Bez překvapení, mistr byl lepší! Karviná-Slavia 0:2

14.10.2017 | redakce

Bez překvapení, mistr byl lepší! Karviná-Slavia 0:2 Karvinští favoritovi vzdorovali, ale nestačilo to. Aktuální český mistr si ze Slezska veze domů do hlavního města všechny body, když v každém poločase vstřelil po jednom gólu.

10.kolo, sobota 14.10.2017
MFK Karviná - SK Slavia Praha  0:2  (0:1)
Branky: 19. Škoda, 57. van Buren
ŽK: Janečka - Bořil, Rotaň
Rozhodčí: Zelinka – J. Paták, Pelikán
MFK Karviná: Le Giang – Čolić, Hošek, Lischka, Eismann – Šisler (79. Lingr), Janečka – Moravec, Budínský (62. Ramirez), Kalabiška – Wágner (46. Panák).
SK Slavia Praha: Kovář – Bořil, Jugas, Deli (81. Frydrych), Sobol – Hušbauer, Souček, Rotaň (73. Hromada) – van Buren, Stoch (77. Danny) – Škoda.
Počet diváků: 4586

Před bohužel nevyprodaným stadionem, ale zato s uzdraveným Tomášem Wágnerem na hrotu, pro kterého to byl 200. zápas v lize, vyrukovali na mistrovskou Slavii karvinští hráči. Pouze na lavičce mistrovského týmu pak zůstal karvinský odchovanec Jan Laštůvka.

Podle předpokladů začali aktivněji hosté, první ostrý zákrok si novic Le Giang připsal v sedmé minutě, kdy to z dobrých třiceti metrů zkusil Josef Hušbauer a karvinský gólman musel na zem. Dva fantastické zákroky si připsal za další dvě minuty. Nejprve proti Škodovi a hned z dorážky ho nepřekonal ani dobíhající Hušbauer. Ten však dostal možnost opravy, ale na brankové čáře fantasticky zasáhl Pavel Eismann.

První dvacetiminutovku Slavia ovládla a na jejím konci nakonec skórovala. Po rohovém kopu Stocha a jemné teči van Burena zamířil přesně hlavou neuhlídaný střelecký zabiják Milan Škoda. Ve druhé polovině prvního poločasu převzali iniciativu domácí a slávističtí hráči se měli co ohánět, aby se ubránili.

Domácí byli nebezpeční díky Janečkovi, střele Moravce, individuální akci Kalabišky, který se však do kliček trochu zamotal a ani nevystřelil, anebo střele Budínského z dobré pozice, jenže nejlepší karvinský střelec trefil pouze Kováře stojícího uprostřed brány. Přestože poločas skončil jednobrankovým vítězstvím Slavie, většina fandů na stadionu věřila, že Karvinští s utkáním ještě něco udělají.

Také druhý poločas začal domácí tým aktivně, to už ale na hřišti nebyl Tomáš Wágner, jehož vystřídal Filip Panák. První šanci ale měla Slavia, když Škoda vysunul van Burena, ale později vyhlášený „Hráč zápasu“ brankář Patrik Le Giang byl u bližší tyče včas.

Dvě individuální chyby za sebou v 57. minutě se domácím bohužel vymstily. Milan Škoda se zmocnil míče, vyslal do brejku Micka van Burena a ten si věděl rady, když pohodlně zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Po druhém inkasovaném gólu už bylo takřka jasno. Slavia hrála v pohodě, domácím nešla upřít snaha, ale síla na zvrat už nebyla žádná.

Závěrečných dvacet minut se vlastně jen dohrávalo, hra se kouskovala také střídáním a po tříminutovém nastavení sudí Zelinka duel ukončil.

Domácí trenér Jozef Weber: „Soupeř byl lepší, osobně jsem ale doufal, že uděláme víc pro to, abychom Slavii potrápili. Utkání nebylo úplně špatné, některé pasáže byly dobré, ale nestačilo to. Chyběl mi tam určitý nadstandard, bez něhož to proti tak kvalitnímu soupeři nejde. Rozhodl druhý gól, po něm už hosté vývoj kontrolovali.“

Hostující trenér Jaroslav Šilhavý: „Jsem spokojený, konečně jsme vyhráli na trávníku soupeře. V Karviné to nikdy není jednoduché, tří bodů si vážíme. Pomohl nám gól ze standardní situace, ale domácí to nepoložilo, naopak se z něho oklepali a do konce první půle jsme byli pod tlakem. Druhý gól z brejku nám hodně pomohl, domácí museli do rizika a zápas jsme nakonec zvládli.“

• Medailonek Lubomíra Vlka
včera - Čtvrteční Studio fotbal Extra se věnovalo změně na trenérském postu a dopodrobna představilo sportovního ředitele a současně i trenéra Lubomíra Vlka, který zažil úspěšnou a bohatou aktivní kariéru. Příspěvek najdete od času 08:15 minut ZDE.

• Žáci U13 neuspěli
před 3 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.