Juniorka má za sebou první porážku

12.9.2017 | redakce

Juniorka má za sebou první porážku První prohra a první zápas bez vstřeleného gólu v této sezóně. Juniorský tým nezvládl domácí duel se Zbrojovkou Brno, které podlehl 0:1. Hosté navíc v úvodu utkání nedali penaltu.

6.kolo, pondělí 11.9.2017
MFK Karviná - FC Zbrojovka Brno  0:1  (0:0)
Branka: 68. Vintr
ŽK: Duda - Zukal, Svensson
Rozhodčí: Julínek
MFK Karviná: Ciupa - Čolić, Formela (46. Putyera), Sorochenko, Vondra - Smrž (81. Wala), Lischka - Lingr, Weber (57. Fokaidis), Sas (46. Duda) - Puchel (79. Kyriakopoulos).
FC Zbrojovka Brno: Halouska - Vraštil (46. Svensson), Gáč, Zukal, Obůrka - Šustr, Janošek - Fortes (79. Jambor), Vintr (87. Holman), Kroutil - Krula (63. Zikl).
Počet diváků: 50

Utkání začalo vyrovnaně, bez větších šancí. Po čtvrthodině však zaváhal bek Čolić, když v pokutovém území přišlápl jednoho z brněnských hráčů a kopala se penalta. Tu však gólman Ciupa zlikvidoval a skóre se neměnilo.

Karvinští měli dvě solidní příležitosti jít do vedení. Nejprve Puchel z první kromě gólmana přehodil i branku a po něm se zakončující Lingr dostal po hezké kombinaci až do vápna, ale minul o pár centimetrů. S blížícím se koncem první půle se narodila ještě jedna velká příležitost. Měli ji hosté, ale gólman Ciupa bych rychle na zemi a šanci hostů chytil.

Jestliže v prvním poločase bylo Brno lepší díky zvolené taktice (spíš defenzivně a na brejky), tak po změně stran se hra vyrovnala. Střídající Duda se posunul na hrot a celkem zaměstnával obranu hostů. Jenže do pořádné šance se domácí nedostali, přestože trenéři prostřídali a na hřišti se objevili čerství hráči.

Jediný gólový okamžik tak přišel v 68. minutě, kdy přesně zamířil v pokutovém území Vintr a Brno šlo do vedení, které v pohodě a bez výraznějších problémů udrželo až do závěrečného hvizdu. Karvinští tak poprvé v sezóně prohráli, naopak Zbrojovka oslavila první výhru.

Nyní mají svěřenci koučů Gazdy s Bielanem dva týdny na přípravu k zápasu v Olomouci, jelikož původně naplánovaný zápas v Ostravě s Baníkem byl odložen až na pátek 6. října.

Trenér Marek Bielan: „Neodehráli jsme vůbec dobrý první poločas. Brno nás zaskočilo svou agresivitou, jejich hráči byli silnější na míči a v osobních soubojích. Naše akcie na bodový zisk držel dlouho brankář Ciupa, když kromě penalty zlikvidoval v průběhu zápasu i další dvě velké šance hostů. Druhá půle už byla z naší strany lepší, ale tentokrát jsme postrádali kvalitu v útočné fázi, nastoupili jsme bez hrotového útočníka a bylo to znát. Při troše štěstí jsme mohli uhrát bod, ale takhle je výhra hostů zasloužená.“

• Minirepublika v Karviné
dnes - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
včera - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
včera - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
před 2 dny - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
před 3 dny - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
před 3 dny - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
20.4. - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).