29. leden 2014

Famózní závěrečný obrat, Karviná – Dolný Kubín 3:2

Něco takového se vidí málokdy. Díky třem brankám během závěrečných pěti minut porazili karvinští fotbalisté v přípravném utkání slovenský Dolný Kubín 3:2. Trefili se Jan Svatonský, Richard Vaněk z penalty a výhru zajistil už v nastaveném čase Jakub Hottek.
středa 29.1.2014
3:2
(0:1)

Diváci: 0
MFK Dolný Kubín
Dočekal - Gáilik, Texl (26. Gonda), Ševčík, Puškáč, Juřena (69. Hottek), Halaška (65. Vaněk), Jovanovič, Mikula (46. Kováč), Fiala (71. Svatonský), Taraba (65. Eismann).
Trabalík – Sopúch, Laura, Drengubiak, Murín, Beňuš, Maliňák, Bugan, Jašica, Podolský, Mrva. (Zaťko, Mudroň O., Mudroň T., Žákovič, Callo).
Branky: 87. Svatonský, 89. Vaněk z pen., 90. Hottek - 28. Drengubiak, 79. Mrva
Rozhodčí: Čecháček

Dlouhou dobu to vypadalo, že se na umělé trávě ve Sportovním centru Kovona urodí velké překvapení na úkor domácího celku. Svěřenci Josefa Mazury totiž proti třetiligovému slovenskému soupeři prohrávali ještě čtyři minuty před koncem rozdílem dvou branek. Nakonec však přišel velký obrat.

Od začátku zápasu se hrálo převážně na polovině slovenského soupeře. Bohužel bez vyloženější domácí příležitosti. Karvinští prakticky do 87. minuty vystřelili na branku pouze jednou, což je žalostně málo. „Kluci se snažili o zakončení, ale všechny pokusy mířily vedle. V útočné fázi řešíme všechno jinak než bychom měli,“ zlobil se trenér Mazura.

První branka padla krátce před půlhodinou hry. Hosté zahrávali standardku, dva domácí hráči v ní propadli při bránění a Michal Drengubiak tak měl snadnou práci – 0:1. Vyrovnat mohl ve 35. minutě po výborné přihrávce Michala Gondy nikým neatakovaný Václav Juřena. Ale ten si bohužel míč špatně zpracoval a poslal ho přesně do náruče gólmana Trabalíka.

Po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil. Karvinští drželi míč na svých kopačkách, ale v útočné fázi byli bezzubí. Zlepšilo se to až s příchodem zkušených Eismanna s Hottkem. „Jsou dobří na balónu a umí hru zrychlit, to nám do té doby chybělo," přiznal karvinský kouč. V 68. minutě se předvedl domácí gólman David Dočekal, když zlikvidoval z bezprostřední blízkosti tři po sobě jdoucí pokusy Jašici. Za takové zákroky by se jistě nemusel stydět ani ve futsale.

Jedenáct minut před koncem však už bylo hodně zle. Další standardka hostů, Dočekal míč neudržel a po závaru vyrovnal René Mrva. „V tomto okamžiku nebyla naše obrana dost agresivní. Přestože se první střela dala chytit, tak k dorážkám by určitě docházet nemělo,“ měl trenér Josef Mazura výhrady k tomuto momentu, který značil už dvoubrankové manko.

Poté však přišla gólová smršť, kterou nečekal vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání vůbec nikdo. Posuďte sami - na Hottkův rohový kop si na zadní tyči počkal Jan Svatonský a snížil v 87. minutě na 1:2. Za dvě minuty byl ve vápně faulován Michal Gonda. Míč si vzal Richard Vaněk a bezpečně z penalty vyrovnal – 2:2. Snový závěr vyšperkoval už v nastaveném čase po kličce brankáři Jakub Hottek střelou do opuštěné klece – 3:2! Dolnokubínští po závěrečném hvizdu jen těžko skrývali zklamání ze závěrečných pěti minut, které hrubě nezvládli.

Trenér Josef Mazura byl za další přípravný zápas rád. „Měli jsme tady na zkoušku kluky z Olomouce, jednoho Slováka a dal jsem od začátku příležitost i méně vytíženým hráčům. Do prvního obdrženého gólu to však nebylo z naší strany úplně zlé. Především Milan Halaška tam měl dobré pokusy, ale bohužel nemířil mezi tyče. Potom jsme dostali hloupý gól po standardce a bylo zle,“ věděl Mazura a dodal, že úplně zbytečně jeho tým zachraňoval celé utkání až v posledních pěti minutách.