Statistiky II - Laštůvka nejvytíženějším hráčem

17.6.2017 | redakce

Statistiky II - Laštůvka nejvytíženějším hráčem Druhou a zároveň poslední část základních statistických údajů věnujeme odehraným zápasům a minutáži. Zatímco hned tři borci měli stejný počet odehraných zápasů, tak co se týče minut na hřišti, král (chcete-li Superman) je jen jeden - brankář Jan Laštůvka.

Před rokem by se to zdálo jako sci-fi, ale stalo se. Karvinský odchovanec a srdcař s neoddiskutovatelnými zkušenostmi se loni vrátil do Karviné pomoct k záchraně – podařilo se! Ze statistik vyplývá, že se právě Jan Laštůvka stal nejvytíženějším fotbalistou v kádru nováčka nejvyšší soutěže.

Zasáhl do devětadvaceti utkání stejně jako Lukáš Budínský s Janem Moravcem, ale minutáž měl jednoznačně nejvyšší – v bráně MFK Karviná strávil 2610 minut. Druhým nejvytěžovanějším hráčem podle počtu odehraných minut byl, pro někoho možná trochu překvapivě, stoper Jan Hošek. Těsně za ním pak nejlepší střelec Lukáš Budínský. Všech třicet zápasů neodehrál nikdo, tudíž ani maximální porce 2700 minut „nepadla“.

Když se na statistiky podíváme pouze s ohledem na jarní část, tak všech čtrnáct utkání (jarní předehrávku s Brnem v prosinci nepočítáme) odehrála pětice Laštůvka, Budínský, Moravec, Panák a Wágner. Celkem vsadil kouč Jozef Weber v sezóně na dvaatřicet hráčů.

Celkem zápasů (max. 30)
29 – Laštůvka, Moravec, Budínský, 28 – Hošek, 27 – Panák, 26 – Janečka, 24 – Eismann, 23 – Šisler, 20 – Košťál, 19 – Puchel, Jurčo, 17 – Holík, 16 – Zelený, 14 – Wágner, 12 – Kalabiška, Dreksa 11 – Jovanović, Voltr, 10 – Weber, 8 – Okleštěk, 6 – Dressler, Galuška, 5 – Duda, 4 – Smrž, 2 – Vondra, Lingr, Pindroch, Juřena, Toml, Kovařík, Mensah, Fiala.

Celkem zápasů na jaře (max. 14)
14 – Laštůvka, Moravec, Budínský, Panák, Wágner, 13 – Hošek, Eismann, 12 – Kalabiška, 11 – Košťál, Janečka, Jovanović, 10 – Weber, 9 – Puchel, 8 – Šisler, 6 – Dressler, 5 – Holík, 4 – Duda, 3 – Jurčo, 2 - Smrž, Lingr, Vondra, 1 – Galuška.

Celkem počet minut (max. 2700)
2610 – Laštůvka, 2475 – Hošek, 2471 – Budínský, 2368 – Moravec, 2168 – Janečka, 2066 – Šisler, 1918 – Eismann, 1586 – Košťál, 1477 – Panák, 1383 – Zelený, 1232 – Wágner, 1132 – Jurčo, 1098 – Holík, 1051 – Dreksa, 938 – Kalabiška, 794 – Voltr, 632 – Puchel, 562 – Jovanović, 392 – Weber, 383 – Dressler, 198 – Smrž, 169 – Okleštěk, 132 – Galuška, 98 – Duda, 90 – Pindroch, Toml, 48 – Vondra, 28 - Fiala 19 – Juřena, 15 – Mensah, 12 – Lingr, 5 – Kovařík.

• U19+U17: Pro nemoc se nehraje
dnes - Domácí sobotní ligová utkání dorostenců U19 a U17 proti Slovácku se z důvodu rozsáhlé marodky v domácích týmech odehrají v náhradním termínu - konkrétně ve středu 1.11. od 14 a 16:15 hodin.

• Přípravka U8 čtvrtá!
včera - V kvalifikaci na Ondrášovka Cup skončil tým MFK Karviná U8 na čtvrtém (zřejmě) nepostupovém místě. Kvalifikační turnaj se hrál v úterý 19. září v Šumperku.

• Generálka Holzera s repre U17
před 3 dny - Od neděle se Jan Holzer připravuje s národním týmem do 17 let na dvojutkání s Černou Horou, které už značí generálku před startem říjnové kvalifikace. Reprezentace se představí 19.9. ve Spytihněvi a 21.9. v Kroměříži.

• Výsledky mládeže z víkendu
17.9. - Zbrojovka Brno-U19 3:1, Sigma Olomouc-U18 5:2, Zbrojovka Brno-U17 5:0, Sigma Olomouc-U16 2:0, U15-Jihlava 4:0, U14-Jihlava 1:4, U13-Valašské Meziříčí 5:4, U12-Valašské Meziříčí 10:1, Petřkovice-st.žáci B 2:5, Petřkovice-ml.žáci B 5:4.

• Sestřih porážky se Sigmou
16.9. - Na webu iSport.cz se můžete znovu podívat na všechny důležité okamžiky sobotního televizního zápasu, ve kterém padlo osm gólů. Sestřih najdete ZDE.

• U19: Porážka v Brně
16.9. - Ligoví dorostenci prohráli v Rosicích s brněnskou Zbrojovkou 1:3, přestože v utkání šli do vedení gólem Martina Vlachovského. Sedmnáctka na stejném hřišti pak prohrála vysoko 0:5.

• Dárková sada FOOTBALL
15.9. - V obou klubových Fanshopech (na stadionu a v D-Sportu v OC Karviná) nyní zakoupíte limitovanou edici dárkové sady FOOTBALL obsahující sprchový gel a krémové mýdlo. Takže neváhejte a "vyvoňte se" třeba už dnes!

• Bojan Letić sprinterem 6. kola
14.9. - Fitness data 6. kola HET ligy mají mezi sprintery vítěze - Bojana Letiće. Právě bosenský fotbalista MFK Karviná naběhal patnáctou největší porci ze všech (11 631 m), hlavně ale zazářil svou rychlostí. Ve sprintu totiž naběhal úctyhodných 428 metrů, čímž překonal i vyhlášenou raketu Sparty Jonathana Biabianyho.