4.kolo, sobota 27.8.2016
FC Baník Ostrava - MFK Karviná  7:3  (2:2)
Branky: 13., 46., 54. a 63. Kaniok, 34. Říha, 38. Sotorník, 68. Knedla - 23. a 33. Bystřičan, 64. Goj
Rozhodčí: Šamárek
MFK Karviná: Drobek - Lukáš (36. Rychtařík), Stuchlík, Dawid, Čopík - Volný (36. Goj), Špirko (58. Malý), Bystřičan, Palička (36. Golasowski) - Přichystal (54. Adamus) Dadák (36. Zych).
Počet diváků: 0

Trenér Zbyšek Gazda: „Po dvou vydařených zápasech jsme zajížděli na horkou půdu ostravského Baníku. V přípravě jsme se připravovali na úplně jinou hru než v zápasech předešlých. Baník byl v tomto utkání favoritem, což od první minuty potvrzoval. Držet krok se soupeřem se nám dařilo třináct minut, poté jsme po pasivitě obdrželi nešťastnou branku po rohovém kopu. Inkasovaný gól nás ovšem nepoložil a za deset minut se nám podařilo po chumlu před bránou vyrovnat. Soupeř byl i nadále lepší, ovšem do vedení jsme šli my. Po chybě v rozehrávce soupeře se z dálky trefil Bystřičan. Radost nám ovšem nevydržela ani minutu a Baník srovnal. Do kabin jsme tedy odešli za remízového stavu. Po poločase jsme provedli pár změn, kterými jsme reagovali na střídání soupeře. Bohužel ve druhém poločase se projevila větší individuální kvalita soupeře a už se nám nepodařilo odrážet útoky soupeře tak, jako v poločase prvním. Čestný úspěch ještě zaznamenal gólem v závěru Patrik Goj, který po protiútoku lobem překonal brankáře soupeře. Ve středu přivítáme opět Baník na domácím hřišti a budeme jim chtít vrátit sobotní porážku. Děkujeme všem hráčům za předvedený výkon ve velmi nepříjemném horku.“

• Lingr přispěl k první výhře
před 2 dny - Gólem se blýskl a hlavně pomohl k důležité výhře v prvním zápase kvalifikace o postup na Euro U19 záložník Ondřej Lingr. Ve středečním zápase proti Maďarsku otevřel skóre, Češi nakonec v Uherském Hradišti vyhráli 2:1. Obránce Libor Holík odehrál celé utkání, Lingr střídal v samotném závěru. Bližší info ZDE.

• Termínová změna u Juniorky
před 2 dny - Po vzájemné dohodě obou klubů bylo utkání 24. kola JL MFK Karviná U21 vs. 1. FK Příbram U21 přeloženo z 16.4. už na pondělí 27. března s výkopem ve 13 hodin. Hrát by se mělo na umělé trávě SC Kovona. Následné domácí utkání proti Liberci bude sehráno v původně stanoveném termínu, ovšem až o dvě hodiny později kvůli zařazení do internetového vysílání (pondělí 3. dubna v 15 hodin).

• Nimely a Okleštěk skončili
před 3 dny - Sylvanus Nimely a Tomáš Okleštěk už nejsou hráči Karviné. Liberijský mládežnický reprezentant přestoupil do Ruska, konkrétně do Spartaku Moskva. Třicetiletý Oklešťek se po konci v Karviné dohodl na angažmá s třetiligovou Kroměříží. Oběma hráčům klub přeje hodně fotbalových i osobních úspěchů.

• U21: Debakl v Plzni
20.3. - Juniorka utrpěla na západě Čech vysokou porážku 1:4. Domací ještě k tomu v závěru neproměnili penaltu.

• Sestřih utkání s Plzní
19.3. - Na dramatické a smolné utkání proti mistrovi z Plzně můžete kouknout ZDE v sestřihu webu iSport.cz.

• Víkendové výsledky mládeže
18.3. - Slavia-U19 2:0, U17-Slovácko 0:1, U16-Slovácko 1:2, Opava-U15 1:0, Opava-U14 0:4, Opava-U13 8:2, U13-Vítkovice 6:7, Opava-U12 7:2.

• Všechny lístky jsou pryč
17.3. - Také poslední várka vstupenek z nevyzvednutých rezervací zmizela jako "pára nad hrncem". Všem fandům klub děkuje a všichni společně se potkáme na stadionu v neděli odpoledne při duelu s úřadujícím mistrem!

• Poslední várka vstupenek
17.3. - Klub dává do oběhu posledních 100 vstupenek z nevyzvednutých rezervací na nedělní utkání s Plzní! Vstupenky můžou fandové kupovat přes ticketportal nebo jeho prodejní místa ZDE, anebo v MěDK či kině Centrum. Fandové, pospěšte si! Víc vstupenek už není ani v zásobách...