4. červen 2011

Fotbalové derby jsme zvládli

Fotbalové derby a rozlučka Radka Slončíka s aktivní kariérou dopadly výborně. Naši fotbalisté v sobotním podvečeru zdolali v regionálním derby Třinec 2:1 a přeskočili jej v tabulce.
sobota 4.6.2011
2:1
(2:1)

Diváci: 1882
FK Třinec
Kafka – Pavlík, Motyčka, Mráz, Knötig – Ciku, Jursa, Ficek (86. Gajdoš), Milosavljev (75. Hoffmann) – Vrána, Radzinevičius (59. Gonda).
Lipčák – Lisický, Hupka, Kuděla, Minarčík (84. Byrtus) – Siegl – Malíř, Ceplák (63. Surynek), Hanus, Joukl – Mrázek (73. Onuchukwu).
Branky: 4. vlastní Hupka, 31. Radzinevičius – 17. Hanus.
ŽK: Jursa, Mráz – Ceplák, Surynek.
Rozhodčí: Matějek – Slavík, Lakomý.

Sobotní utkání předposledního kola II. fotbalové ligy nabídlo atraktivní duel Karviné s Třincem. Domácí fotbalisté v něm opět bojovali nadoraz, a i když to herně nebylo zcela ono, dokázali vyhrát a zajistili si nejhůře páté místo v konečné tabulce. O to čtvrté se pojedou další sobotu poprat do Jihlavy.

Utkání začalo velmi svižně a rušno bylo před oběma brankami. Bylo znát, že ani jeden z týmů nechce z prestižního derby odejít poražen.

Již ve 4. minutě podnikli domácí výpad do třinecké obrany a Cikův centr zprava si dezorientovaní obránci hostů, konkrétně Hupka, vsítili do vlastní brány – 1:0.

„Ten gól v naší síti mě až zase tak nepřekvapil, v posledních zápasech jsme bohužel zvyklí do šesté minuty inkasovat,“ zůstal klidným trenér Třineckých Lubomír Luhový.

O tři minuty později si na centr karvinského odchovance Malíře naskočil bohumínský odchovanec Hanus a nebezpečně hlavičkoval. Zatím zřejmě zaměřoval mířidla.

V 13. minutě prchnul obraně Malíř, ale slibný únik zakončil střelou vedle Kafkových tyčí.

Na druhé straně se k trestnému kopu postavil Milosavljev, kopl jej dobře pod břevno, ovšem připraveného brankáře Lipčáka nezaskočil.

Hosté se v první půli prezentovali nebojácným ofenzivním výkonem a v 17. minutě zaslouženě srovnali. Po nacvičené kombinaci a centru Cepláka se Hanus hlavičkou přeci jen prosadil – 1:1.

Solidní fotbal pokračoval, domácí Radzinevičius, na podzim ještě borec Třince, zkoušel v dobré pozici přehodit Lipčáka, ale minul i jeho svatyni.

Stejným způsobem se pokoušel vyzrát na Kafku v karvinské bráně i Ceplák, ale dopadl stejně.

Vítězný gól zápasu přišel po půlhodině hry. Odražený míč po rohovém kopu vracel technicky do branky Milosavljev, Lipčáka jej vyboxoval mimo pokutové území, ale bleskově ho měl zpátky u bližší tyče, kde Radzinevičius hlavičkoval v těžké pozici právě do brankové konstrukce, ale míč se mu vrátil a „Radzi“ krásnou rybičkou skóroval – 2:1.

Poločas se dohrál ve slibném tempu. „Výkon hráčů mě uspokojil. Čekali jsme, že soupeř využije své silné středové formace a nasadí Siegla, Malíře i Hanuse, kteří nás nejvíce zlobili. Hrál takhle i minule, takže nás nepřekvapil. Hrál dobře, ale to my také. Právě proto jsem byl s výkonem mužstva spokojen. Pořád klukům říkám, že když na hřišti odvedou poctivou práci, fotbal jim to vrátí. A když se prohraje? Nevadí. Musím ale vědět, že jsme pro úspěch udělali maximum,“ poznamenal trenér MFK OKD Karel Kula.

Druhé dějství už pohříchu tak dobrý fotbal nenabídlo, i když byly pasáže, kterým se rozhoně dalo tleskat.

Gólovou pojistku měl na noze i na hlavě Pavel Vrána. V 59. minutě obstřeloval celou třineckou obranu i brankáře, ale míč plachtil o decimetry vedle pravé Lipčákovy tyče. O tři minuty později mu připravil centrem Milosavljev druhý gól, ale Vrána orazítkoval jen břevno za bezmocným Lipčákem.

Hosté se sympaticky snažili něco s výsledkem udělat, ale ve druhé části už nebyli tak nebezpeční jako do přestávky.

Naopak po ťukesu Cikua s Vránou se mohlo skóre měnit znovu ve prospěch Karviné, ale balon šel vedle.

Hlavička Motyčky v 83. minutě na zadní tyči také brankou neskončila, jelikož střelu vykopl u tyče hlídkující Joukl, a to dokonce dvakrát.

„Myslím, že dnešní derby mělo hodně kvalitní úroveň, tempo i brankové šance. Druhý gól jsme podle nás dostali z ofsajdu, ale co naděláme, rozhodčí to uznal, a tak jsme prohráli. Za výkon se ale nemusíme stydět - byly momenty, kdy jsme domácím zle zatopili a výkonem jsme tady nezklamali,“ hodnotil utkání třinecký kouč Luhový.

„Já jsem samozřejmě rád za gól, který rozhodl. V Třinci jsem působil, a tak jsem měl zvláštní motivaci. Chtěl jsem ukázat trenérovi, že patřím do sestavy,“ usmíval se po sobotním derby autor vítězné branky Tomas Radzinevičius z Karviné.