Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Patrik Le Giang

6.12.2017 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Patrik Le Giang Přinášíme doslovný přepis rozhovoru s gólmanem Patrikem Le Giangem, který vyšel v klubovém bulletinu MFK Karviná při příležitosti utkání s Bohemians Praha 1905

 

Skromný a věčně dobře naladěný člověk se zajímavými názory na život. To je pětadvacetiletý brankář Patrik Le Giang.

Patriku, v létě jste přicházel do Karviné z druholigové Vlašimi, které jste vlastně stále její hráč, jako gólman číslo dva – měl jste krýt hlavně záda Martinu Berkovcovi a sbírat zkušenosti.  Mám ten pocit, že „jedete“ nad plán. Odchytal jste čtyři prvoligové zápasy, navíc proti Slavii nebo Plzni. Čekal jste to?
Začnu do začátku. Z Žiliny jsem odešel, protože jsem nebyl vnitřně naplněný. Kývl jsem na nabídku Vlašimi s tím, že bych se rád do roka vrátil chytat někde nejvyšší soutěž. Jenže Vlašim se chytila, udělali jsme pod koučem Haškem super šňůru, z které nakonec rezonovalo neskutečné čtvrté místo ve FNL, ale já odchytal dohromady pouze tři zápasy. Proto vyhlídky na posun do první ligy nebyly nejlepší. Když se však naskytla možnost jít do Karviné, moc jsem neváhal.

Jenže tady jste také přicházel jako dvojka.
Máte pravdu, ale šel jsem do nejvyšší soutěže. To byla moje motivace, posunout se výš po sportovní stránce. Na náhody nevěřím, asi to tak mělo být. Karviná pro mě byla velká výzva, navíc mě neznal trenér Weber, ale dostal reference od trenéra brankářů Braňa Rzeszota, s kterým se znám z Žiliny. Sice mě tam nikdy netrénoval, míjeli jsme se. Jenže když jsem byl loni v létě bez angažmá, tak to byl právě on, s kým jsem se individuálně připravoval. Sedli jsme si po všech stránkách a byl to on, kdo mi tehdy řekl, abych se šel do Čech ukázat. Jsem mu za všechno vděčný.

Proti mistrovské Slavii jste si v 10. kole připsal svůj vůbec první ligový start v české lize. Navíc vás fanoušci zvolili hráčem zápasu. Nebylo to pro vás jako sen?
Bral jsem to jako velkou výzvu a chtěl jsem všem dokázat, že mám na to být v kádru A-mužstva a postavit se do brány. Nejvíc jsem to ale chtěl dokázat sám sobě. Tušil jsem, že Martin Berkovec zřejmě bude mít ve smlouvě klauzuli, že nebude moct proti Slavii chytat. Beru to jako asi zatím jeden z nejlepších zápasů dosavadní kariéry. Jen škoda, že jsme prohráli. Ale po zápase jsem měl pozitivní emoce i ohlasy. To vlastně dokumentuje i ta cena hráč utkání – to byla nejkrásnější zpětná vazba (úsměv).

Obecně na lidi působíte velmi mile, kamarádsky, neodmítnete žádost o fotku či podpis. Dá se z toho usuzovat, že právě proto máte velkou základnu fanoušků a příznivců?
Vnímám to, zpětná vazba od lidí je pro mě hodně důležitá. Nikdy neodmítnu žádost o podpis nebo fotku. Proč bych měl? Pro někoho to hodně znamená a mě to stojí pár sekund. Ten zájem o mě a moje názory je nyní větší. Jsem aktivní na sociálních sítích, píší mi hlavně lidé ze Slovenska, ale i tady z Čech a samozřejmě i přímo z Karviné.V jednom rozhovoru jste zmínil, a to mě hodně zaujalo, že nemáte televizi. Proč?
To je pravda, respektive ji tady v karvinském bytě mám, ale není zapojená. Doma na Slovensku ji nemám vůbec. Hodně čtu a dospěl jsem k tomu, že úspěšní lidé nesledují televizi, ale čtou knihy. Vyzkoušel jsem to a musím říct, že za ty tři roky, co se nedívám na televizi, jsem o nic nepřišel (úsměv). Když se něco potřebuji dozvědět, tak si to zjistím jinak – třeba na internetu. Když se chci podívat na nějaký dobrý film – jdu do kina anebo se podívám na počítači. Mám sociální sítě, kde, jak už jsem řekl na začátku, jsem dost aktivní. Televizi opravdu k životu nepotřebuji. 

Kdo vás sleduje na instagramu, tak ví, že rád vaříte. Ovšem ne obyčejná jídla. Můžete to trochu rozvést?
Jako profesionální sportovec jsem vyzkoušel řadu stravovacích návyků. Vyhovuje mi styl Paleo, tedy strava, kterou konzumovali lidi v době kamenné – maso, ryby, zelenina, zdravé tuky. Jenže v dnešní době potravinářského průmyslu se všechno změnilo, narůstá obezita, civilizační choroby apod. Strava každého člověka hodně ovlivňuje. 

Co pro vás znamená vaření? 
Relax, odpočinu si u toho. Jasně, zajít si do restaurace je pohodlnější, ale když si k vaření najdete cestu, tak vlastně zjistíte, že vás to baví. Navíc víte, co jíte, jaké suroviny používáte. Můžete si u toho rozvíjet kreativitu, to mě moc baví. 

Zhřešíte někdy? Narážím na to, jestli si někdy dáte třeba smažený sýr, omáčky, knedlíky atd.?
Ale samozřejmě, jsem taky jenom člověk, nepřeháním to. Znám svoje tělo a vím, co mu vyhovuje. Zastávám názor, že je důležité být pánem svého těla a zároveň nebýt otrokem jídla.Zpátky k fotbalu. Dnes nás čeká duel s Bohemkou, kterou vede vámi oblíbený trenér Martin Hašek. Těšíte se na setkání?
Musím říct, že s trenérem Haškem máme i mimo hřiště fantastický vztah. Velmi jsem si ho ve Vlašimi oblíbil a řekl jsem mu, že to je nejlepší trenér, kterého jsem v kariéře měl. Dneska však budeme na devadesát minut soupeři a těším se na ten zápas.

Na závěr se musím zeptat – v Karviné vám končí hostování. Chtěl byste zůstat i na jarní část?
Za sebe říkám ano. Ten půlrok tady byl fantastický, Karviná mi dala šanci chytat ligu, poznal jsem plno výborných lidí i fanoušků. Bude ovšem záležet na dohodě mezi kluby. Ale rád bych zůstal, pravidelně chytal a posouval se sportovně dále.

• Přání k druhé adventní neděli
včera - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.

• Sestřih výhry nad Bohemkou
2.12. - Poslední podzimní zápas = vítězství. Karvinští díky gólu Lukáše Budínského porazili Bohemians Praha 1905 1:0. Na sestřih utkání se podívejte ZDE.

• Rozhovor s Le Giangem
2.12. - K utkání s Bohemians Praha 1905 je samozřejmě připravený také klubový bulletin MFK Karviná. Nabídneme například třístránkový rozhovor s gólmanem Patrikem Le Giangem, představíme Jana Moravce nebo přípravky MFK Karviná.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2017
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.