Vysočina Jihlava - MFK Karviná  1:0  (1:0)
Branka: 8. Shudeiwa
Rozhodčí: Šula
MFK Karviná: Drobek - Lukáš, Rychtařík, Dawid, Čopík - Blatoň (55. Luka), Goj (45. Volný), Špirko, Dadak (36. Palička) - Golasowski, Zych.
Počet diváků: 0

Trenér Zbyšek Gazda: „K utkání jsme zajížděli k soupeři pro nás nejvzdálenějšímu - do Jihlavy. Zápas jsme odehráli na hlavním stadionu, mohla to být tedy pro kluky určitá motivace. V prvním poločase nás ovšem Jihlava jasně přehrávala. Naše přihrávky byly nepřesné, nedokázali jsme podržet míč delší dobu ani přejít do kombinace. Míč jsme jen odevzdávali soupeři, který byl na míči kvalitní a využíval naše mezírky v obraně skvělými průnikovými přihrávkami. Právě po jedné takové jsme inkasovali. V průběhu první půle soupeř v rozmezí deseti sekund trefil dvakrát břevno naší brány, ale jinak se hra odehrávala spíš ve středu pole. Do druhého poločasu jsme chtěli určitě zlepšit naši hru dopředu, být více na míči a se zápasem něco udělat – a zlepšení přišlo. V druhé polovině utkání jsme byli, troufám si říct, lepším týmem. Soupeř si nevypracoval žádnou výraznější šanci. Začali jsme se dostávat k nebezpečným centrům a standardním situacím, soupeř to vycítil a zatáhl se. Hlavičku Špirka vytáhl brankář soupeře na poslední chvíli na roh, další šance zůstaly nevyužity. V nervózním závěru už jsme nedokázali vstřelit branku, a tak zápas skončil výsledkem 1:0 pro domácí tým. Jsme zklamaní, dalo se bodovat. Zejména za druhý poločas kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. První poločas nám nevyšel podle představ, a tak musíme neustále na trénincích tvrdě pracovat na určitých aspektech naší hry.“

• Pastornický na sraz repre U20
včera - Pozvánku do národního týmu U20 obdržel brankář Martin Pastornický. Svěřence Karla Krejčího čeká ve čtvrtek 1. června přípravný duel v Praze s Kyprem U21. Mezi náhradníky figuruje i Erik Puchel.

• Pokuta 60 tisíc pro MFK
před 2 dny - Disciplinární komise potrestala klub MFK Karviná za porušení povinnosti pořádajícího klubu (pronesení pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání s AC Sparta Praha pokutou 60 tisíc korun. Pokutou ve stejné výši pak byl za použití pyrotechniky potrestán i hostující klub, tedy AC Sparta Praha.

• Prohry s Baníkem
před 2 dny - Středeční vložené kole mladším dorostencům radost vůbec nepřineslo. Sedmnáctka prohrála na hřišti Baníku 0:3, šestnáctka dokonce 1:8!

• Vítězství MSK KFS!
před 3 dny - Tři zástupci MFK Karviná slaví vítězství Moravskoslezského krajského fotbalového svazu ve finále Mezikrajské soutěži, které se konalo v Plzni! K celkovému vítězství pomohli Daniel Buřík, Ondřej Hruška a René Třaskalík!

• Lingr s Holíkem v repre U19
23.5. - Poslední test před červencovým EUREM čeká na reprezentační devatenáctku. Na mezinárodním turnaji Espoirs Toulon změří síly na přelomu května a června postupně se Skotskem (31.5.), Indonésií (3.6.) a Brazílií (6.6.). Následovat by měl i duel o konečné umístění. Na akci nebudou chybět ani Libor Holík s Ondřejem Lingrem.

• Sestřih utkání na Bohemce
20.5. - Web iSport.cz nabízí k prohlédnutí sestřih utkání předposledního ligového kola, ve kterém Karvinští prohráli v Praze s Bohemians 1905 0:2. Video si můžete pustit ZDE.

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.5. - Opava-U19 0:1, Slovácko-U17 5:0, Slovácko-U16 2:1, HFK Olomouc-U13 1:6, HFK Olomouc-U12 3:5, st.žáci B-Těrlicko 1:1, ml.žáci B-Těrlicko 5:7.

• Trojka z U13 na finále MKS
19.5. - Daniel Buřík, Ondřej Hruška a René Třaskalík odcestují v pondělí 22. května s týmem MS KFS do Plzně, kde je na programu finále Mezikrajské soutěže pro kategorii U13. Jedním z trenérů je kouč MFK Karviná U13 Tomáš Červenka.