Mlade talenty

VIDEO: Josef Mucha před jarní částí HET ligy

15.2.2018 | redakce, foto/Michal Chadim
 

VIDEO: Josef Mucha před jarní částí HET ligy  Už jen dva dny zbývají do začátku druhé poloviny nejvyšší soutěže. Karvinou povede do záchranářských bojů z pozice hlavního trenéra Josef Mucha, kterého v této pozici čekala taktéž první tisková konference.

 

V padesáti letech vás čeká první utkání v pozici hlavního kouče. Jak se těšíte?
Moc! Nechci říct, že mám mrazení v zádech, ale sobota se blíží a já se opravdu těším. Už po jmenování do funkce i na startu přípravy jsem říkal, že to je pro mě velká výzva. Byl to můj sen trénovat v nejvyšší soutěži a jsem rád, že ta šance přišla.

Je velký rozdíl být asistent trenéra a hlavní trenér?
Určitě, hlavní zodpovědnost je na hlavním trenérovi. Asistent to má v uvozovkách jednodušší, protože na jeho bedrech není tolik už zmíněné zodpovědnosti. Rozhodovací věci jsou vždy na hlavním trenérovi a je potřeba k tomu mít i štěstí. Doufám, že i já ho mít budu a jako hlavní trenér v Karviné uspěju (úsměv).

V sobotu se představíte na hřišti Mladé Boleslavi. Na celek z města automobilů umíte zahrát – z tří ligových zápasů jste ani jednou neprohráli a v minulé sezóně jste si z tamního stadionu přivezli vítězství. Vnímá to kabina?
Bavili jsme se o tom, ve druhém poločase jsme tam dvěma góly otočili skóre a dovedli utkání do vítězného konce. Doma jsme pak s nimi dvakrát remizovali 1:1. Dá se říct, že si na ně věříme, ale zároveň je nám jasné, že to bude moc těžké. Věřím, že předvedeme dobrý výkon a budeme Mladé Boleslavi rovnocenným soupeřem.

Je pro váš tým lepší, že začíná venku?
Asi je to jedno, ale možná je pro nás lepší, že začínáme venku. Myslím si totiž, že to pro nás bude v uvozovkách jednodušší utkání než příští týden doma proti Zlínu.

Kdo bude podle vás favoritem sobotního zápasu?
Přestože Boleslav určitě nemůže být s podzimem spokojená, tak podle umístění v tabulce bude doma ona favoritem. Přišlo pár nových kluků, naposledy ve středu Konaté ze Sparty. Celkově je tým omlazený, ale kvalitní.

V největším ohrožení před druhou půlkou sezóny je pět klubů, všechny z Moravy a Slezska. Kolik bodů bude podle vás letos stačit na záchranu?
Vůbec nekalkulujeme. Rádi bychom uhráli magických třicet bodů – tento počet bude zřejmě opět stačit. Chtěli bychom se k této metě přiblížit co nejdřív.

• Termíny odložených zápasů žáků
včera - Poměrně rychle se dohodly náhradní termíny odložených prvních jarních utkání starších a mladších žáků. Týmy U15 a U14 se představí proti Frýdku-Místku 18.4. od 15 a 16:45 hodin. Týmy U13 a U12 budou hostit Vítkovice už 4.4. od 16 hodin. Vše na umělé trávě Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• Lingr na Elite Tournament
před 2 dny - Záložník Ondřej Lingr je od neděle na srazu reprezentační dvacítky před jarním pokračováním Elite Tournament. Svěřence Karla Krejčího čeká doma Itálie (Přeštice 22.3.) a Nizozemsko (v Zeistu 27.3.).

• Remíza v Olomouci - sestřih
před 3 dny - Web iSport.cz nabízí sestřih sobotního večerního utkání z Androva stadionu v Olomouci, kde domácí Sigma remizovala s MFK Karviná 1:1. Na gól Plška odpověděl hned za dvě minuty Lukáš Budínský. Video najdete ZDE.

• Juniorka hraje v Brně
17.3. - Nadstavbovou část moravské skupiny Juniorské ligy zakončí tým trenérů Gazdy a Bielana v neděli po obědě od 13 hodin na půdě brněnské Zbrojovky.

• Patrik Le Giang navařil
16.3. - Čtvrteční pořad Studio fotbal Extra se tentokrát věnovalo mj. televiznímu duelu Olomouc-Karviná. Štáb ČT natáčel u brankáře Patrika Le Gianga, který nejenže dobře chytá, ale také výborně vaří. Video si pusťte od času 7:40 min. ZDE.

• V Brně 31. března od 15 hodin
15.3. - Ze čtvrtečního upřesnění LFA vyplývá, že duel 22. kola HET ligy FC Zbrojovka Brno vs. MFK Karviná bude sehráno v sobotu 31. března od 15 hodin. Ani jedna z televizních stanic o utkání neprojevila zájem.

• V Liberci padl vlastní gól
14.3. - Na základě dodatečné kontroly videozáznamů byly góly slávisty Milana Škody i karvinského Tomáše Wágnera v 19. kole opraveny na vlastní trefy Antonína Křapky (Boleslav), respektive Vladimíra Coufala (Liberec). Znamená to tedy, že v aktuálním pořadí střelců má karvinský útočník sedm tref!

• Žáci: Vstupy do jara odloženy
13.3. - ŘK FAČR M rozhodla o odložení zápasů žákovských soutěží. Starší žáci U15 a U14 měli v sobotu hostit Frýdek-Místek. Mladší žáci U13 a U12 ve čtvrtek Vítkovice. Náhradní termíny zatím nebyly určeny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.