MFK Karviná - FC Baník Ostrava  1:4  (0:3)
Branky: 45. Zych - 3., 10. a 48. Wojatschke, 32. Konečný
Rozhodčí: Mojžíš
MFK Karviná: Herdzina - Rychtařík (36. Lukáš), Stuchlík, Dawid (60. Malý), Čopík - Golasowski (45. Palička), Goj (36. Bystřičan), Špirko, Dadák (50. Adamus) - Přichystal (36. Volný), Zych.
Počet diváků: 0

Trenér Zbyšek Gazda: „Čekal nás druhý zápas se stejným soupeřem během pěti dnů. V prvním zápase Baník ukázal své kvality a my si musíme přiznat, že s tímto týmem bohužel zatím nemůžeme odehrát vyrovnanou partii. Do zápasu jsme nastoupili s cílem co nejdéle držet přijatelný výsledek, při kterém by soupeř mohl znervóznět. Bohužel hned ve 4. Minutě po hrubé chybě v rozehrávce padl gól do naší sítě a o pár minut později soupeř zahrával pokutový kop, který však neproměnil. A aby toho nebylo málo, tak v 10. minutě Baník po rohovém kopu zvýšil na rozdíl dvou branek. Nicméně se kluci zdárně snažili plnit stanovenou taktiku, která byla víceméně úspěšná, protože soupeř měl sice herní převahu, ale nedostával se do vyložených šancí. Ovšem náš výkon srážely individuální chyby. Pár minut před poločasem jsme inkasovali opět po hrubě chybě v rozehrávce a do šaten jsme tak šli za stavu 0:3. Do druhého poločasu jsme vyběhli s cílem ještě něco se zápasem udělat a to se nám také podařilo. Ve 45. minutě snížil Zych na 1:3, když donutil baníkovské hráče k chybě svým dobrým napadáním. Hosté však zůstali ledově klidní a vzápětí vsítili i čtvrtou branku a tím ukončili naše naděje vydolovat ze zápasu nějaké body. Navzdory výsledku musíme kluky pochválit, vydrželi se soupeřem běhat většinu zápasu bez míče, což je strašně těžké. Dobře jsme zhušťovali střed hřiště, ale chyběla nám rychlá myšlenka směrem dopředu. Škoda již zmíněných individuálních chyb, které sráží výkon celého týmu a snižují šanci na bodový zisk. Takto silný soupeř chyby trestá bez milosti. Pozitivem je vstřelený gól, který proti silnému soupeři vždy potěší.“

• S Boleslaví v neděli 13. srpna
včera - Utkání 3. kola HET ligy MFK Karviná - FK Mladá Boleslav se bude po upřesnění LFA hrát v neděli 13. srpna od 17 hodin. Tento duel žádná televize vysílat nebude.

• Na Telki Cup také Jan Holzer
před 2 dny - Univerzál Jan Holzer byl dodatečně povolán trenérem Václavem Černým do reprezentačního kádru U17 pro mezinárodní turnaj v Maďarsku - Telki Cup v termínu 25.7. - 2.8. Soupeři českých hráčů bude domácí Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko.

• ML.DOROST: Dvě výhry v derby
před 3 dny - Týmy U17 a U16 mají úspěšně za sebou první přípravná utkání. Sedmnáctka ve středu dopoledne vyhrála ve FM 3:0 (góly Přichystal, Věčorek, Pisarek) a šestnáctka porazila na Bažantnici 4:2 Třinec.

• Generálka na Kovoně
18.7. - Poslední utkání letní přípravy (tzv. generálku) sehrají Karvinští v sobotu 22.7. od 17 hodin proti Ruchu Chorzów na Kovoně! Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.

• Budínský na mag. rezonanci
17.7. - Záložník Lukáš Budínský se ve středu podrobí vyšetření magnetickou rezonancí, které určí rozsah zranění levého kolena. Zranění si Budínský přivodil před koncem prvního poločasu utkání se Zlatými Moravci v rámci herního soustředění!

• Zlatý kahan: Nakonec 4. místo
16.7. - Dorostenecká devatenáctka prohrála v neděli dopoledne v Šilheřovicích v boji o bronz se Senicí 1:2 a obsadila konečné čtvrté místo. Podrobnosti k turnaji přineseme v pondělí nebo úterý.

• Juniorka vyhrála 11:0
16.7. - Nově se tvořící juniorka porazila v prvním přípravném utkání i s posilami z A-týmu Staré Město u FM vysoko 11:0. Hattrickem se o výhru přičinil Erik Puchel.

• Zlatý kahan: V neděli o bronz
15.7. - Karvinští starší dorostenci si v neděli od 9:00 hod. zahrají o třetí místo proti Senici. V prvním utkání základní skupiny sice porazili Prešov 4:3, ale v tom druhém prohráli 0:2 s Trenčínem. Porážka je tak odsoudila k druhému místu ve skupině. LIVESTREAM z boje o bronz sledujte ZDE.