Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová

13.3.2018 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová Vedoucí odboru majetkového z magistrátu města Karviné Helena Bogoczová má spolu se svým týmem velkou zásluhu na tom, jakou stavbou se pyšní městská část Ráj. V rozhovoru pro klubový bulletin MFK Karviná se snažila všem fanouškům nastínit, že „postavit“ stadion není žádná sranda.

 

Vysvětlete, prosím, fanouškům, o co konkrétně se odbor majetkový staral při rekonstrukci Městského stadionu v Karviné-Ráji?
Hlavní náplní bylo připravit stavbu po projektové stránce, vysoutěžit dodavatele stavby a v daném termínu stavbu zrealizovat.  Nebylo to vůbec snadné i z důvodu, že v roce přípravy vyšel nový zákon o veřejných zakázkách a museli jsme dodělat dokumentaci pro provedení stavby, kterou jsme potřebovali pro zadání veřejné zakázky, a to nám ubralo hodně času, který byl dán poskytovatelem dotace. Celou stavbu jsme také finančně optimalizovali tak, abychom na ni získali finanční dotace. Bez dotací, troufám si říct, by nově zrekonstruovaný stadion nebyl. 

Byla celková práce těžší v tom, že jste museli vycházet z budovy hlavní tribuny, která zůstala na svém místě?
Nepochybně. Kdybychom měli začít stavět tzv. z ničeho, tak to bude snazší. Starší stavby mají své nedostatky, specifika a hodně věcí je jinak, než by mělo být. 

Šlo o největší akci tohoto druhu, kterou jste ve své funkci zažila? Ať už z pohledu kolegů nebo pro vás samotnou?
Jednoznačně. Byla to obrovská výzva! Žádná stavba se neobejde bez různých překážet a tento stadion nebyl výjimkou. Všichni jsme byli nakonec šťastní, když jsme všechno potřebné dokončili, objekt zkolaudovali a získali potřebné dotační finance. Ale tím to samozřejmě neskončilo. Stále je na čem pracovat kvůli složitým technologiím a celkově užívání stadionu dolaďujeme. 

Máte zpětnou vazbu? Líbí se lidem nový stadion?
Ano, ohlasy jsou veskrze pozitivní. Zpočátku tomu tak nebylo, protože se jednalo o velkou investici, ale lidé zjistili, že fotbal k našemu městu patří – navíc se hraje na té nejvyšší úrovni. Na stadion se chodí bavit, odreagovat se od pracovních povinností a hlavně podpořit svůj klub. Osobně mě velmi potěšilo, když v jednom z prvních přímých přenosů komentátor celé republice skrz vysílání sdělil, že máme krásný stadion, jeden z nejlepších v republice.

Chodíte fandit a podpořit naše hráče na stadion v těžkých prvoligových duelech?
Ne vždy, ale chodím a užívám si to. Líbí se mi náš kotel, jak umí povzbuzovat a hnát hráče do útoku. Musím také zmínit, že moji kolegové i kolegyně chodí na fotbal, dokonce mají permanentky. Na dnešní zápas se moc těším a doufám, že si ho společně se všemi fanoušky i kolegy z magistrátu užijeme. Nejen za sebe přeji fotbalistům mnoho úspěchů, a po úspěšném vstupu do druhé poloviny soutěže věřím, že i v příští sezóně budeme chodit na nejkvalitnější fotbal právě u nás v Karviné.

• Termíny odložených zápasů žáků
včera - Poměrně rychle se dohodly náhradní termíny odložených prvních jarních utkání starších a mladších žáků. Týmy U15 a U14 se představí proti Frýdku-Místku 18.4. od 15 a 16:45 hodin. Týmy U13 a U12 budou hostit Vítkovice už 4.4. od 16 hodin. Vše na umělé trávě Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• Lingr na Elite Tournament
před 2 dny - Záložník Ondřej Lingr je od neděle na srazu reprezentační dvacítky před jarním pokračováním Elite Tournament. Svěřence Karla Krejčího čeká doma Itálie (Přeštice 22.3.) a Nizozemsko (v Zeistu 27.3.).

• Remíza v Olomouci - sestřih
před 3 dny - Web iSport.cz nabízí sestřih sobotního večerního utkání z Androva stadionu v Olomouci, kde domácí Sigma remizovala s MFK Karviná 1:1. Na gól Plška odpověděl hned za dvě minuty Lukáš Budínský. Video najdete ZDE.

• Juniorka hraje v Brně
17.3. - Nadstavbovou část moravské skupiny Juniorské ligy zakončí tým trenérů Gazdy a Bielana v neděli po obědě od 13 hodin na půdě brněnské Zbrojovky.

• Patrik Le Giang navařil
16.3. - Čtvrteční pořad Studio fotbal Extra se tentokrát věnovalo mj. televiznímu duelu Olomouc-Karviná. Štáb ČT natáčel u brankáře Patrika Le Gianga, který nejenže dobře chytá, ale také výborně vaří. Video si pusťte od času 7:40 min. ZDE.

• V Brně 31. března od 15 hodin
15.3. - Ze čtvrtečního upřesnění LFA vyplývá, že duel 22. kola HET ligy FC Zbrojovka Brno vs. MFK Karviná bude sehráno v sobotu 31. března od 15 hodin. Ani jedna z televizních stanic o utkání neprojevila zájem.

• V Liberci padl vlastní gól
14.3. - Na základě dodatečné kontroly videozáznamů byly góly slávisty Milana Škody i karvinského Tomáše Wágnera v 19. kole opraveny na vlastní trefy Antonína Křapky (Boleslav), respektive Vladimíra Coufala (Liberec). Znamená to tedy, že v aktuálním pořadí střelců má karvinský útočník sedm tref!

• Žáci: Vstupy do jara odloženy
13.3. - ŘK FAČR M rozhodla o odložení zápasů žákovských soutěží. Starší žáci U15 a U14 měli v sobotu hostit Frýdek-Místek. Mladší žáci U13 a U12 ve čtvrtek Vítkovice. Náhradní termíny zatím nebyly určeny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.