Juniorka vítězstvím potvrdila vedoucí pozici

20.11.2017 | redakce

Juniorka vítězstvím potvrdila vedoucí pozici První s posledním - většinou bývá takový zápas ošidný, ovšem v pondělí tomu tak nebylo. Karvinský tým do 21 let zdolal v regionálním derby Třinec přesvědčivě 3:1, když všechny své góly vstřelil v prvním poločase.

14.kolo, pondělí 20.11.2017
MFK Karviná - FK Fotbal Třinec  3:1  (3:0)
Branky: 4. z pen. Sas, 17. Lingr, 35. Puchel - 53. Samiec
ŽK: Masař (TŘI.)
Rozhodčí: Vojkovský
MFK Karviná: Ciupa (75. Přibyl) - Čolić (46. Navrátil), Formela, Lischka, Vondra - Weber, Duda - Puchel, Lingr (46. Egri), Sas - Řapek.
Počet diváků: 30

Druhé domácí podzimní vítězství se urodilo už v první půli. Kvůli špatným klimatickým podmínkám se zápas přesunul na umělou trávu. Domácí měli skvělý vstup. Hned ve čtvrté minutě byl v šestnáctce faulován Ondřej Lingr a penaltu s přehledem proměnil Ostap Sas.

Za pár minut to už bylo o dva góly. Perfektní akce s krásnou přihrávkou Puchla na malé vápno k neobsazenému Lingrovi znamenala rychlé dvougólové vedení. Karvinští na hřišti kralovali, Třinec byl úplně bez šance. Plno hezkých akcí se bohužel nepodařilo dotáhnout do gólové podoby, ale hrstka diváků se v žádném případě nenudila.

Když navíc v 35. minutě přidal Erik Puchel třetí gól, bylo jasno. Do druhé půle udělali domácí trenéři dvě změny, odešli Čolić s Lingrem a místo nich se na hřiště podívali Egri s dorostencem Navrátilem. V třinecké šatně musela být bouřka, jelikož hra se vyrovnala. Hosté se rovněž dočkali snížení. Nutno podotknout, že zaslouženého, protože od začátku druhého dějství zasypali domácího gólmana Jiřího Ciupu množstvím střeleckých pokusů, kterým odolával sedm minut – potom ho překonal Samiec.

Domácí se snažili přidat ještě nějaký gól, ale na druhé straně brankář Adamuška předvedl také pár dobrých zákroků. Závěrečná dvacetiminutovka (okořeněná asi pětiminutovým hustým sněžením) už upadla do nepřesností a nervozity. Karvinští si tak vítězstvím 3:1 upevnili vedoucí příčku po základní části.

Nyní na ně ještě čekají dva duely nadstavby – oba na domácím trávníku (znovu proti Třinci 26.11. a následně proti Slovácku 3.12.).

Trenér Marek Bielan: „V průběhu podzimu jsme chtěli dotáhnout základní část do celkového prvenství. To se podařilo, takže určitě spokojenost. K zápasu jen tolik, že šlo vidět, že jsme po delší době hráli na umělé trávě. První poločas byl kvalitní, vyhráli jsme ho o tři góly, ale skóre mohlo být výrazně lepší. Předvedli jsme několik fantastických akcí na jeden dotyk. Druhá půle byla už vyrovnaná, Třinec stihl jen snížit. Velká spokojenost s hrou i výsledkem, vyzdvihnout musím Ondru Lingra – ukazuje své velké kvality a herní progres.“

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).