JUNIORKA: Zajímavému duelu chyběly góly

23.10.2017 | redakce

JUNIORKA: Zajímavému duelu chyběly góly Bezbrankový, nikoliv ale nudný duel byl k vidění v deštivém nedělním dopoledni na Kovoně. Juniorské celky Karviné a Zlína se na těžkém terénu rozešly i přes řadu šancí na obou stranách bez branek 0:0.

11.kolo, neděle 22.10.2017
MFK Karviná - FC Fastav Zlín  0:0  (0:0)
ŽK: Letić - Nečas, Votava
Rozhodčí: Mrázek
MFK Karviná: Pastornický - Putyera, Formela, Smrž, Letić - Duda, Weber - Štepanovský, Egri (90. Szotkowski), Sas - Řapek (87. Palyukh).
FC Fastav Zlín: Šiška – Štípek (54. Votava), Tkadlec, Nečas, Mlýnek V. (85. Vičánek), Zahradník, Nzembi (90. Matyáš), Podio, Bartolomeu, Venený, Mlýnek M.
Počet diváků: 50

Oboustranně kvalitní duel začal v mírném mrholení pěkně zostra. Hned v prvních minutách mohla jít do vedení obě družstva, ale žádnému hráči ani na jedné straně se nepodařilo skórovat díky výborným zákrokům brankářů.

Karvinští byli v první půli nebezpečnější, ovšem například velká šance Petera Štepanovského zůstala nevyužita, neprosadil se ani Tomáš Weber či hlavou po rohovém kopu stoper Aron Formela. Gól na Kovoně padl ve 34. minutě, jenže z postavení mimo hru, což jasně praporkem signalizoval asistent rozhodčího, takže zlínští hráči se radovali předčasně.

Druhý poločas byl vyrovnanější, důležitým aspektem byl zhoršující se stav trávníku, neboť se o přestávce prudce rozpršelo. Velkou příležitost hostujícího týmu zazdil Robert Bartolomeu, když se zbavil Formely a postupoval sám na Pastornického. Zakončení však uspěchal a z hranice vápna zamířil pouze vysoko nad bránu.

Asi největší šanci celého utkání měl David Egri, jenže ve skluzu na míč před úplně odkrytou bránou jen těsně nedosáhl. Karvinští mohli rozhodnout z kopačky Ostapa Sase, který zvolil individuální zakončení, ale minul vzdálenější tyč. Za pár minut se postavil k exekuci přímého kopu a přestřelil. V závěru ještě kousal soupeř, ale Martin Pastornický nekapituloval.

Zajímavý zápas tedy gól nepřinesl a oba týmy se tak rozešly i ve druhém vzájemném utkání v podzimní části remízou – ve Zlíně 4:4, tentokrát 0:0.

Trenér Marek Bielan: „Těžký zápas na těžkém terénu kluci herně zvládli. V první půli jsme měli víc šancí, byli lepší na míči. Po změně stran jsme měli nebezpečné přechody do protiútoků, ale žádná z šancí se neujala. Postupem času se už víc bojovalo, Zlín byl těžkým soupeřem s výborným Bartolomeuem vpředu. Nás několikrát podržel gólman Pastornický, který tak i ve druhém utkání po zranění vychytal čiisté konto. Pochvala i dalším klukům včetně áčkových, kterým opět nechyběla bojovnost a nasazení.“

• Minirepublika v Karviné
dnes - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
včera - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
včera - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
před 2 dny - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
před 3 dny - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
před 3 dny - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
20.4. - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).