JUNIORKA: Po velmi dobrém výkonu tři body!

16.10.2017 | redakce

JUNIORKA: Po velmi dobrém výkonu tři body!  V neděli ráno zajížděl juniorský celek do Kunovic k zápasu s vedoucím Slováckem a zvládl jej velmi dobře, protože góly Vondry a Lingra zajistily přísun tří bodů.

10.kolo, neděle 15.10.2017
1.FC Slovácko - MFK Karviná  0:2  (0:1)
Branky: 14. Vondra, 63. Lingr
ŽK: Řihák, Flasar - Macko
Rozhodčí: Julínek
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Řihák, Tkáč, Čajka (80. Jamný) – Křivánek – Pospíšil, Hellebrand (46. Minx), Ťok (72. Leskovjan), Kohút (84. Janša) – Yu.
MFK Karviná: Pastornický - Hejda (56. Sas), Smrž, Macko, Vondra - Putyera, Weber (75. Formela), Fokaidis (59. Kyriakopoulos), Puchel - Lingr (83. Egri), Duda.
Počet diváků: 150

V rozestavení 4-4-2 a se sedmi posilami z A-týmu včetně uzdraveného gólmana Martina Pastornického vyběhl na hřišti v Kunovicích k utkání moravské skupiny Juniorské ligy karvinský tým. Od úvodního hvizdu mělo utkání slušné tempo a poměrně brzy se měnilo skóre.

Už ve čtrnácté minutě Lukáš Duda perfektně přiťukl míč Janu Vondrovi, ten si v šestnáctce „našteloval“ míč na levou nohu a přesnou střelou na zadní tyč rozvlnil síť za gólmanem Trmalem. Další minuty patřily Slovácku, které se dostalo k několika nebezpečným akcím, jenže obrana v čele s brankářem Pastornickým pracovala spolehlivě. V té době domácí drželi míč a právě z toho vznikala aktivita domácích.

Druhá půle patřila Karviné, navíc poměrně brzy přišla gólová pojistka. Vondra perfektně odcentroval na reprezentanta Ondřeje Lingra, který byť není žádný obr, dokázal přehlavičkovat stopera, a mohl se radovat z gólu znamenající dvoubrankový náskok.

Slovácko nic nevzdalo, dvě zajímavé situace, které následovaly takřka ihned po druhém gólu karvinského týmu, však vyřešil výborný Pastornický – v prvním případě byl navíc domácí hráč v ofsajdu. Jedenáct minut před koncem přišla poslední zajímavější příležitost ke zkorigování, ale domácímu hráči míč ve výhodné pozici v poslední chvíli odskočil.

Hosté se celý druhý poločas tlačili dopředu, jenže žádnou ze zajímavých příležitostí nedotáhli do finální podoby. Z pohledného zápasu nakonec tedy vyšli jako vítězové hráči MFK.

Trenér Marek Bielan: „Odehráli jsme velmi dobrý zápas a zaslouženě vyhráli, což nám ostatně řekli po utkání i domácí. Oba týmy se prezentovaly fotbalovým pojetím, začali jsme lépe a šli do vedení. Od dvacáté minuty převzali domácí iniciativu, ale neprosadili se i díky obětavé obraně a dvěma výborným zákrokům uzdraveného Martina Pastornického. On spolu s Mackem, Vondrou a Puchlem odehráli opravdu velmi dobrý zápas. Druhá půle už patřila hlavně nám. Za předvedený výkon a tři body patří pochvala celému týmu.“

• Minirepublika v Karviné
dnes - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
včera - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
včera - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
před 2 dny - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
před 3 dny - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
před 3 dny - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
20.4. - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).