Mlade talenty

Ondřej Lingr: Byl to skvělý reprezentační rok

2.1.2018 | redakce
 

Ondřej Lingr: Byl to skvělý reprezentační rok Odchovanec MFK Karviná a mládežnický reprezentant Ondřej Lingr prožil výborný rok 2017. Postoupil na EURO U19, kde nakonec vybojoval se svými spoluhráči bronz, zabydlel se i v kategorii do 20 let a během podzimu se v karvinském dresu čím dál častěji dostával na hřiště v zápasech HET ligy.

 

Rok 2017 byl pro vás povedený i po reprezentační stránce. Vybavíte si, kam všude jste s národním týmem zavítal, a proti jakým týmům jste v reprezentaci nastoupil?
No, bylo toho hodně, ale vše si teď asi nevybavím (smích). Ale samozřejmě byl to výborný rok, podařilo se nám s devatenáctkou nejprve zvládnout domácí kvalifikaci o postup na ME do Gruzie a také samotné EURO bylo pro nás výborné. Mě stále pouze mrzí, že jsem nedostal víc prostoru, ale v semifinále proti Anglii, kde proti nám vyběhli hráči z Manchesteru City nebo Chelsea, jsem si dokázal, že na to mám. 

Vy jste byl už před dvěma lety se sedmnáctkou i v Bulharsku na EURU…
Ano, také jsme museli zvládnout nástrahy těžké kvalifikace. Toho si vážím strašně moc, protože dlouho se nestalo, abychom takhle za sebou hned jeli na dva velké finálové turnaje.

Pomohla vám do Gruzie závěrečná kvalifikace, která se konala ve Zlíně a Uherském Hradišti?
Stoprocentně!

Během podzimu jste se přesunul do národního týmu do 20 let. Pozorujete nějaké výraznější změny?
Ani ne, ten základ týmu z Gruzie zůstal. Pouze máme jiné trenéry - v kategorii do 19 let to byl Jan Suchopárek, dvacítku trénuje Karel Krejčí. Možná je rozdíl ještě v tom, že dvacítka je taková příprava před jednadvacítkou. Nehrajeme ostré kvalifikační zápasy, ale v uvozovkách pouze duely v rámci Elite tournament.

Na jakou destinaci, kterou jste měl možnost za celou svou reprezentační kariéru navštívit, vzpomínáte v nejlepším? Kde se vám líbilo?
Teď jste mě zaskočil, procestoval jsem toho fakt spoustu. Ale určitě Turecko, Anglie nebo Gruzie.

Je podle vás vstupenkou do reprezentačního výběru pravidelné herní vytížení v klubu?
Ano, především za A-tým, kde jste nejvíc na očích. Musíte být zdravý, neustále makat a mít i trochu štěstí.  Já se budu dál snažit, abych pravidelně za áčko nastupoval.

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.