Jednotlivci do 19 let (kolektivní sporty - bez určení pořadí)

Vladimír Neuman
Brankář týmu U19 hrající celostátní ligu. Svými výkony, pracovitostí a nasazením patří k pilířům týmu a vybojoval si také místo v základní sestavě reprezentace do 21 let v sálové kopané, s kterou vybojoval zlatou medaili na mistrovství Evropy ve Španělsku. 

Roman Fukala
Roman se vyznačuje velkým srdcem a bojovností, patří k pilířům týmu a svým přístupem, pracovitostí a nasazením si vybojoval místo v širším kádru reprezentace U15 a stal se členem výběru regionální fotbalové akademie pod záštitou FAČR.

Jan Holzer
Univerzál Jan Holzer prožil výborný rok 2017, protože na reprezentační úrovni patřil ke stabilním členům národního týmu do 16 a 17 let. V září dokonce vstřelil proti Černé Hoře (v přípravném utkání) i svůj premiérový reprezentační gól. V první fázi kvalifikace navíc svými výkony a dalším gólem pomohl k postupu do závěrečné fáze kvalifikace o postup na ME 2018. Tato fáze se bude hrát ve druhé polovině března a soupeři českých mladíků budou fotbalisté Španělska, Srbska a Ukrajiny.

Fotogalerie

               
 

• Termíny odložených zápasů žáků
včera - Poměrně rychle se dohodly náhradní termíny odložených prvních jarních utkání starších a mladších žáků. Týmy U15 a U14 se představí proti Frýdku-Místku 18.4. od 15 a 16:45 hodin. Týmy U13 a U12 budou hostit Vítkovice už 4.4. od 16 hodin. Vše na umělé trávě Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• Lingr na Elite Tournament
před 2 dny - Záložník Ondřej Lingr je od neděle na srazu reprezentační dvacítky před jarním pokračováním Elite Tournament. Svěřence Karla Krejčího čeká doma Itálie (Přeštice 22.3.) a Nizozemsko (v Zeistu 27.3.).

• Remíza v Olomouci - sestřih
před 3 dny - Web iSport.cz nabízí sestřih sobotního večerního utkání z Androva stadionu v Olomouci, kde domácí Sigma remizovala s MFK Karviná 1:1. Na gól Plška odpověděl hned za dvě minuty Lukáš Budínský. Video najdete ZDE.

• Juniorka hraje v Brně
17.3. - Nadstavbovou část moravské skupiny Juniorské ligy zakončí tým trenérů Gazdy a Bielana v neděli po obědě od 13 hodin na půdě brněnské Zbrojovky.

• Patrik Le Giang navařil
16.3. - Čtvrteční pořad Studio fotbal Extra se tentokrát věnovalo mj. televiznímu duelu Olomouc-Karviná. Štáb ČT natáčel u brankáře Patrika Le Gianga, který nejenže dobře chytá, ale také výborně vaří. Video si pusťte od času 7:40 min. ZDE.

• V Brně 31. března od 15 hodin
15.3. - Ze čtvrtečního upřesnění LFA vyplývá, že duel 22. kola HET ligy FC Zbrojovka Brno vs. MFK Karviná bude sehráno v sobotu 31. března od 15 hodin. Ani jedna z televizních stanic o utkání neprojevila zájem.

• V Liberci padl vlastní gól
14.3. - Na základě dodatečné kontroly videozáznamů byly góly slávisty Milana Škody i karvinského Tomáše Wágnera v 19. kole opraveny na vlastní trefy Antonína Křapky (Boleslav), respektive Vladimíra Coufala (Liberec). Znamená to tedy, že v aktuálním pořadí střelců má karvinský útočník sedm tref!

• Žáci: Vstupy do jara odloženy
13.3. - ŘK FAČR M rozhodla o odložení zápasů žákovských soutěží. Starší žáci U15 a U14 měli v sobotu hostit Frýdek-Místek. Mladší žáci U13 a U12 ve čtvrtek Vítkovice. Náhradní termíny zatím nebyly určeny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.