26. únor 2011

Generálka vyšla na výbornou

Týden před zahájením druhé ligy se fotbalisté Karviné prezentují dobrou formou. V generálce zdolali třetiligový HFK Olomouc vysoko 5:1.
1. HFK Olomouc
sobota 26.2.2011
1:5
(1:2)

Diváci: 0

1. poločas: Šrom – Dadák, Kovář, Polák, Onofrej – Kobylík, Bednář, Čtvrtníček – Korčián, Obal, Tögel.

2. poločas: Aleksijevič – Kopecký, Polák, Krejčí, Onofrej – Filipský, Kovář, Bednář, Krumpolc – Obal, Richter.

Kafka (46. Pulen) – Hoffmann, Mráz, Štajer (60. Horváth), Knötig – Pavlík, Slončík (46. Milosavljev, 75. Ciku), Gajdoš, Ciku (46. Jursa) – Radzinevičius, Presl (46. Vrána)
Branky: 5. Tögel - 11. a 62. Radzinevičius, 14. Pavlík, 58. Gajdoš, 86, Ciku

Přitom vstup do utkání nám nevyšel. Po zaváhání naší obrany se v 5. minutě prosadil Tögel a poslal tak Holické překvapivě do vedení – 0:1.

Nepříznivý stav nezanechal na našich hráčích žádné stopy. Během deseti minut jsme dokázali stav nejenom srovnat, ale i otočit ve svůj prospěch. V 11. minutě se ujal zahrávání přímého kopu Slončík, a přesným centrem našel hlavu Radzinevičiuse – 1:1.

O čtyři minuty později se v další šanci objevil Radzinevičius, který orazítkoval břevno. Míč se poté odrazil k Pavlíkovi a ten hlavou podruhé rozesmutnil olomouckého brankáře – 1:2.

Další branky si hráči Karviné schovali do druhé půle. V 58. minutě napřáhl Milosavljev, jeho střelu gólman vyrazil před sebe a Gajdoš neměl s dorážkou žádný problém – 1:3.

Uběhly další čtyři minuty a nejlepší střelec MFK OKD Radzinevičius se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců. Tentokrát si naskočil na Jursův roh a míč se zastavil až v síti – 1:4.

V závěru zápasu si Ciku narazil s výborně hrajícím Radzinevičiusem, a střelou na první tyč zaskočil holického brankáře – 1:5.

„Generálka byla vydařená. Ukázalo se, že máme velkou sílu v útočné fázi. Soupeř byl hlavně v prvním poločase houževnatý a šel dokonce do vedení. Nepříznivý stav nás nerozhodil. I nadále jsme hráli svojí hru, a v 15. minutě jsme již vedli. Do konce poločasu jsme si vytvořili další tři příležitosti, které jsme neproměnili. Do druhé půle jsme udělali několik změn, aby si zahráli všichni hráči. Náš výkon šel nahoru a HFK Olomouc se jen sporadicky dostávala před naší branku. Byla prakticky celý zbytek zápasu pod tlakem, z něhož pramenily další tři góly. Jsem rád, že z kádru, se kterým počítám do zápasu s Mostem, se nikdo nezranil. Jen Vladan Milosavljev si vyvrtnul kotník a v pondělí uvidíme, jak na tom bude," říká trenér MFK OKD Karviná Karel Kula. A zároveň dodává: „Příprava nám skončila a já ji hodnotím kladně. Hráči si své povinnosti plnili na 100%, ať v tréninku, či v zápasech. Teď je zapotřebí se stoprocentně koncentrovat na úvod jarní části.“