15. srpen 2015

Čtyřgólová vítězná domácí premiéra

Karvinští zvládli první domácí zápas na výbornou - porazili Vyšehrad zcela zaslouženě 4:0 po dvou gólech Lukáše Budínského, nové tváře Jana Moravce a Erika Puchla. Hosté navíc dohrávali posledních dvacet minut v deseti.
sobota 15.8.2015
4:0
(2:0)

Diváci: 1025
FK Slavoj Vyšehrad
Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann (52. Puchel) – Sedlák – Sivrič (71. Lupčo), Moravec, Budínský, Zelený – Urgela (78. Juřena).
Štěpanovský – Schön (74. Šimkovský), Hendrych, Petrášek (9. Egert), Macháček – Kabele (52. Mysliveček), Kučera, Podrazký, Smolák – Jindráček, Krbeček T.
Branky: 26. z pen. a 84. Budínský, 43. Moravec, 87. Puchel
ŽK: Puchel - Krbeček, Kabele, Hendrych
ČK: 70. Hendrych
Rozhodčí: Adámková – Myška, Vlček

Před hlasitou kulisou na Kovoně se Karvinští dvacet minut rozkoukávali, pak však zařadili vyšší rychlostní stupeň a do přestávky dali dva góly. Po změně stran, konkrétně v poslední desetiminutovce, přidali další dva a bylo to. Do utkání poslal trenér Weber od začátku také nového hráče, Jana Moravce. V průběhu nastoupil další novic – Slovák Lupčo.

První vážnější akce přišla ve dvacáté minutě, kdy Budínský vystrašil svou dělovkou gólmana Štěpanovského. O šest minut později získal ve středu hřiště míč Moravec, přihrál jej Sivrićovi, který ho dal pod sebe na Urgelu. Toho fauloval Kabele a sudí Adámková nařídila penaltu, kterou bezpečně střelou doprostřed proměnil Lukáš Budínský a vnesl do domácích řad potřebný klid.

Když navíc krátce před pauzou zvýšil na dvoubrankový rozdíl Jan Moravec, bylo na Kovoně veselo. Ještě před touto druhou brankou své gólovky zahodili Zelený, Sivrič i Urgela. Po změně stran tempo hry opadlo a nevypadalo to, že by se diváci měli dočkat dalších gólů. Jenže během tří minut uviděl dvě žluté karty hostující kapitán Hendrych a musel ze hřiště. Domácí přesilovku dokonale využili v poslední desetiminutovce.

Nejprve se krásně z dvaceti metrů trefil podruhé v zápase Budínský a čtvrtý gól dal Erik Puchel. Karvinští se tak tím nejlepším možným způsobem naladili na další zápas, kterým bude derby ve Frýdku-Místku. Vyšehrad ze hřiště odcházel se sklopenými hlavami a do uší jim zněla píseň od Yo Yo Bandu s textem „tam v Karviné..."

Domácí trenér Jozef Weber: „Máme tři body, vstřelili jsme čtyři góly, takže spokojenost. S čím nejsem úplně  spokojený, byl opět mdlý vstup do utkání. Potom jsme se zvedli a předváděli slušný kombinační  fotbal s řadou šancí.“

Hostující trenér Jiří Novotný: Do penalty jsme se drželi, hráli jsme poctivě dozadu a na brejky. Určitě nám uškodilo brzké zranění Petráška. Po oprávněném vyloučení Hendrycha už byla jen otázka času, zda domácí přidají nějakou další branku."