1. duben 2016

Apríl se vším všudy! Na jihu Čech divoká remíza 4:4

Málo vídaných osm gólů padlo v Českých Budějovicích. Karvinští ani jednou nevedli, dotahovali dvougólové manko, ale v poslední desetiminutovce dvěma góly vyrovnali. Dvakrát se trefil Urgela, po jednom gólu přidali Janečka a Pospěch.
SK Dynamo Č. Budějovice
pátek 1.4.2016
4:4
(2:2)
Střelecký ostrov
Diváci: 1627
Křížek – Klesa, Hric, Hájovský, Funda – Čavoš, Benát – Pešek, Šimák (84. Ujec), Mareš (89. Wermke) – Kalod (69. Jurdík).
Pindroch - Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann - Sedlák (60. Panák), Janečka (69. Pospěch) - Fiala (78. Puri), Budínský, Puchel - Urgela.
Branky: 4. Benát, 31. Kalod, 53. Šimák, 65. Mareš – 45. a 86. Urgela, 23. Janečka, 81. Pospěch
ŽK: Klesa, Kalod (oba ČB.)
Rozhodčí: Franěk – Koval, Černý

Strhující podívaná podtržená hned osmi góly – čtyřmi na každé straně. Jihočeský Střelecký ostrov dostál svému názvu. Karvinští se museli obejít bez zraněného Jana Moravce, v útoku dostal před Pospěchem přednost Urgela a byl to právě on, který svými dvěma góly zajistil remízu. Trefil se ovšem i Pospěch a defenzivní Janečka.

Dynamo vstoupilo do utkání výborně, hned ve čtvrté minutě šlo navíc do vedení po trefě kapitána Benáta. I nadále bylo na hřišti lepší, jenže ve třiadvacáté minutě bylo vyrovnáno – hlavou zamířil přesně Marek Janečka. Jenže Karvinští se z remízy neradovali dlouho. Aktivní Kalod se po půlhodině prodral k zakončení a poslal znovu Dynamo do vedení.

Jedním z klíčových okamžiků byla čtyřiačtyřicátá minuta. Střelec druhého domácího gólu Richard Kalod trefil hlavou v dobré pozici břevno a vzápětí na druhé straně po centru z pravé strany oslavil návrat do základní sestavy důležitým gólem útočník Lubomír Urgela. Ihned po změně stran mohl hosty poslat do vedení Puchel po vysunutí od kapitána Eismanna, ale Křížek v domácí bráně jej výborně vychytal.

Zajímavý zápas pokračoval rychle dál a radovali se opět domácí díky Janu Šimákovi, který ukázal svou šikovnost a umění. Za pět minut mohl snížit Budínský, ale Křížek si s vypětím všech sil poradil. Na druhé straně se vytáhl i Pindroch proti Marešovi. Vzápětí na druhé straně zkoušel z dálky štěstí znovu Budínský, ale ani tentokrát na domácího brankáře nevyzrál.

Jenže v 65. minutě už Jiří Mareš ano, když zužitkoval vybídnutí od Kaloda a nedal Pindrochovi šanci. V tuto chvíli byly karvinské akcie na úspěch na bodu mrazu. Jenže ve sportu je možné všechno a to se také stalo. V poslední desetiminutovce se ukázala morálka karvinského týmu. Nejprve střídající Zbyněk Pospěch svým prvním druholigovým gólem v karvinském dresu snížil a čtyři minuty před koncem stál na správném místě znovu Lubo Urgela, když dorazil nebezpečnou hlavičku Pospěcha, a dokonale tak zmrazil domácí hráče i fandy gólem na 4:4.

Karvinští tak vůbec poprvé pod vedením trenéra Webera inkasovali ve FNL čtyři góly. A vůbec - kdy naposledy dostali čtyři góly? Shodou okolností v Českých Budějovicích 18. května 2014. Jenže před dvěma lety tam prohráli 0:4, tentokrát mohou být s ohledem na vývoj zápasu s výsledkem asi spokojení.

Domácí trenér David Horejš: „Jednalo se o nadprůměrné druholigové utkání. Vyšel nám první poločas. Ve druhé půli začala Karviná lépe, ale my jsme se dvakrát střelecky prosadili a doufali, že to udržíme. Před hráči smekám, ale dostat doma čtyři góly je příliš.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Bod musíme brát. I za stavu 2:4 deset minut před koncem jsem věřil, že ještě není hotovo. Svou úlohu velmi dobře splnili Urgela s Pospěchem. Za klíčový moment považuji závěr první půle, tedy břevno Kaloda a vzápětí naše vyrovnání. Hráči si sáhli celkově na dno, bylo to o morálce. Věřím, že tento vydřený bod bude v konečném součtu hodně platný.“