Vysočina Jihlava - MFK Karviná  1:0  (1:0)
Branka: 8. Shudeiwa
Rozhodčí: Šula
MFK Karviná: Drobek - Lukáš, Rychtařík, Dawid, Čopík - Blatoň (55. Luka), Goj (45. Volný), Špirko, Dadak (36. Palička) - Golasowski, Zych.
Počet diváků: 0

Trenér Zbyšek Gazda: „K utkání jsme zajížděli k soupeři pro nás nejvzdálenějšímu - do Jihlavy. Zápas jsme odehráli na hlavním stadionu, mohla to být tedy pro kluky určitá motivace. V prvním poločase nás ovšem Jihlava jasně přehrávala. Naše přihrávky byly nepřesné, nedokázali jsme podržet míč delší dobu ani přejít do kombinace. Míč jsme jen odevzdávali soupeři, který byl na míči kvalitní a využíval naše mezírky v obraně skvělými průnikovými přihrávkami. Právě po jedné takové jsme inkasovali. V průběhu první půle soupeř v rozmezí deseti sekund trefil dvakrát břevno naší brány, ale jinak se hra odehrávala spíš ve středu pole. Do druhého poločasu jsme chtěli určitě zlepšit naši hru dopředu, být více na míči a se zápasem něco udělat – a zlepšení přišlo. V druhé polovině utkání jsme byli, troufám si říct, lepším týmem. Soupeř si nevypracoval žádnou výraznější šanci. Začali jsme se dostávat k nebezpečným centrům a standardním situacím, soupeř to vycítil a zatáhl se. Hlavičku Špirka vytáhl brankář soupeře na poslední chvíli na roh, další šance zůstaly nevyužity. V nervózním závěru už jsme nedokázali vstřelit branku, a tak zápas skončil výsledkem 1:0 pro domácí tým. Jsme zklamaní, dalo se bodovat. Zejména za druhý poločas kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. První poločas nám nevyšel podle představ, a tak musíme neustále na trénincích tvrdě pracovat na určitých aspektech naší hry.“

• S Boleslaví v neděli 13. srpna
včera - Utkání 3. kola HET ligy MFK Karviná - FK Mladá Boleslav se bude po upřesnění LFA hrát v neděli 13. srpna od 17 hodin. Tento duel žádná televize vysílat nebude.

• Na Telki Cup také Jan Holzer
před 2 dny - Univerzál Jan Holzer byl dodatečně povolán trenérem Václavem Černým do reprezentačního kádru U17 pro mezinárodní turnaj v Maďarsku - Telki Cup v termínu 25.7. - 2.8. Soupeři českých hráčů bude domácí Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko.

• ML.DOROST: Dvě výhry v derby
před 3 dny - Týmy U17 a U16 mají úspěšně za sebou první přípravná utkání. Sedmnáctka ve středu dopoledne vyhrála ve FM 3:0 (góly Přichystal, Věčorek, Pisarek) a šestnáctka porazila na Bažantnici 4:2 Třinec.

• Generálka na Kovoně
18.7. - Poslední utkání letní přípravy (tzv. generálku) sehrají Karvinští v sobotu 22.7. od 17 hodin proti Ruchu Chorzów na Kovoně! Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.

• Budínský na mag. rezonanci
17.7. - Záložník Lukáš Budínský se ve středu podrobí vyšetření magnetickou rezonancí, které určí rozsah zranění levého kolena. Zranění si Budínský přivodil před koncem prvního poločasu utkání se Zlatými Moravci v rámci herního soustředění!

• Zlatý kahan: Nakonec 4. místo
16.7. - Dorostenecká devatenáctka prohrála v neděli dopoledne v Šilheřovicích v boji o bronz se Senicí 1:2 a obsadila konečné čtvrté místo. Podrobnosti k turnaji přineseme v pondělí nebo úterý.

• Juniorka vyhrála 11:0
16.7. - Nově se tvořící juniorka porazila v prvním přípravném utkání i s posilami z A-týmu Staré Město u FM vysoko 11:0. Hattrickem se o výhru přičinil Erik Puchel.

• Zlatý kahan: V neděli o bronz
15.7. - Karvinští starší dorostenci si v neděli od 9:00 hod. zahrají o třetí místo proti Senici. V prvním utkání základní skupiny sice porazili Prešov 4:3, ale v tom druhém prohráli 0:2 s Trenčínem. Porážka je tak odsoudila k druhému místu ve skupině. LIVESTREAM z boje o bronz sledujte ZDE.