Mlade talenty

Reprezentační tým U17 i s Janem Holzerem bronzový

3.8.2017 | redakce
 

Reprezentační tým U17 i s Janem Holzerem bronzový Univerzál Jan Holzer má za sebou další reprezentační sraz. Přestože v původní nominaci nebyl, tak trenér národního týmu do 17 let Václav Černý mu dal šanci a dodatečně ho povolal. Celkové třetí místo na Telki Cupu v Maďarsku je mírným zklamáním.

 

Kvalitně obsazený turnaj čtyř týmů (Maďarsko, Česko, Slovensko a Chorvatsko) ovládli Chorvaté, přestože českému týmu stačila v posledním utkání právě proti Chorvatsku i remíza k tomu, aby turnaj vyhráli. „Právě proto je to pro nás trochu zklamání. Byla na nás asi znát únava z náročného programu, ale musíme si zvykat, protože v blížící se kvalifikaci o ME to bude podobně náročné a těžké,“ přemýšlel Jan Holzer.

Turnaj byl náročný po všech stránkách – tři zápasy během pěti dnů a hlavně úmorná vedra, která panují po celé Evropě, dělala všem týmům problémy. „My jsme v posledním utkání udělali individuální chyby a nevyšel nám asi samotný vstup do zápasu. Všechno dohromady mohlo mít na výkon vliv,“ vrátil se Holzer k poslednímu utkání. 

S Maďarskem hodnotil remízu jako zaslouženou a výhru nad Slovenskem také. „Maďaři byli důrazní, nám nevyšel první poločas, ve druhém jsme byli lepší. Bohužel chyběla finální fáze. V derby se Slovenskem se nám nevyvedl úvod, rychle jsme prohrávali o dva góly, ale do poločasu jsme snížili a po změně stran čtyřmi góly rozhodli,“ vzpomínal na průběh zápasů karvinský reprezentant.  

Bratr reprezentanta Daniela, který momentálně hostuje ze Sparty ve Zlíně, byl s herní vytížeností v Maďarsku spokojený. „Proti domácím jsem v prvním zápase začal na lavičce, v dalších dvou zápasech už jsem byl v základní sestavě. Hrál jsem na stoperovi a na pozici defenzivního záložníka. Posbíral jsem další cenné zkušenosti,“ zakončil. 

Výsledky ČR U17 na Telki Cupu 2017
ČR – Maďarsko 0:0 (Holzer hrál 20 minut)
ČR – Slovensko 5:2 (Holzer hrál celý zápas)
ČR – Chorvatsko 1:4 (Holzer hrál 72 minut)

Konečné pořadí Telki Cupu 2017
1. Chorvatsko
2. Maďarsko
3. Česká republika
4. Slovensko

Fotogalerie

   
 

• Se Spartou na O2 TV Sport
včera - Z upřesnění 20. kola HET ligy vyplývá, že domácí duel s pražskou Spartou odehrají Karvinští v sobotu 10. března od 15 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport. Do konce tohoto týdne klub zveřejnění informace o předprodeji vstupenek.

• Trenéři akademií na Kovoně
včera - Trenéři všech osmi Regionálních fotbalových akademií včetně mládežnických reprezentačních trenérů si dají dostaveníčko 21. a 22. února v Karviné ve Sportovním centru Kovona na pravidelném setkání. Náplní těchto dvou dnů (středa 14-17, čtvrtek 9:30-12) budou ukázkové tréninky spojené s diskuzí trenérů o nových trendech v mládežnickém fotbale. Toto setkání je přístupné všem trenérům mládeže z okolních klubů - všichni jsou srdečně vítáni.

• Sestřih vítězství z Boleslavi
před 3 dny - První zápas = první vítězství. Karvinští vstoupili do jara skvěle, když v sobotu přežili velké šance domácích a sami v úplném závěru udeřili zásluhou Tomáše Wágnera. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
před 3 dny - Zlín-U21 4:2, Banská Bystrica-U19 1:2, Banská Bystrica-U17 2:1, U16-Wodzislaw 2:0, Ružomberok-U15 2:4, Ružomberok-U14 3:0, U13-Wodzislaw 1:6.

• Holzer odehrál celý zápas
16.2. - Ve druhém měření sil proti Itálii česká reprezentace do 17 let opět prohrála 1:2. Jan Holzer ovšem oproti prvnímu utkání odehrál celý zápas a na pozici štítového záložníka si vedl velmi dobře!

• Víkendový program mládeže
15.2. - Ligoví dorostenci U19 a U17 jedou v sobotu na Slovensko k duelům s Banskou Bystricí. Šestnáctka v sobotu od 10 hodin hostí na Kovoně polskou Wodzislaw. Obě kategorie starších žáků zajíždí k zápasům do Ružomberku, třináctka doma na Jäklu vyzve Wodzislaw (10:00).

• Holzer v prvním zápase nehrál
13.2. - V prvním přípravném utkání proti Itálii se karvinský hráč Jan Holzer na hřiště v Olomouci nepodíval a Češi prohráli 1:2. Odveta je na programu na stejném místě ve čtvrtek.

• Víkendové výsledky mládeže
11.2. - Karviná U21-Górnik Zabrze U21 1:4, Dunajská Streda U21-Karviná U19 3:1, Karviná U15-Czestochova 5:1, Karviná U14-Czestochowa 5:2, Triangl U13: Karviná-Baník 1:9 a Karviná-Slovácko 5:9, Triangl U12: Karviná-Slovácko 2:4 a Karviná-Baník 1:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.