1. srpen 2010

Čtyřka na úvod. MFK OKD Karviná – FK Baník Most 4:0

Karvinští fotbalisté se mohou radovat. Skvělý rozjezd do právě odstartované sezóny a navíc vysoká produktivita při zakončování šancí budí optimismus před dalšími střetnutími.
neděle 1.8.2010
4:0
(1:0)

Diváci: 1725
FK Baník Most
Kafka – Hoffmann, Mihalík, Štajer (64. Ficek), Tchuř – Pavlík – Jursa, Slončík, Milosavljev (73. Ciku) – Motyčka, Gottwald (46. Mišinský)
Paleček - Lafrance, Bednář, Bohata - Rosendo (60. Knakal), S. Hofmann, Da Silva, Jedinák, Jendruščák - Danovski (72. Schut), Rusetski
Branky: 57. a 80. Mišinský, 11. Slončík, 52. Milosavljev
ŽK: Motyčka – Rosendo
ČK: Da Silva (Most)
Rozhodčí: Býma – Pelikán, Kocián

Stejně jako před rokem, i dnes si Most odvezl z Karviné čtyřgólovou nadílku. A zase byl u toho Vladimír Mišinský. V minulé sezóně vstřelil baníkovcům gól, dnes se trefil dokonce dvakrát. Svůj výkon vyšperkoval i přihrávkou na druhou branku zápasu. Absolutorium zaslouží i Radek Slončík, který zásoboval přesnými přihrávkami své spoluhráče a překrásným lobem poslal Karvinou do vedení. Pochvala však patří celé jedenáctce, která odvedla kvalitní výkon a soupeře k ničemu nepustila.

Úvod vyšel karvinským skvěle. Hned z první vážnější šance padl gól, o který se postaral nejzkušenější hráč MFK OKD Radek Slončík, kterého našel vynikající přihrávkou Martin Motyčka. Náš špílmachr se neukvapil a s přehledem přeloboval Palečka. Ačkoli se hostující obránci snažili, seč mohli, míč zastavili až za brankovou čárou – 1:0.

Od té chvíle byli do konce poločasu nebezpečnější hosté. Ale své šance nedotáhli do zdárného konce. Buď jim chyběl klid v zakončení, nebo se nepřesnostmi sami zbavili možnosti skórovat. V sedmnácté minutě pádil na Kafku Rusetski, jenomže na karvinského gólmana nevyzrál.

Zvýšit náskok mohl Pavlík, který táhlou střelou z velké dálky pořádně provětral rukavice Palečka. Ten však se štěstím odvrátil balón na roh.

Pět minut před přestávkou zazdil obrovskou příležitost Danoski. Přečíslení dva na jednoho nevyřešil ideálně a celou akci zbrzdil. Toho využili hráči v zeleném, kteří se stačili zformovat a tím zastavili mostecký útok.

Druhá půle nabídla střelecký koncert. Taktovku v ruce držela Karviná a třemi góly dokonala dílo zkázy. Zlomovým okamžikem se ukázala být 52. minuta, kdy Mišinský našel pasem přes celou šíři pokutového území Milosavljeva, který střelou do protipohybu Palečka rozjásal karvinské publikum – 2:0.

O pět minut později si oba aktéři prohodili role. Milosavljev se kličkou zbavil obránce a přesně načasovaným centrem našel hlavu Mišinského. Baníkovský gólman se jen smutně podíval, jak se za ním napíná síť – 3:0.

Domácí aktivita neustávala a v sedmdesáté minutě to mohlo být již 4:0. Tchuřovu nebezpečnou ránu zlikvidoval Paleček. Podobný zákrok předvedl na druhé straně Kafka, který se natahoval po Hofmannově jedovce.

Jak se mají zakončovat akce, předvedl všem přítomným Mišinský. Napoprvé sice pouze napálil gólmana Palečka, ale reparát v podobě dorážky zvládnul na výbornou – 4:0.

Hosté se sice snažili aspoň o kosmetickou úpravu výsledku, jenomže Rusetski v zakončení opět selhal. Poté si již karvinští hráči pohlídali závěr zápasu a Jakub Kafka se může radovat z prvního čistého konta v sezóně.

K dalšímu zápasu pocestuje MFK OKD Karviná do nedalekého Hlučína. Regionální derby se odehraje v sobotu 7. srpna od 16:00 hodin.