10.kolo, sobota 8.10.2016
MFK Karviná - 1.FC Slovácko  1:6  (0:1)
Branky: 64. Palička - 11., 46. z pen. a 62. Kratochvíla, 41. vl. Špirko, 53. Raisigl, 66. Bartošek
Rozhodčí: Jahoda
MFK Karviná: Herdzina - Adamus (45. Malý), Rychtařík, Dawid, Čopík - Volný (36. Blatoň), Bystřičan, Špirko, Dadak (36. Golasowski) - Goj (36. Palička), Přichystal.
Počet diváků: 0

Trenér Zbyšek Gazda: „Musím konstatovat, že Slovácko bylo nejkvalitnějším soupeřem ze všech doposud odehraných utkání. První poločas jsme odolávali tlaku soupeře a díky zákroku brankáře skončil poločas pouze 0:1. Do druhé půle jsme šli s odhodláním nedostat další branku a pokusit se o vyrovnání. Vše tomu nasvědčovalo do doby, kdy jsme si po rohu dali vlastní gól a vzápětí dali šanci hostům skórovat potřetí z pokutového kopu. Soupeř takových kvalit to bezpečně dohrál do vítězného konce, když nás ve zbytku hry rozebral a přidal další tři branky. Pozitivem tohoto utkání bylo, že jsme i za nepříznivého stavu měli snahu hrát dopředu a výsledkem byl aspoň čestný gól.“

• Pastornický na sraz repre U20
včera - Pozvánku do národního týmu U20 obdržel brankář Martin Pastornický. Svěřence Karla Krejčího čeká ve čtvrtek 1. června přípravný duel v Praze s Kyprem U21. Mezi náhradníky figuruje i Erik Puchel.

• Pokuta 60 tisíc pro MFK
před 2 dny - Disciplinární komise potrestala klub MFK Karviná za porušení povinnosti pořádajícího klubu (pronesení pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání s AC Sparta Praha pokutou 60 tisíc korun. Pokutou ve stejné výši pak byl za použití pyrotechniky potrestán i hostující klub, tedy AC Sparta Praha.

• Prohry s Baníkem
před 2 dny - Středeční vložené kole mladším dorostencům radost vůbec nepřineslo. Sedmnáctka prohrála na hřišti Baníku 0:3, šestnáctka dokonce 1:8!

• Vítězství MSK KFS!
před 3 dny - Tři zástupci MFK Karviná slaví vítězství Moravskoslezského krajského fotbalového svazu ve finále Mezikrajské soutěži, které se konalo v Plzni! K celkovému vítězství pomohli Daniel Buřík, Ondřej Hruška a René Třaskalík!

• Lingr s Holíkem v repre U19
23.5. - Poslední test před červencovým EUREM čeká na reprezentační devatenáctku. Na mezinárodním turnaji Espoirs Toulon změří síly na přelomu května a června postupně se Skotskem (31.5.), Indonésií (3.6.) a Brazílií (6.6.). Následovat by měl i duel o konečné umístění. Na akci nebudou chybět ani Libor Holík s Ondřejem Lingrem.

• Sestřih utkání na Bohemce
20.5. - Web iSport.cz nabízí k prohlédnutí sestřih utkání předposledního ligového kola, ve kterém Karvinští prohráli v Praze s Bohemians 1905 0:2. Video si můžete pustit ZDE.

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.5. - Opava-U19 0:1, Slovácko-U17 5:0, Slovácko-U16 2:1, HFK Olomouc-U13 1:6, HFK Olomouc-U12 3:5, st.žáci B-Těrlicko 1:1, ml.žáci B-Těrlicko 5:7.

• Trojka z U13 na finále MKS
19.5. - Daniel Buřík, Ondřej Hruška a René Třaskalík odcestují v pondělí 22. května s týmem MS KFS do Plzně, kde je na programu finále Mezikrajské soutěže pro kategorii U13. Jedním z trenérů je kouč MFK Karviná U13 Tomáš Červenka.