30. květen 2017

VÍKEND MLÁDEŽE: Čtyři derby proti Frýdku-Místku

Výhra čtrnáctky, remíza šestnáctka a porážky sedmnáctky s patnáctkou - to je souhrn derby proti Valcířům. B žáci v krajské soutěži pak hráli v Petrovicích, kde ti starší dohnali tříbrankové manko a remizovali, zatímco mladší kralovali a zvítězili jasně o sedm gólů.
U17

MFK Karviná U17 – MFK Frýdek-Místek U17 0:1 (0:0)
Branka: 78. Blahuta
Sestava Karviné: Skocz - Pisarek, Mrózek, Holzer, Kaczmarczyk - Noga, Podbiol, Seriš, Bielan - Szotkowski (77. Vlachovský), Giľak (57. Smaženka).

U16

MFK Karviná U16 – MFK Frýdek-Místek U16 1:1 (0:1)
Branky: 79. Holzer - 1. Křenek
Sestava Karviné: Kunz - Štromp, Věčorek, Rychtařík (41. Holzer), Čopik (41. Stuchlík) - Přichystal, Buzek, Klepáček, Lalik (68. Zielina) - Zych (41. Giľák), Hrušovský (41. Podbiol).
Trenér Čestmír Kročil: „Úvod utkání jsme měli špatný. Ihned po rozehrání jsme inkasovali po míči za obranu. V dalších minutách jsme hosty zatlačili, ti díky svým třem čtyřem nadstandardním rychlým hráčům spoléhali pouze na brejky. Bohužel jsme spalovali jednu tutovku za druhou. Celý zápas jsme se neskutečně trápili v útoku a místo pohodlné výhry třeba 8:3, jsme urvali aspoň bod díky gólu z předposlední minuty. Velmi dobře zachytal Vojta Kunz.“

U15

MFK Frýdek-Místek U15 – MFK Karviná U15 2:1 (1:0)
Branky: 17. Mohyla, 51. Merta - 61. Zych
Sestava Karviné: Drobek - Adamus (36. Blatoň), Lukáš, Dadak, Špirko - Rychtařík - Volný (36. Goj), Bystřičan (57. Gredka), Zych, Golasowski - Hrušovský (64. Popov).
Asistent trenéra Daniel Novák: „Utkání ve Frýdku-Místku se hrálo v krásném počasí a po dobrých výkonech jsme chtěli v nastoleném tempu pokračovat. Od začátku jsme byli lepší na míči a měli více ze hry. Domácí hrozili z brejků a ze standardních situací. Kluci se snažili vstřelit branku, ovšem jejich pokusy byly buď nepřesné, nebo málo razantní. Naopak z brejku jsme inkasovali, kdy kluci špatně bránili domácího hráče, který přešel přes tři naše a přihrával do jasné šance. Po tomto gólu přišla z naší strany hluchá pasáž, kdy se hra vyrovnala. V závěru poločasu jsme soupeři nabídli nebezpečný přímý kop, který neproměnil. Ve druhém poločase už jsme opět hráli naši hru, ovšem zůstali jsme u neproměňování jasných šancí. Soupeř nás z takových situací v každém zápase trestá, zatímco my nejsme schopni tyto situaci přetavit v branku. A tak po naší sérii zahozených šancí přišel roh Frýdku-Místku, několik odrazů a míč v naší síti - 2:0. Kluci to však nevzdali a dál soupeře tlačili a odměnou jim byl gól po střele Zycha. V dalších minutách jsme domácí ještě zatlačili na jejich půli, ovšem zase jsme nedokázali využít několik dobrých situací. Kluci zaslouží pochvalu za dobrý výkon, kdy bojovali až do konce o body. Škoda neproměněných šancí, kterých je v poslední době opravdu dost.“

U14

MFK Frýdek-Místek U14 – MFK Karviná U14 0:4 (0:3)
Branky: 34. a 41. Jurčák, 29. Molitorisz, 30. Jurásek
Sestava Karviné: Kolář - Koudela (57. Holiš), Szczygiel, Motyčka, Ondračka - Molitorisz, Klváček, Kanclerz (36. Rohal), Volný - Jurásek, Jurčák.

St.žáci B

TJ Lokomotiva Petrovice – MFK Karviná st.žáci B 3:3 (1:0)
Branky Karviné: 48., 53. a 60. Samuhel
Sestava Karviné: Ferenc - Cina, Michailidis N., Samuhel, Siuda - Michailidis V., Pavlica, Luka, Mec - Palička, Konesz. Střídali: Voborník, Di Carlo, Krajčík.
Trenér Petr Špička: „Domácí hráli velmi dobře a potvrdili to i gólově, protože jsme prohrávali už 0:3. Po třetí brance jsme změnili posty a vyplatilo se. Za bod můžeme být nakonec rádi.“

Ml. žáci B

TJ Lokomotiva Petrovice – MFK Karviná ml.žáci B 1:8 (1:4)
Branky Karviné: 16., 20. a 41. Vacula, 45. a 60. Pryszcz, 6. Novotný, 10. Puczok, 58. Kajstura