Mlade talenty

PŘÍPRAVKY: Na finále "Ondrášovky" pouze U8

18.12.2017 | redakce
 

PŘÍPRAVKY: Na finále V průběhu září a října proběhly kvalifikační turnaje na neoficiální mistrovství republiky (Ondrášovka Cup) také v kategoriích přípravek. MFK Karviná bude mít ve velkých finále zastoupení díky svěřencům Davida Krále (ročník 2010).

 

Čtyři kvalifikační turnaje a pouze jediný postup, čili 25% úspěšnost. Mohlo by se tedy zdát, že kvalifikace nebyly úspěšné. Pravdou však je, že takové turnaje a zápasy posouvají týmy směrem dopředu, i když se nepodaří postoupit. „Pro nás je důležité to, že naše družstva byla rovnocennými soupeři ostatním, což je příslibem do budoucna,“ podotkl při hodnocení hlavní trenér přípravek Michael Klos.

Velmi dobrou zprávou je fakt, že jeden kvalifikační turnaj se odehrál přímo v Karviné. „Doufáme, že se nám i pro příští rok podaří získat pořadatelství minimálně jedné kvalifikace. Výhoda domácího prostředí je vesměs pozitivní a samotné pořadatelství je pro celý klub výbornou vizitkou, že se v Karviné pracuje s mládeží kvalitně,“ dodal Klos.

Pojďme si v krátkosti připomenout, jak jednotlivé kategorie dopadly na kvalifikačních turnajích…

U11

Opravdu těsně unikl postup nejstarší přípravce U11, která v Šumperku předvedla velmi dobré výkony, ale neproměněné šance straší všechny ještě možná dodnes – informovali jsme ZDE.

U10

Jeden z kvalifikačních turnajů se odehrál přímo v Karviné ve sportovním centru Kovona, kdy svěřenci Josefa Podhrazkého nevyužili výhodu domácího prostředí ke kvalifikaci – informovali jsme ZDE.

U9

Kategorii U9 vedenou trenérem Ondřejem Hánlem se také v Šumperku probojovat na finálový turnaj nepovedlo.

U8

Jediným úspěšným týmem z kategorie přípravek je ten nejmladší. Tým U8 kouče Davida Krále postoupil jako den z pěti šťastných poražených ze 4. místa a může se těšit na velké finále, které proběhne 9. a 10. června v Příbrami.

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.