Efektivní Fastav sebral všechny body, Zlín-Karviná 3:0

29.8.2016 | redakce, foto/Michal Chadim

Efektivní Fastav sebral všechny body, Zlín-Karviná 3:0 Karvinští potvrdili, že na zlínské Letné se jim moc nedaří. I přes celkem vyrovnaný průběh udeřil jako první domácí tým, což se ukázalo jako klíčové. Před reprezentační přestávkou tak svěřenci Jozefa Webera nebodovali.

5.kolo, pondělí 29.8.2016
FC Fastav Zlín - MFK Karviná  3:0  (1:0)
Branky: 30. a 60. Diop, 77. Holík
ŽK: Diop (ZLN.)
Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský
FC Fastav Zlín: Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek, Matějov – Vukadinovič (69. Jordan), Živulić, Hnaníček, Holík – Poznar (81. Harba), Diop (89. Hubáček).
MFK Karviná: Laštůvka – Holík, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Voltr (65. Okleštěk), Budínský, Zelený (34. Moravec) – Jurčo (80. Panák).
Počet diváků: 5223

Hostující tým nastoupil až na jednu změnu ve stejném složení jako minulý týden proti Dukle - jen Radek Voltr nahradil v základní sestavě Jana Moravce. A byl to právě Voltr, kdo měl na noze první gól. Po rychlé akci Jurča s Janečkou v 13. minutě však z výhodné pozice zamířil těsně vedle tyče. Tato šance se postupně ukázala jako klíčová, což ostatně potvrdili po utkání i oba trenéři.

Na téměř zaplněné Letné se hrál zajímavý fotbal s mírnou převahou v poli na hostující straně, ale bez výraznějších šancí. Krátce po dvaceti minutách hry zahrozil dvakrát Fastav, konkrétně Holík s Vukadinovičem. První gól přišel ve třicáté minutě, když se k Diopovi možná s trochou štěstí dostal míč po nastřelení Šislera a domácí útočník nezaváhal – 1:0.

Ve 34. minutě sáhl trenér Weber do sestavy, když stáhl Zeleného a poslal na hřiště Moravce. Na konci poločasu zahrozil střelou těsně mimo Šisler a pak vystrašil hostující příznivce gólman Laštůvka, který podběhl centrovaný balón. Druhá půle byla opět vyrovnanou partií, ale střelecky aktivní byli domácí.

Po hodině hry se podruhé v zápase prosadil Diop a udělal to moc hezky. Zbavil se Holíka a přeloboval Laštůvku – neřešitelné, 2:0!  Když navíc Zlín přidal do rozhozené obrany i třetí branku zásluhou Lukáše Holíka, kterého vybídl k sólu Jordan, tak bylo doslova vymalováno - 3:0!  Přes pět tisícovek fandů vidělo zajímavý zápas se šťastným koncem pro domácí, hostující sedmdesátka fandů odjížděla zklamaná, přesto si od svých hráčů vysloužila potlesk a poděkování za neustálé povzbuzování. Svěřenci Jozefa Webera navíc poprvé v sezóně nevstřelili v utkání ani jeden gól.

Domácí trenér Bohumil Páník: „Přestože výsledek vypadá jednoznačně, tak zápas takový určitě nebyl. Měli jsme štěstí, že Karviná nedala první gól, protože to byl určující moment celého utkání. My jsme si po vedoucím gólu mohli hrát to svoje, prostě to, co nám vyhovuje. Ano, jsme první, ale nijak to neprožívám. Jednou jste dole, jednou zase nahoře.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství. Zápas měl slušnou úroveň, ale my jsme bohužel tahali za kratší konec. Klíčovým okamžikem byl první gól. Bohužel jsme ho nedali my, byť velkou šanci měl Voltr. Přestože potom hra v poli byla slušná, nedokázali jsme přidat kontaktní gól. Postupně jsme hru otevřeli, což byla voda na mlýn pro Zlín.“

• U19+U17: Pro nemoc se nehraje
včera - Domácí sobotní ligová utkání dorostenců U19 a U17 proti Slovácku se z důvodu rozsáhlé marodky v domácích týmech odehrají v náhradním termínu - konkrétně ve středu 1.11. od 14 a 16:15 hodin.

• Přípravka U8 čtvrtá!
před 2 dny - V kvalifikaci na Ondrášovka Cup skončil tým MFK Karviná U8 na čtvrtém (zřejmě) nepostupovém místě. Kvalifikační turnaj se hrál v úterý 19. září v Šumperku.

• Generálka Holzera s repre U17
18.9. - Od neděle se Jan Holzer připravuje s národním týmem do 17 let na dvojutkání s Černou Horou, které už značí generálku před startem říjnové kvalifikace. Reprezentace se představí 19.9. ve Spytihněvi a 21.9. v Kroměříži.

• Výsledky mládeže z víkendu
17.9. - Zbrojovka Brno-U19 3:1, Sigma Olomouc-U18 5:2, Zbrojovka Brno-U17 5:0, Sigma Olomouc-U16 2:0, U15-Jihlava 4:0, U14-Jihlava 1:4, U13-Valašské Meziříčí 5:4, U12-Valašské Meziříčí 10:1, Petřkovice-st.žáci B 2:5, Petřkovice-ml.žáci B 5:4.

• Sestřih porážky se Sigmou
16.9. - Na webu iSport.cz se můžete znovu podívat na všechny důležité okamžiky sobotního televizního zápasu, ve kterém padlo osm gólů. Sestřih najdete ZDE.

• U19: Porážka v Brně
16.9. - Ligoví dorostenci prohráli v Rosicích s brněnskou Zbrojovkou 1:3, přestože v utkání šli do vedení gólem Martina Vlachovského. Sedmnáctka na stejném hřišti pak prohrála vysoko 0:5.

• Dárková sada FOOTBALL
15.9. - V obou klubových Fanshopech (na stadionu a v D-Sportu v OC Karviná) nyní zakoupíte limitovanou edici dárkové sady FOOTBALL obsahující sprchový gel a krémové mýdlo. Takže neváhejte a "vyvoňte se" třeba už dnes!

• Bojan Letić sprinterem 6. kola
14.9. - Fitness data 6. kola HET ligy mají mezi sprintery vítěze - Bojana Letiće. Právě bosenský fotbalista MFK Karviná naběhal patnáctou největší porci ze všech (11 631 m), hlavně ale zazářil svou rychlostí. Ve sprintu totiž naběhal úctyhodných 428 metrů, čímž překonal i vyhlášenou raketu Sparty Jonathana Biabianyho.