Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová

13.3.2018 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová Vedoucí odboru majetkového z magistrátu města Karviné Helena Bogoczová má spolu se svým týmem velkou zásluhu na tom, jakou stavbou se pyšní městská část Ráj. V rozhovoru pro klubový bulletin MFK Karviná se snažila všem fanouškům nastínit, že „postavit“ stadion není žádná sranda.

 

Vysvětlete, prosím, fanouškům, o co konkrétně se odbor majetkový staral při rekonstrukci Městského stadionu v Karviné-Ráji?
Hlavní náplní bylo připravit stavbu po projektové stránce, vysoutěžit dodavatele stavby a v daném termínu stavbu zrealizovat.  Nebylo to vůbec snadné i z důvodu, že v roce přípravy vyšel nový zákon o veřejných zakázkách a museli jsme dodělat dokumentaci pro provedení stavby, kterou jsme potřebovali pro zadání veřejné zakázky, a to nám ubralo hodně času, který byl dán poskytovatelem dotace. Celou stavbu jsme také finančně optimalizovali tak, abychom na ni získali finanční dotace. Bez dotací, troufám si říct, by nově zrekonstruovaný stadion nebyl. 

Byla celková práce těžší v tom, že jste museli vycházet z budovy hlavní tribuny, která zůstala na svém místě?
Nepochybně. Kdybychom měli začít stavět tzv. z ničeho, tak to bude snazší. Starší stavby mají své nedostatky, specifika a hodně věcí je jinak, než by mělo být. 

Šlo o největší akci tohoto druhu, kterou jste ve své funkci zažila? Ať už z pohledu kolegů nebo pro vás samotnou?
Jednoznačně. Byla to obrovská výzva! Žádná stavba se neobejde bez různých překážet a tento stadion nebyl výjimkou. Všichni jsme byli nakonec šťastní, když jsme všechno potřebné dokončili, objekt zkolaudovali a získali potřebné dotační finance. Ale tím to samozřejmě neskončilo. Stále je na čem pracovat kvůli složitým technologiím a celkově užívání stadionu dolaďujeme. 

Máte zpětnou vazbu? Líbí se lidem nový stadion?
Ano, ohlasy jsou veskrze pozitivní. Zpočátku tomu tak nebylo, protože se jednalo o velkou investici, ale lidé zjistili, že fotbal k našemu městu patří – navíc se hraje na té nejvyšší úrovni. Na stadion se chodí bavit, odreagovat se od pracovních povinností a hlavně podpořit svůj klub. Osobně mě velmi potěšilo, když v jednom z prvních přímých přenosů komentátor celé republice skrz vysílání sdělil, že máme krásný stadion, jeden z nejlepších v republice.

Chodíte fandit a podpořit naše hráče na stadion v těžkých prvoligových duelech?
Ne vždy, ale chodím a užívám si to. Líbí se mi náš kotel, jak umí povzbuzovat a hnát hráče do útoku. Musím také zmínit, že moji kolegové i kolegyně chodí na fotbal, dokonce mají permanentky. Na dnešní zápas se moc těším a doufám, že si ho společně se všemi fanoušky i kolegy z magistrátu užijeme. Nejen za sebe přeji fotbalistům mnoho úspěchů, a po úspěšném vstupu do druhé poloviny soutěže věřím, že i v příští sezóně budeme chodit na nejkvalitnější fotbal právě u nás v Karviné.

• Ve středu hrají dorostenci
včera - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
před 2 dny - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
před 3 dny - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.