MFK Karviná - FC Baník Ostrava  1:4  (0:3)
Branky: 45. Zych - 3., 10. a 48. Wojatschke, 32. Konečný
Rozhodčí: Mojžíš
MFK Karviná: Herdzina - Rychtařík (36. Lukáš), Stuchlík, Dawid (60. Malý), Čopík - Golasowski (45. Palička), Goj (36. Bystřičan), Špirko, Dadák (50. Adamus) - Přichystal (36. Volný), Zych.
Počet diváků: 0

Trenér Zbyšek Gazda: „Čekal nás druhý zápas se stejným soupeřem během pěti dnů. V prvním zápase Baník ukázal své kvality a my si musíme přiznat, že s tímto týmem bohužel zatím nemůžeme odehrát vyrovnanou partii. Do zápasu jsme nastoupili s cílem co nejdéle držet přijatelný výsledek, při kterém by soupeř mohl znervóznět. Bohužel hned ve 4. Minutě po hrubé chybě v rozehrávce padl gól do naší sítě a o pár minut později soupeř zahrával pokutový kop, který však neproměnil. A aby toho nebylo málo, tak v 10. minutě Baník po rohovém kopu zvýšil na rozdíl dvou branek. Nicméně se kluci zdárně snažili plnit stanovenou taktiku, která byla víceméně úspěšná, protože soupeř měl sice herní převahu, ale nedostával se do vyložených šancí. Ovšem náš výkon srážely individuální chyby. Pár minut před poločasem jsme inkasovali opět po hrubě chybě v rozehrávce a do šaten jsme tak šli za stavu 0:3. Do druhého poločasu jsme vyběhli s cílem ještě něco se zápasem udělat a to se nám také podařilo. Ve 45. minutě snížil Zych na 1:3, když donutil baníkovské hráče k chybě svým dobrým napadáním. Hosté však zůstali ledově klidní a vzápětí vsítili i čtvrtou branku a tím ukončili naše naděje vydolovat ze zápasu nějaké body. Navzdory výsledku musíme kluky pochválit, vydrželi se soupeřem běhat většinu zápasu bez míče, což je strašně těžké. Dobře jsme zhušťovali střed hřiště, ale chyběla nám rychlá myšlenka směrem dopředu. Škoda již zmíněných individuálních chyb, které sráží výkon celého týmu a snižují šanci na bodový zisk. Takto silný soupeř chyby trestá bez milosti. Pozitivem je vstřelený gól, který proti silnému soupeři vždy potěší.“

• U19 ve středu v Pardubicích
včera - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
před 2 dny - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 3 dny - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.

• Memoriál EH: Nakonec 10. místo
12.11. - Během třetího dne turnaje tým U11 zabral a po vítězstvích nad Slováckem a Wislou Krakow si to rozdal s domácím Baníkem v "malém finále" o celkové deváté místo. Bohužel domácí zvítězili jasně 6:1 a svěřenci Ondřeje Hanzla tak nakonec skončili ve velké konkurenci na 10. místě. Podrobnosti o turnaji přineseme v týdnu.

• Víkendové výsledky mládeže
11.11. - Zlín-U18 0:1, Zlín-U16 0:1, U15-Slovácko 0:1, U14-Slovácko 1:2, Šumperk-U13 3:11, Šumperk-U12 1:4.